Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti lastik önerisi

Bisikletin üzerinde gelen "Michelin Lithion 3" leri yedeğe kaldırıp "Pirelli P Zero Race 4S 28mm" taktım, üç haftadır (350km) kullanıyorum.

Şurada bir incelemesi var. --> (link)

Pirelli'nin İtalya'da açtığı fabrikasında ürettiği ilk lastikmiş. Dört mevsim olmasına rağmen düz "race" serisi lastiklerden daha düşük yuvarlanma direncine sahip olması şaşırtmış.

Benim tecrübem Lithion 3'e göre daha akıcı olduğu yönünde. Bilemiyorum belki o arada kondisyonum biraz arttı ya da ödediğim para nedeniyle hissettiğim fark psikolojik. :)

Daha konforlu olduğunu emin şekilde söyleyebilirim.

Geçen gün hafif yağış altında sürdüm, bütün yolu korkundan 10-15-20 ile hız gittim. Özellikle yol çizgileri, kusursuz asfalt ve kaldırım taşlarında tutunma sıfır. Yalnız başka lastik ya da yol bisikleti ile daha önce hiç yağış tecrübem olmadı. Sanırım bahsettiğim tür zeminde hiçbir lastik başarılı değil.
Evet bu siteden de baktım. Halbuki kavrama üzerinde baya iddialılar. Wet grip değerleri çok iyi siteye göre. Valla şaşırdım ben de çok pahalı zaten genel olarak lastikler. Bakıyorum yabancı sitelere de hep belli başlı lastikler ön planda.

Scudo
@favallikulli

Havaların soğuması ile birlikte Lithion 3 ile fren yaparken arka teker çok çabuk kızaklamaya başlamıştı. Pirelli ile büyük ölçüde bu sorun ortadan kalktı, pirelli ile kızaklama için çok daha sert frenleme yapmam gerekiyor.

Yalnız dediğim gibi ıslak zemin için tecrübesizlikten dolayı net yorum yapamam. Bana pürüzsüz ıslak zeminde hiçbir lastiğe güvenilmez gibi geliyor. Normal asfalltta kaymadım ama yola çıktığımda kaldırımda, yol çizgisinde ve pürüzsüz asfaltta kayınca korkudan bütün yolu yavaş gittim.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
Conti gp 4 sezon, conti gp5000 ve schwalbe durano dd arasında kaldım kullanıp tecrübe eden arkadaşlardan tavsiye almak isterim..

conti gp 4 sezon kullanıyorum. sanırım 6000 kmde falan. 2000 daha gider. gp 5000 de kullandım. onuda 5000 km kadar kullandım. Yol tutuşda gp 5000 daha iyi 4 sezon ıslak zeminde kayıyor. Ama ömrü uzun çıktı. sanırım kalın olduğu için. patlamasıda az. Michelinde kullandım o en dandik lastik diyebilirim. Ultremo lastik şimdiye kadar kullandığım en iyi lastikti diyebilirim.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Conti gp 4 sezon, conti gp5000 ve schwalbe durano dd arasında kaldım kullanıp tecrübe eden arkadaşlardan tavsiye almak isterim..

Tur yapacaksan durano zor patlar, biraz daha performanslı kullanayım ama arada patlatırım diyorsan Conti gp 4 sezon, yarışırım diyorsan gp5000 tercih et.

kullanım tarzına göre birbirinden farklı lastikler.

(link)

performanslı hızlı sürüyorsan başka, yuvarlanma direnci önemli değil yavaşta olsa olur patlamasın uzun km yapsın dersen başka. durano ile gp4 ve gp5 o bakımdan birbirinden ayrılıyor.
sürüş tarzına göre lastik seçimi değişiyor.

Pirelli p7 sports göz atın derim. Islak zemin tutuşu ve viraj alması iyi.

önceden de yazmıştım. lifeline armour patlamıyor. 2 çift 24000km kullanmıştım (patlaksız). sert bir lastik oldugu için yol tutuşu diğer premium lastiklere göre daha kötü. ben kışın karda kışta kullanıp sorun yaşamamıştım.

kullanım tarzına göre birbirinden farklı lastikler.

(link)

performanslı hızlı sürüyorsan başka, yuvarlanma direnci önemli değil yavaşta olsa olur patlamasın uzun km yapsın dersen başka. durano ile gp4 ve gp5 o bakımdan birbirinden ayrılıyor.
sürüş tarzına göre lastik seçimi değişiyor.

evet lastik seçimi kesinlikle kullanım alanı ve kullanım tarzı ile direk bağlantılı. yarış seçeneğim yok. performans konusunda da iddiam yok. aslında en önemli unsur benim için uzun süre dayanması ve patlak korumasının iyi olması. bisikleti aldığımda üzerinde muhtemelen 4000 5000 devirmiş conti gp 4000 vardı 700/23 tam modelini bilmiyorum yazıları silinmişti. üst yüzeyi de hep çatlamıştı lastiğin. ama buna rağmen birkaç sefer 50-60 km mesafe turlarda kısmen performans ve konfor açısından çok iyiydi. çünkü ben 700/28 lastik kullanıyordum daha önceki bisikletimde. bu sebeple conti lastik modellerini yüzeysel olarak araştırıp birkaç model belirledim kendime. yurt içinde çok fazla satan yok bu markayı. yurt dışı sitelerinde de çakma olma mevzusu var yorumlarda falan. bütçe olarak bir kere 2 3 bin verebilirim ama bir daha veremem. hem de tek atımlık bütçemin yanlış bir seçimle çöpe gitmesini de istemem. şuan contileri söktüm.bisiklette cst recourse 700/28 takılı. iki kere patladı çok küçük cam parçalarıyla.

evet lastik seçimi kesinlikle kullanım alanı ve kullanım tarzı ile direk bağlantılı. yarış seçeneğim yok. performans konusunda da iddiam yok. aslında en önemli unsur benim için uzun süre dayanması ve patlak korumasının iyi olması. bisikleti aldığımda üzerinde muhtemelen 4000 5000 devirmiş conti gp 4000 vardı 700/23 tam modelini bilmiyorum yazıları silinmişti. üst yüzeyi de hep çatlamıştı lastiğin. ama buna rağmen birkaç sefer 50-60 km mesafe turlarda kısmen performans ve konfor açısından çok iyiydi. çünkü ben 700/28 lastik kullanıyordum daha önceki bisikletimde. bu sebeple conti lastik modellerini yüzeysel olarak araştırıp birkaç model belirledim kendime. yurt içinde çok fazla satan yok bu markayı. yurt dışı sitelerinde de çakma olma mevzusu var yorumlarda falan. bütçe olarak bir kere 2 3 bin verebilirim ama bir daha veremem. hem de tek atımlık bütçemin yanlış bir seçimle çöpe gitmesini de istemem. şuan contileri söktüm.bisiklette cst recourse 700/28 takılı. iki kere patladı çok küçük cam parçalarıyla.
o zaman uygun fiyatlı bir lastik alın. yollarımız kötü. 2/3 bin tl lastik cam keser, taş keser vs çöp olur içiniz yanar.. wiigle dan rubino pro 28mm 12 dolar ile şu an fiyat/performans lastiği.

• Beğen
Tepkiler: amoush00 ve EYasin
Nispeten düzgün asfaltta sureceksiniz Michelin power road tavsiye ederim. Saglam, akici, fiyati gp 5000-4000 yada Vittoria corsa lara göre uygun, ani frenlemelerde kizaklamiyor ( daha önceki lastigim lithion 2 ydi ve kizaklamasiyla meşhur) Yarişlara katiliyorsaniz Michelin power cup... Amazonda bulunabiliyor..

• Beğen
Tepkiler: EYasin
Herkese Selam iki lastik arasında kaldım kullanan birileri varsa yorum yapabilirmi :)

Schwalbe Pro One V-Guard EVO Tubeless
Continental GP5000

Selamlar bende giant scr 2020 kadrolu toplama bisiklet var.Kullandığım MICHELIN PRO3 SERVICE COURSE 700x25 dün yanaklardan patladı.Bundan sonrası için tr asfaltı,çukurları bol olduğundan 700x28c ye geçme düşüncem var.Ancak SCR'de hep 700x25 kullanıldığını gördüm bilmiyorum 28 olur mu..

Yol tutuş ve zırt pırt patlamayacak sağlam bir lastik istiyorum.Tabi performansı da yerlerde olmasın.1000 lira civarına kadar çıkabilirim.
Burdan gördüğüm ve araştırdığım birkaç lastik var.F/P olarak sizce hangisi daha iyi? Sizin de önerileriniz varsa alabilirim.
Continental Ultra Sport 3 700x28
Pirelli P7 Sport
Vittoria Road Rubino

Bir de amazon,aliexpress gibi sitelerden almak ne kadar mantıklı? Orijinal olmaması gibi bir kaygım var.

Selamlar bende giant scr 2020 kadrolu toplama bisiklet var.Kullandığım MICHELIN PRO3 SERVICE COURSE 700x25 dün yanaklardan patladı.Bundan sonrası için tr asfaltı,çukurları bol olduğundan 700x28c ye geçme düşüncem var.Ancak SCR'de hep 700x25 kullanıldığını gördüm bilmiyorum 28 olur mu..

Yol tutuş ve zırt pırt patlamayacak sağlam bir lastik istiyorum.Tabi performansı da yerlerde olmasın.1000 lira civarına kadar çıkabilirim.
Burdan gördüğüm ve araştırdığım birkaç lastik var.F/P olarak sizce hangisi daha iyi? Sizin de önerileriniz varsa alabilirim.
Pirelli P7 Sport
Vittoria Road Rubino

Bir de amazon,aliexpress gibi sitelerden almak ne kadar mantıklı? Orijinal olmaması gibi bir kaygım var.
Son 5 aydır Pirelli p7 sport kullanıyorum 700x32, şuanda 2,000 km de lastikler. Kullanamaya başladığımdan beri sadece bir kere patladı oda kocaman tel girdi lastiğe. Asfalt ve beton yollarda sürüyorum yeri geldiği zaman mecbur kaldığımda gravel yolda girdiğim oluyor. Genel anlamda memnunum bir şikayetim bulunmuyor hatta şuana kadar kullandığım en iyi lastik diyebilirim.

Lastikleri ve diğer bisiklet ekipmanlarını bu siteden temin ediyorum.
(link)

Dosyalar

• 1q.jpg
    1q.jpg
    55,7 KB · Okunma: 51
  • 2q.jpg
    2q.jpg
    37,1 KB · Okunma: 49
Son 5 aydır Pirelli p7 sport kullanıyorum 700x32, şuanda 2,000 km de lastikler. Kullanamaya başladığımdan beri sadece bir kere patladı oda kocaman tel girdi lastiğe. Asfalt ve beton yollarda sürüyorum yeri geldiği zaman mecbur kaldığımda gravel yolda girdiğim oluyor. Genel anlamda memnunum bir şikayetim bulunmuyor hatta şuana kadar kullandığım en iyi lastik diyebilirim.

Lastikleri ve diğer bisiklet ekipmanlarını bu siteden temin ediyorum.
(link)

Cevabınız için çok teşekkür ederim.Siteye baktım baya ucuz gözüküyor.TR'de 750 lira olan ürün burda 400 lira normal bir şeydir değil mi bu? Bir de size kaç günde gelmişti acaba herhangi bir sorun yaşadınız mı?

Pirelli P7 Sport
Vittoria Road Rubino

Rubino pro g2.0 kullandım. Yol tutuşu çok iyiydi. Islak zemin performansı da aynı şekilde. Sonra Daha ekonomik olduğu için ultrasport 3 e geçtim. Uzun süredir bunları kullanıyorum. Rubino kadar iyi bir yol tutuşu yok fakat öyle arada uçurum da yok. Ultrasport patlak konusunda çok daha iyi. ilk ultrasportları aliexpresten almıştım. Sahte olsa bu kadar uzun süre sorunsuz kullanmazdım diye düşünüyorum. daha sonra indirimde iken merlinden bir çift yedek aldım. kenarda duruyorlar henüz kullanmadım. aliexpresten aldıklarımdan bir farkı yok. Ki merlinde sahte ürün söz konusu olamaz.

Bu arada bisikletim daha geniş lastiği desteklemediği için ikisini de 700x25 kullandım.

Cevabınız için çok teşekkür ederim.Siteye baktım baya ucuz gözüküyor.TR'de 750 lira olan ürün burda 400 lira normal bir şeydir değil mi bu? Bir de size kaç günde gelmişti acaba herhangi bir sorun yaşadınız mı?
400 TL ye kargo ve vergi dahil değil. Ben 32c versiyonunu TR de bulamamıştım eğer TR de bulduysan alabilirsin. Kargo süresi değişkenlik gösteriyor ürünlerin stokta olup olmamasına bağlı.

Vittoria nın herhangi bir modeli olabilir, Zafiro kullanıyorum 3000 km yi geçti 1 kere patladı. Soğuk asfaltta bozuk yolda da kullandım. Bunlar tamamen bitince kullanmak için şimdiden Rubino pro aldım.

Back