Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

Hocam sanırsam siz beni yanlış anladınız. Kahkaha ifadesi de bırakmışsınız. Tutku arttıkça kesmeyebilir dediğinizden dolayı önceden ara sıra sürdüğümü, geçici bir heves olmadığını belirtme ihtiyacı duydum. Yoksa ben de biliyorum 15 KM sürüşün bir şey olmadığını. Sadece buna takılmasaydınız keşke. Sizden kendim hakkında bir karşılaştırma istemedim. :) Bisiklet tavsiyesini almak istedim, farklı şeyler söylediniz. Ben yıllardır düzenli olarak kendi halimde spor yapan biriyim. Bisikleti ulaşım, ek bir spor ve hobi maksatlı kullanacağım.
Hızdan kastım ortalama bisiklet hızının üstüydü...
Gülme işini her zaman yaparım. Yanlış anlaşıldıysam ve kırıldıysan özür dilerim. Decathleonda sana yardımcı olurlar. Jantı, jant göbeklerini, orta göbeği sor soruştur. Hoşuna gitmezse el beraberinde başka markalara bakalım. Şehir- tur bisikleti başlığında yazalım.

Scudo
@tunatros

Corelli Fit Bike 1.0 ... Çok ahım şahım bir bisiklet değil ama bütçeniz için ideal gibi duruyor. Kadro boyu uyar mı bilmiyorum, bir araştırın. Üçlü aynakollu, 11,5 kg ağırlığında. Riverside'ın dişlileri Ankara'da zorlar adamı.

(link)

@tunatros

Corelli Fit Bike 1.0 ... Çok ahım şahım bir bisiklet değil ama bütçeniz için ideal gibi duruyor. Kadro boyu uyar mı bilmiyorum, bir araştırın. Üçlü aynakollu, 11,5 kg ağırlığında. Riverside'ın dişlileri Ankara'da zorlar adamı.
Merhaba, öneri için teşekkür ederim. Biraz araştırdım, açıkçası görünüşü cazip geldi. İnternette olumlu yorumları var. Teknik bilgiler hakkında çok bilgim yok, boyum 1.82 57 ve 54 cm varmış. Hangi kadro boyunu alacağımı bilmiyorum.

Merhaba arkadaşlar, bu yaz İstanbul'dan Tokat'a bisiklet yolculuğu yapmayı planlıyorum. Bisikletlerden pek anlamadığım için sizden yardım bekliyorum.
4.000 TL'lik bütçem var.
17 yaşındayım, 175 boyunda 54 kiloyum.
Rahat bir bisiklet tercih etmek istiyorum. Günlük 10km, haftalık 70kmlik antrenmanlar yapacağım. Toprak yol, asfalt yol farketmeksizin kullanacağım bir bisiklet olsun istiyorum.
Kron CCR 1000 şekil olarak hoşuma gitmişti fakat bu bisikleti kullanan kişilerden yorum, değerlendirme bulamadığım için almaktan vazgeçtim. Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...
17 yaşında birine 800 km lik yol için tavsiye veremeyeceğim. Hayellerinden daha büyük ve tehlikeli bir dünya var . Yanında. 2 3 erişkin insan olmadan kesinlikle yola çıkma.

@tunatros

(link)
Bu bisikleti satın aldım. Dün geldi 20 km civarı sürebildim yağmurluydu hava. Güzel bisiklet teşekkürler tekrardan.

Bisiklet alınmaz bu devirde herşey uçmuş!

• Hahaha
Tepkiler: M.İhsan
Bisiklet alınmaz bu devirde herşey uçmuş!

Almanyadaki tanıdığıma Triban RC500 araştırırmısın dedim. Bizim buranın piyasa kuruna göre hemen hemen aynı TL bazında ama almanyada 600Euro bu haksızlık değil mi :(

Almanyadaki tanıdığıma Triban RC500 araştırırmısın dedim. Bizim buranın piyasa kuruna göre hemen hemen aynı TL bazında ama almanyada 600Euro bu haksızlık değil mi :(
ya kardeş size şunu bi öğretemedik.'! Oranın kuruyla TL ye çevirerek, karşılaştırma yapamazsın! Birim fiyata bak. 600 birim oranın fiyatı asgari ücret 1500 birim 6000 birim buranın fiyatı asgari ücret 3000 birim.

• Beğen
Tepkiler: alianıl
Selamlar, malum pandemi arttı evlere tıkıldık spor salonları açık fakat pek gitme taraftarı değilim.
Hem bana spor amaçlı hemde aktivite olması açısından bisiklet almaya karar verdim.
Genellikle, asfaltta kullanım düşünüyorum, dağ taş ta arada bir çıkabilirim.
Bisiklette boy kilo ne kadar etken bilmiyorum ama 1.83 boy 95 kilom var.
Bir de sanırım hidrolik disk frenli ve mekanik disk frenli bisikletler var bunların farkları nelerdir hangisini önerirsiniz.
En son 10 yıl önce bisikletim vardı, 1.500 TL Civarında bana uzun süre yol arkadaşlığı yapabilecek bisiklet önerir misiniz ?

Arkadaslar tekrar selam bugun bisikletimi teslim aldim cok sukur eve getirdim aslinda gecen haftadan almistim ama korona olmusum 10 gun karantinada kaldim ancak bugun teslim alabildim.Hepiniz bana cok yardimci oldunuz cok tesekkur ederim

Dosyalar

• 20210325_182109.jpg
    20210325_182109.jpg
    70,2 KB · Okunma: 141
  • 20210325_164451.jpg
    20210325_164451.jpg
    136,7 KB · Okunma: 137
Arkadaslar tekrar selam bugun bisikletimi teslim aldim cok sukur eve getirdim aslinda gecen haftadan almistim ama korona olmusum 10 gun karantinada kaldim ancak bugun teslim alabildim.Hepiniz bana cok yardimci oldunuz cok tesekkur ederim
Hem gecmis olsun hem de hayirli olsun

• Beğen
Tepkiler: Umut Tuna1
Arkadaşlar 2000-3000 TL arası ikinci el yol bisikleti bakıyorum, araştırmalarim sonucunda Bianchi SLR 400, sedona 610 modelleri arasında kaldım, bu iki modelde 2018 sonrası, bu bisikletler hakkında bilgi sahibi olanlar fikirlerini esirgemezlerse sevinirim. Ayrıca miktar daha çıkabilirim fiyatı yukarı, ancak buna degerse elbette. Herkese teşekkürler.

Merhaba,

Scott Addict 10 modelini almak istiyorum ancak kadro boyu konusunda kafa karışıklığım var. 174cm boy, 75cm iç bacak, 57cm kol ölçüsüne sahibim. Scott'un sitesinde bu ölçüler ile 52 kadro (S)'ya üst skaladan giriyor. Ancak kimisi de bu aralıkta 54 kadro (M) almalısın diyor. Açıkcası ikisini de denedim ancak kararsızlık oluştu. Addict serisinden bu kadro aralığında kullanan arkadaşlar belki daha iyi yorum yapabilir.

Ayrıca genel bir soru olarak bu şekilde arada kalındıgında üst kadro mu alt kadro mu tercih edilmeli ?

@snorkelkazim küçük kadro daha agresif sürüşler, bisiklete daha cok hakim olma gibi durumlar için tercih edilirken büyük kadro bisiklet uzerinde daha cok hareket alanı, konfor için tercih edilir.

Ölçüleriniz limitler dahilindeyse bir küçük kadroya yonelmenizi tavsiye ederim.

Forumda fazlasiyla, "kadro çok büyük geldi" konusu mevcut, o yuzden 52 kadro uygunsa ona bakın ama herşeyden onemlisi imkaniniz varsa "bisikletinizi deneyerek alın."

Son düzenleme:
Merhaba,

Scott Addict 10 modelini almak istiyorum ancak kadro boyu konusunda kafa karışıklığım var. 174cm boy, 75cm iç bacak, 57cm kol ölçüsüne sahibim. Scott'un sitesinde bu ölçüler ile 52 kadro (S)'ya üst skaladan giriyor. Ancak kimisi de bu aralıkta 54 kadro (M) almalısın diyor. Açıkcası ikisini de denedim ancak kararsızlık oluştu. Addict serisinden bu kadro aralığında kullanan arkadaşlar belki daha iyi yorum yapabilir.

Ayrıca genel bir soru olarak bu şekilde arada kalındıgında üst kadro mu alt kadro mu tercih edilmeli ?

Sizi boyunuza göre bacaklarınız kısa kalıyor gibi görünüyor. Bu durumda S beden daha uygun olacaktır diye düşünüyorum.

bisan rx9500 önerirmisiniz

Selamlar. 1 Yıl kadar şehir bisikleti kullandıktan sonra yol bisikleti almaya karar verdim. 5000 tl kadar bütçe ayırdım bisiklet için. Öncelikli amacım profesyonel olmak veya performans,süre kovalamak değil. Yol bisikleti keyfi hazzı alabileceğim, aynı zamanda uzun mesafelerde(benim için 150-200km arası) kadro geometrisinden dolayı çok yormayacak, çok agresif olmayan bir bisiklet bakıyorum. Şimdilik bu isteklerim için uygun gördüğüm 2. el 2017 btwin alur 700 ve 0 2020 bisan rx9300 ve bisan grand tour eco var. 2. el konusunda çok emin değilim. İlk yol bisikletim olacak. Sizce ne yapmalıyım? Bu bisikletler harici önerdiğiniz bisikletler varsa onları da değerlendirebilirim.

Geri