Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

Yol bisikleti tavsiyesi isteyen kişilere “alışamazsınız, satarsınız, zarar edersiniz... önce bir şunu deneyin sonra da şöyle şöyle yaparsınız” şeklinde başlayan, kişileri daha az zarar etsinler diye daha ekonomik (ve çoğu zaman da doğal olarak bir tık daha az kaliteli (kalitesiz demiyorum ⚠️)) seçeneklere yönlendiren buradaki tecrübeli kişilerin görüşüne saygı duyuyorum. Böyle bir şey söylendiğine göre demek ki yaşanmışlıklar vardır elbette.
Yalnız şunu da göz ardı etmemek gerekir ki bir ihtimal de şudur:
Kişi elindeki avucundaki ile ikinci el alır ya da daha az kaliteli bir bisiklet alır, sonra vites ayarı bir türlü tutmaz, ikide bir lastiği patlar, verdiği gücün yarısı esneyeme sürtünmeye gider, sürdüğünden de zevk alamaz, bir sürü sıkıntı yaşar, problemin de bisikleti sevme potansiyeli varken, alır kenara atar hevesi kırılır.
Mesela tecrübemin daha fazla olduğu başka bir konudan örnek vereyim, yıllar önce enstrüman çalmaya başladığımda eğer “belki beceremem, yeteneğim yoktur, alır kenara koyarım, zarar ederim” endişesi ile el yapımı yerine fabrikasyon ve kaliteSİZ bir emstrüman alsaydım, hiçbir zaman o kadar uğraşsam da doğru sesi çıkaramadığım için çaldığımdan da zevk alamayıp kenara koyacaktım. Tam tersine herkese tavsiyem odur ki enstrümana (veya bisiklete) başlayacaksanız gücünüzün yettiği en iyisini alın. Yoksa zevk alamayabilirsiniz, beklentinizi karşılamayan durumlarla karşılaşabilirsiniz, en kötüsü de emeğinizin karşılığını alamayabilirsiniz.
Bisiklet de biraz böyle diye düşünüyorum.
Bisiklete şehir bisikleti ile başlayıp sürdükçe daha çok seven, sonra yol bisikletine geçen, hatta doğrudan yol bisikleti ile başlayıp sürdükçe daha çok seven, bisikletten inmek istemeyen, “işte aradığım buymuş” diyen yakın tanıdıklarım da var. Bunlar da başka bir örnek, buraya soru soranların böyle insanlar olma ihtimali de var. Yukarılarda ben de bir tavsiye sormuştum, bana da benzer cevaplar verilmişti, sorduğum sorunun da tam cevabını alamamıştım. Demek ki kendimi doğru ifade edememişim.
Yeri gelmişken ilgilenip cevap veren ve kendisini tanımasam da iyi niyetinden kesinlikle şüphe etmediğim @trainspotting35 ‘e çok teşekkür ederim. Bana yol gösterici oldu sağ olsun 🙏🏻.

Scudo
Valla açıklamaları dinliyorum kafam çok karışıyor ama nedense ikinci ele bir türlü yaklaşamıyorum almışken temiz sıfır olsun diyorum , sonuçta yarışlarada katılmıyacağım bakalım uygun bir şey bulacağız inşallah

Dirseklikle pinarello sürülen forum burası!
Kıymetli forumdaşımız @Serkan Mıstınoğlu Dirseklikle bisiklet sürdüğüm doğrudur.
Kaza yapıp sağ dirsek radüs başını kaybetmeden önce ben de sizin gibi dirseklik siz binerdim. Ameliyatın ne kadar acılı olduğunu belki tahmin edersiniz.
Kazadan iki buçuk ay sonra doktor çok istiyorsanız bisiklete binin ama önlem alın dediği için önlem olarak kullanmaya başladım kolum çok da iyi durumda değildi ve ilk ay içinde çevre yolunda bir kez daha takla attım sebebi ayağa kalkmak başka bir sebebi yok kazanın. sağ kolum dengesiz oduğu için yere yapıştım ve ne oldu sol dirseğimin üstüne düştüm
IMG_20201213_194138.jpg
Sol dirseklik bu halde omuz kapsul zorlanması ile atlattım kazayı bir kırık daha bisikletten soğutabilirdi beni
Yani kolum eskisi gibi değil belki hiç olmayacak ama bisiklete binebiliyorsam bu dirseklikler sayesinde tamamen psikloljik yani.
Herkese de dost tavsiyesi dirseklik kullanın kullanabiliyorsunuz dizlik bile kullanın ne olacak kom alamazsanız ne olur yarış koşan bisikletçileri demiyorum.

Son düzenleme:
@mehmet.ali o artık klasik kardeşim herkese nasip olmuycak benim gibi ayrıcalıklı bi kaç kişi işte. Başka da kimse kullanmasın zaten. Sen daha çok pastel renkler seviyorsun mat siyah sana gitmez

Arkadaşlar merhaba. Bende carraro 032 mi çaldırdıktan sonra ikinci el bisiklet bakiyorum. 4 model arasında kaldim.
Cube attain sl 6500 tl 2017
Scott spedster 10 7000 tl 2018
Merida scultura 4000 7200 tl 2017
Mosso reborn 7800 tl 2019
Bisikletlerin hepsi 105 setli. Cok olmasa da bayir rampa cikiyorum. Onceligim rampalari iyi tirmanmasi. Yorum yaparsaniz sevinirin

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner
Arkadaşlar merhaba. Bende carraro 032 mi çaldırdıktan sonra ikinci el bisiklet bakiyorum. 4 model arasında kaldim.
Cube attain sl 6500 tl 2017
Scott spedster 10 7000 tl 2018
Merida scultura 4000 7200 tl 2017
Mosso reborn 7800 tl 2019
Bisikletlerin hepsi 105 setli. Cok olmasa da bayir rampa cikiyorum. Onceligim rampalari iyi tirmanmasi. Yorum yaparsaniz sevinirin
Aynakolu 50-34, rublesi 11/12-34 olan galip gelir.

• Beğen
Tepkiler: mazot
@Seri Ser-Seri 2 si karbon diğer 2 si alüminyum.
Ben Merida derim ama ilanların linkini atarsanız bisikletlerin temizliği de önemli.

• Beğen
Tepkiler: kallone
@trainspotting35 @specific
üyeliğimden dolayı link paylaşımına izin vermiyor sitemizde biraz daha vakit geçirmelisiniz diyor. sadece sahibinden ilan no larını paylaşabildim.
879093574
870258015
862211103
836102488
benim sıralamamda 1 merida-2 reborn-3 scott olmadı cube şeklinde. boyum 1,83 87 kg yim. Fakat kafamı kurcalayan bir diğer soru da merida 2017 lerde karbon maşaların geri toplanması ve ücretsiz değişim yapmış olması. satan arkadaşımız değiştirmiş mi veya değiştirmemiş mi bir bilgim yok. carbon bisiklet kullanmadım daha önce sadece maşası carbon du diğer bisikletimin.

@trainspotting35 @specific
üyeliğimden dolayı link paylaşımına izin vermiyor sitemizde biraz daha vakit geçirmelisiniz diyor. sadece sahibinden ilan no larını paylaşabildim.
879093574
870258015
862211103
836102488
benim sıralamamda 1 merida-2 reborn-3 scott olmadı cube şeklinde. boyum 1,83 87 kg yim. Fakat kafamı kurcalayan bir diğer soru da merida 2017 lerde karbon maşaların geri toplanması ve ücretsiz değişim yapmış olması. satan arkadaşımız değiştirmiş mi veya değiştirmemiş mi bir bilgim yok. carbon bisiklet kullanmadım daha önce sadece maşası carbon du diğer bisikletimin.
56 kadro size büyük değil mi? Bacak boyunuz mu uzun?

Geri