Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

Corelli boya ve kadro kalitesi olarak en altta olanı, Salcano hakkında fikrim yok ama Bisan varken bu ikisine bakmam bile. Gerek görsel, gerek donanım ve fiyat.

Yazdıktan sonra şöyle bir araştırma yaptım da modeller oturdu gibi kafamda. Bisan grand tour Eco, Salcano xrs044, corelli boolva RC 300 ve ve bütçemi aşmalarına karşılık bunlar arasında kalmakla bayiyle pazarlık yoluyla anlaşırım diye ümit ediyorum. Hangisinin artısı eksisi vardır bilemiyorum. Salcano modelde kg bilgisi yok. Gönlüme yakın Bisan grand tour Eco gibi geliyor. Kullanan deneyimleri paylaşmak isteyen olursa sevinirim.

Scudo
Corelli boya ve kadro kalitesi olarak en altta olanı, Salcano hakkında fikrim yok ama Bisan varken bu ikisine bakmam bile. Gerek görsel, gerek donanım ve fiyat.
Bisan bağlantısı için satan bayilerle görüşmeye başladım çok teşekkürler :)

Selamlar geçen günlerde bir soru sormuştum ve sedona 610 da karar kılmıştır. Fakat bazı arkadaşlarım "Peugeot" a bir bak dedi ve bende açıkçası başlangıç için uygunmu yada hangi moddlere bakmaliyim bilemedim (fiyat araligim 2250-2750) yardımcı olursanız sevinirim.

Iyi pedallamalar, iyi günler

• Beğen
Tepkiler: Barisc61
Bisan RX9300 ile Bisan Grand Tour Eco arasında kaldım jant markası ve lastik ebat farkı var. Ne kadar etkiler acaba? Grand tour eco 700x28 rx9300 700x23 birde rx9300 bisan jantlı grand tour eco alexrıms jantlı.

Bisan RX9300 ile Bisan Grand Tour Eco arasında kaldım jant markası ve lastik ebat farkı var. Ne kadar etkiler acaba? Grand tour eco 700x28 rx9300 700x23 birde rx9300 bisan jantlı grand tour eco alexrıms jantlı.
Lastik ebatları haricinde kadro acıları farkı da var. Gte endurance tarzında. Rx9300 de gteye nazaran daha agresif kadro acılari var. 28mm lastik size biraz daha konfor sağlar . Set olarak aynilar. Sora set yol bisikletine geçişte sizi üzmez. Gerek fren performansi, gerek vites geçişleri ile beklentilerinizi karşılayacaktır. Üstüne 50 34 , 11 32 disli oranları da sizi hem düz yolda hem de rampada üzmez. Hangisi içinize siniyorsa onu alın. 2 si de güzel bisiklet.

Dostlar "yol bisikletim olsun ama az para vereyim azla yetineyim" diyip tourney almak pişman eder mi? Yoksa direkt Claris'e para biriktirmek mi mantıklı?

Dostlar "yol bisikletim olsun ama az para vereyim azla yetineyim" diyip tourney almak pişman eder mi? Yoksa direkt Claris'e para biriktirmek mi mantıklı?
Abi tourney üzer ya yolda hep duyduğum en düşük claris olsun dediler.
Lastik ebatları haricinde kadro acıları farkı da var. Gte endurance tarzında. Rx9300 de gteye nazaran daha agresif kadro acılari var. 28mm lastik size biraz daha konfor sağlar . Set olarak aynilar. Sora set yol bisikletine geçişte sizi üzmez. Gerek fren performansi, gerek vites geçişleri ile beklentilerinizi karşılayacaktır. Üstüne 50 34 , 11 32 disli oranları da sizi hem düz yolda hem de rampada üzmez. Hangisi içinize siniyorsa onu alın. 2 si de güzel bisiklet.
Agresif yapısıyla rx9300 diyorum ama hayırlısı bakalım haangisini piyasada bulabilirsem artık çok sağolun :)

Bundan önce Tourney kullanmıştım ama yol değildi. Biraz üzdüğünü fark ettim daha önceden de. Yol bisikletinde de durum aynı mı diye sormak istedim.

Bundan önce Tourney kullanmıştım ama yol değildi. Biraz üzdüğünü fark ettim daha önceden de. Yol bisikletinde de durum aynı mı diye sormak istedim.
Maalesef ki genel olarak aynı tepkileri veriyorlar yolda da üzer benden söylemesi.

• Beğen
Tepkiler: ExKyotoo
Aynı şeyi yaşayacaksınız. Hem farklı bir sete geçmiş olursunuz. Güncel claris set performans olarak sizi mutlu edecektir. Claris ile sti koldan vites değiştirme imkanınız olacak.

@Yldrm07 rx 9200 için düşünceniz nasıl olur merak ettim.

@Yldrm07 rx 9200 için düşünceniz nasıl olur merak ettim.
Merhaba. Bende 6 yıldır şehir bisikleti vardı. Bu sene daha çok kullanmak istiyordum. Hergün sürmeye çıktım. Ancak forumdaki arkadaşlarında yazdıklarından da etkilenerek acaba yol bisikletine geçebilir miyim diye düşünmeye başladım ve 2 ay önce 2. El carraro 022 aldım. 2. El ve daha ziyade başlangıç için önerilen claris setli bir bisiklet almamın sebebi kendimi denemekti. Eğer gerçekten kullanabiliyorsam ve bundan zevk alırsam zaten ilerde daha üst seviyeye geçerim dedim. Ve bu kararımdan ve cr022 den çok memnunum. Bisan Rc9200 ün donanımı da carraro dan iyi görünüyor. Ve forumda Bisan alan arkadaşlar çok memnun. Set olarak başlangıç için bence yeterli. Kendi adıma ben yeni olduğum için STI kollara ve vites geçişlerine alışana kadar biraz hor kullanabiliyorum. Bu nedenle bence beğendiyseniz hiç vakit kaybetmeden alın derim. Fiyatlar her an artabilir ve bisiklet bulmak zaten zor.
Ayrıca iş sadece bisiklet almak ile bitmiyor. İnanın onu kullanmayı keyifli hale getirecek ve sizin güvenliğiniz için Almanız gereken birçok malzeme daha olacak. Bir bisiklet parası da onlara ayırmak gerekir bence. Örneğin ben daha önce bisiklet forması ve padli bir malzeme kullanmıyordum. Ama kesinlikle olması gerekiyormuş. Kask, eldiven, ışık ve gözlük olmazsa olmaz. Sonrasında yol bilgisayarı, kıyafet, suluk vb bir çok ihtiyaç oluyor.

Merhabalar, yol bisikletine geçmeyi düşünüyorum ve birkaç model arasında kaldım. Kullananlar veya bilenler yardımcı olabilirse sevinirim.
• Mosso Cavalier 700 claris (2020)
• Carraro race 022 (2020)
• Bisan Rx 9200 (2020)
• Peugeot R15 sora (2019)
Hangisini önerirsiniz fiyatları aşağı yukarı aynı olan modeller bunlar. Eklemek istediğiniz modeller varsa tavsiyeye açığım.

• Beğen
Tepkiler: meteckar.8
Merhabalar, yol bisikletine geçmeyi düşünüyorum ve birkaç model arasında kaldım. Kullananlar veya bilenler yardımcı olabilirse sevinirim.
• Bisan Rx 9200 (2020)
Hangisini önerirsiniz fiyatları aşağı yukarı aynı olan modeller bunlar. Eklemek istediğiniz modeller varsa tavsiyeye açığım.
Hangisi sizin içinize siniyor hoşunuza gidiyorsa onu alın. Hepsi aynı yola çıkıyor günün sonunda.

• Bisan Rx 9200 (2020)
Sanırım içlerinden tek Peugeot sora setli olarak öne çıkıyor . Onda yoğunlaşmanız daha iyi olabilir bütçemi biraz daha zorlayabilirim derseniz Bisan rsx9300

• Beğen
Tepkiler: Muhibbi
@Muhibbi Cavalier Claris 2019 model (2020 gereksiz ağır diye onermedim) ve Peugeot R15 Sora modelini öneririm.

Aralarında fiyat farkı yoksa ya da Peugeot 100-150 tl pahaliysa R15, onun dışında her şekilde Cavalier Claris götürür.

• Beğen
Tepkiler: Muhibbi
Geri