Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti lastik önerisi

Bu lastik bitmiş, ilk fırsatta değişmesi gerek. Lugano Endurance gibi uzun ömürlü olması gereken bir lastik 4200 km'de bu hale gelmesi anormal. Sanırım Serkan Bey'in de dediği gibi arka tekeri kaydırarak frenliyorsunuz, bundan kaçınmanız gerek.

Bu lastiği öne takmanızı da kesinlikle önermem, ön lastiğin kayması veya aniden patlaması sonucu çok kötü şekilde düşebilirsiniz.

Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Lastiği hiçbir zaman kaydırmadım ancak kullandığım yol yapısı genellikle biraz sıkıntılı olduğundan ve Karadeniz bölgesinde mecburi tırmanış-iniş odaklı kullandığımdan dolayı da belki olabilir tam bir fikrim yok :(

Bu şartlar altında decathlonda Michelin pro3 (25c) ve pro4 (23c) lastiklerden birisini almayı düşünüyorum. 23 ve 25c arasında soğuk asfalt tarzı yollarda pek bir problem yaşar mıyım? Teşekkür ederim

Scudo
Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Lastiği hiçbir zaman kaydırmadım ancak kullandığım yol yapısı genellikle biraz sıkıntılı olduğundan ve Karadeniz bölgesinde mecburi tırmanış-iniş odaklı kullandığımdan dolayı da belki olabilir tam bir fikrim yok :(

Bu şartlar altında decathlonda Michelin pro3 (25c) ve pro4 (23c) lastiklerden birisini almayı düşünüyorum. 23 ve 25c arasında soğuk asfalt tarzı yollarda pek bir problem yaşar mıyım? Teşekkür ederim
Özellikle soğuk asfaltta 25mm olması, pro4 yerine pro3 olmasından daha önemli bence. Tek lastik olarak alacaksanız öne takmanızı tavsiye ederim ayrıca. Söz konusu Michelin'lerin yol tutuşu Lugano'dan oldukça daha iyidir, virajda iki lastikten biri kayacaksa arka kaysın.

Özellikle soğuk asfaltta 25mm olması, pro4 yerine pro3 olmasından daha önemli bence. Tek lastik olarak alacaksanız öne takmanızı tavsiye ederim ayrıca. Söz konusu Michelin'lerin yol tutuşu Lugano'dan oldukça daha iyidir, virajda iki lastikten biri kayacaksa arka kaysın.

Çok çok teşekkür ederim, bu konuda bayağı kararsızdım. O zaman çift olarak pro3 alacağım, iyi forumlar dilerim :)

Sildim.

Son düzenleme:
Uzun zamandır Pro3 kullanmaktayım şimdiki ise yine pro3 ve 10000 km civarı oldu hatta fazlası diyebilirim (700×23 olanı)uzun yollarda olsun,yağışlı havalarda hiç üzmedi,özellikle tutuşu ve hafifliği ile ön planda,tabi kişinin kullanım alanı,amacı,yolun durumu ve kilo faktörüde lastiğin performasına etki edecektir..bu arada alıntı yapmadım yukarıda bir arkadaş telli demiş pro 3 ler için ama telli değil katlanabilir lastiklerdir.patlak olayı 10000 km de ya 5 yada 6 defa yaşadım.hala kullanmaya devam ediyorum üstelik uzun kilometreli turlarda,bir çift 120 lira iken 700×25 almıştım hala kenarda yedek durmakta...

Merhabalar

yorumları okuduktan sonra bende michelin pro3 almaya karar verdim ,sorum şu iç lastigide yenilemem gerekiyor onun için öneriniz nedir?
şimdiden teşekkürler

Bahsedilen pro3 aşağıdaki linkteki ürün mü?

(link)

Ayrıca Conti ultra sport 3'e göre nasıldır? Ya da bu lastik pro3'ten bağımsız nasıldır? Uygun lastik arıyorum ben de. Şuankiler rubino pro g2.0. Contiler aliexpreste kutusuz olarak baya uyguna geliyorlar.

(link)

@makaram aynen budur,benim aldığımda stoklara girmemisti,sonradan bir çift daha 25lik olandan almıştım,daha takmak nasip olmadı.conti ultrasport kullanmadım ama 4 sezon ile kıyasen ömür olarak aynı kmleri görecek sanırım ...
Merhabalar

yorumları okuduktan sonra bende michelin pro3 almaya karar verdim ,sorum şu iç lastigide yenilemem gerekiyor onun için öneriniz nedir?
şimdiden teşekkürler
700*18 ile 700*32aralığında dış lastik kullanıyorsanız iç lastik değişme gereği yok piyasada 700*23-32 e kadar iç lastikler mevcut fakat 32 den sonra değişmesi gerekebilir..

Merhabalar,

Bende Cumartesi günü bir grzklı yüzünden lastiği yakmışım, dün farkettim, aynı lastikten buldum hemen ön arka 2 tane sipariş verdim, bisikleti alalı 2 yıl olmuştu üstündeki lastiklerle kullanıyordum sıfır değildi yani, bu vesileyle lastikleri yenilemiş oldu.

unnamed.jpg

• Beğen
Tepkiler: teyteydragon
Merhabalar,

Bende Cumartesi günü bir grzklı yüzünden lastiği yakmışım, dün farkettim, aynı lastikten buldum hemen ön arka 2 tane sipariş verdim, bisikleti alalı 2 yıl olmuştu üstündeki lastiklerle kullanıyordum sıfır değildi yani, bu vesileyle lastikleri yenilemiş oldu.

269237 dosyayı görüntüle
vadesi dolmuş, o gerizekalı da sebebi olmuş. değiştirerek çok iyi yapmışsınız 👍

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kahiye
@makaram aynen budur,benim aldığımda stoklara girmemisti,sonradan bir çift daha 25lik olandan almıştım,daha takmak nasip olmadı.conti ultrasport kullanmadım ama 4 sezon ile kıyasen ömür olarak aynı kmleri görecek sanırım ...

700*18 ile 700*32aralığında dış lastik kullanıyorsanız iç lastik değişme gereği yok piyasada 700*23-32 e kadar iç lastikler mevcut fakat 32 den sonra değişmesi gerekebilir..

marka önerin var mıdır hocam ? fp olarak ve performans olarak

@ZUKUNHAFEN kendim kullandığım lastikler 10000 kmyi baya bir geçti.ben memnunum, hafifliği,yol tutuşu,akıcılığı gayet iyi,ıslak zemin,virajlarda bana göre güven veriyor... ek olarak patlak konusu için kendi kullanım şartlarıma göre kullandığım süre zarfında 5/6 defa patlak yaşadım.. üstelik bu süre içinde bildiğim yollar dışında bilmediğim ilkkez kullandığım rotalar üzerinde soğuk ve sıcak asfalt ayrımı yapmadı..asfalt dışında toprak veya bozuk yolları zorunlu olmadıkça kullanmadım..bana göre f/p ürünü,hele lastik fiyatları almış başını gitmişken

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35
Şu anda 28mm shwalbe marathon greenguard kullanıyorum. Wiggle sitesinde 28 mm (link) 2 adet fiyatı gümrük+kargo dahil 310 TL civarı bir fiyata gelecek. Sizce bu fiyatı kaçırmamak için sipariş verilip kenara konulur mu? Tr fiyatlarını araştırayım dedim ama G.02, graphane 02 gibi pahalı modeller karşıma çıktı. Aynısının satışını bulamadım.

Şu anda 28mm shwalbe marathon greenguard kullanıyorum. Wiggle sitesinde 28 mm (link) 2 adet fiyatı gümrük+kargo dahil 310 TL civarı bir fiyata gelecek. Sizce bu fiyatı kaçırmamak için sipariş verilip kenara konulur mu? Tr fiyatlarını araştırayım dedim ama G.02, graphane 02 gibi pahalı modeller karşıma çıktı. Aynısının satışını bulamadım.

Geçen sene graphane 2.0 olanın çiftini kargo vergi dahil 400 liraya almıştım. Geldiğimiz noktaya bak. Bu model yanlış bilmiyorsam g1.0 olması lazım. Kağıt üzerinde pek bir fark görünmüyor. Bu devirde bu fiyat oldukça iyi.

Bahsettiğiniz lastiği fırsat reyonunda bugün paylaştım. 25 mm olanı 7.000 km kullandım, 2’si her lastiği patlatabilecek vidaların girmesi sonucu toplam 7 kere patladı. Yuvarlanma direnci düşük, konforu ve tutuşu iyi, tavsiye edebileceğim bir lastiktir. Şu an bisiklete sıfır Lifeline Prime Race 28 mm taktığım için uzun süre ihtiyacım olmayacağı için almayacağım sanırım.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35
İki önceki model bu, en son 2014 veya 2015'te üretildi diye hatırlıyorum. Fiyat çok iyi. Uygun koşullarda saklandıysa lastik bozulmaz ama teknolojisinin eski olduğunu değiştirmiyor.

• Beğen
Tepkiler: makaram
İki önceki model bu, en son 2014 veya 2015'te üretildi diye hatırlıyorum. Fiyat çok iyi. Uygun koşullarda saklandıysa lastik bozulmaz ama teknolojisinin eski olduğunu değiştirmiyor.
Ben bu lastiği sırf fiyatı için uzun süre takip ettim bir türlü stoğa gelmedi. Yakın zamanda da başka lastik aldığım için tekrar bakmadım hiç. Yani stoğa yeni girmiş bir lastik ama dediğiniz gibi son olarak 6-7 yıl önce üretilmişse saklama koşulları bana güven vermiyor ne yazık ki. Geçen yıl aldığım g2.0 lastikler 1 ay sonra çatlamaya başladı ve ücret iadesi yaptılar.

Ben bu lastiği sırf fiyatı için uzun süre takip ettim bir türlü stoğa gelmedi. Yakın zamanda da başka lastik aldığım için tekrar bakmadım hiç. Yani stoğa yeni girmiş bir lastik ama dediğiniz gibi son olarak 6-7 yıl önce üretilmişse saklama koşulları bana güven vermiyor ne yazık ki. Geçen yıl aldığım g2.0 lastikler 1 ay sonra çatlamaya başladı ve ücret iadesi yaptılar.
Garip bir şekilde aynı derece eski Pave de var wiggle'da:
(link)
2017'de Wout van Aert 15 yıllık lastiklerle dünya cyclocross şampiyonu olmuştu. Uygun koşulda saklanırsa lastik kolay kolay bozulmaz, güneşin altında falan bırakılırsa birkaç ayda dağılabilir...

• Beğen
Tepkiler: makaram ve Veto8
Garip bir şekilde aynı derece eski Pave de var wiggle'da:
(link)
2017'de Wout van Aert 15 yıllık lastiklerle dünya cyclocross şampiyonu olmuştu. Uygun koşulda saklanırsa lastik kolay kolay bozulmaz, güneşin altında falan bırakılırsa birkaç ayda dağılabilir...

Ben de bunlardan bir çift aldım. Yaklaşık 1500km de lastiklerden biri durup dururken yanaktan açıldı. Garantiden yenisini gönderdiler ama.

• Beğen
Tepkiler: makaram
Geri