Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

merhabalar bu hafta içinde ikinci el bir bisiklet alacağım. türkiye turu planlıyorum , beni sürekli yolda bırakmayacak sağlam bir bisiklet önerir misiniz? Triban100 var triban 500 ün tekerleri bana ince geldi. Rockrider 520uzun yolda yorar mı, 340 nasıl lütfen anlayanlar ve kullananlar yardım edebilirse sevinirim.

Scudo
@elspoast ben tura çıkacak olsam yol bisikleti seçerdim mtbler ağırlık lastik genişliği açısından dez avantajlı yol bisikletleri daha hafif ve sürtünme daha az

merhabalar bu hafta içinde ikinci el bir bisiklet alacağım. türkiye turu planlıyorum , beni sürekli yolda bırakmayacak sağlam bir bisiklet önerir misiniz? Triban100 var triban 500 ün tekerleri bana ince geldi. Rockrider 520uzun yolda yorar mı, 340 nasıl lütfen anlayanlar ve kullananlar yardım edebilirse sevinirim.
Bakımlarını düzenli yaparsanız hiç bir bisiklet sizi yolda bırakmaz. Türkiye turu yapacaksınız ama nasıl yapacaksınız az malzeme ve günlük +150 km şeklinde mi, yoksa ne yok çantayı doldurup gün içinde etrafı keşfederek dolaşa dolaşa mı? Buna gelecek olan cevap ile zaten ne almak istediğiniz ortaya çıkmış olacak. Örneğin Gürkan Genç kendisi dünyayı geziyor bisikletinin temeli dağ bisikletine dayanıyor. Tur bisikleti kullanamayıp tur yapanların bir çoğunluğu dağ bisikleti kullanıyor.

Selamlar, forumda ve yol bisikletinde yeniyim. Şehir bisikletinden yola geçiş yapacağım bu sezon. Scott speedster 10 modelini düşünmüştüm fakat stok sorunu var şu an, eğer yazın da bulamazsam mosso 739 sca 105 hakkında ne düşünürsünüz veya bu 10k fiyat bandında ne önerirsiniz. Bir diğer sorum da örneğin üstte bahsettiğim scott modeliyle mosso modeli aynı fiyatta ama ikisi arasındaki temel farklar nedir kadro kalitesi ithal markalarda daha iyi oluyor diye biliyorum çeşitli testler sayesinde ama bu durum hala geçerli mi acaba?
şimdiden teşekkürler dostlar..

@zigor047 scottla mossoyu karşılaştırsak mosso performans geometrisine sahip bu yüzden scotta nazaran çok rahat değil scott daha rahat bir geometriye sahip
Bence buda önemli bir etken rahat bisiklet mi istiyorsunuz yoksa daha performaslı mı

Bakımlarını düzenli yaparsanız hiç bir bisiklet sizi yolda bırakmaz. Türkiye turu yapacaksınız ama nasıl yapacaksınız az malzeme ve günlük +150 km şeklinde mi, yoksa ne yok çantayı doldurup gün içinde etrafı keşfederek dolaşa dolaşa mı? Buna gelecek olan cevap ile zaten ne almak istediğiniz ortaya çıkmış olacak. Örneğin Gürkan Genç kendisi dünyayı geziyor bisikletinin temeli dağ bisikletine dayanıyor. Tur bisikleti kullanamayıp tur yapanların bir çoğunluğu dağ bisikleti kullanıyor.
merhabalar iyi akşamlar, bisikletimin arkasını doldurup çadırımı matımı büyük bir çantayla arkaya bağlayıp gezmeyi hedefliyorum. Triban100 tarzı normal lastik mi, triban500 gibi ince lastik mi yoksa rockrider340 mı almamı önerirsiniz. düşündüğüm bisikletler bunlar. öneriniz varsa tamamen açığım.

@Electronkksl Rahat olması benim kullanım amacıma göre daha uygun olacak, o yüzden scott'ın endurance modellerini incelemiştim. Bu fiyat bandında başka öneriniz var mı acaba scott'ın stok sorunu olursa diye?

@zigor047 Öncelik sıfır mı , ikinci el mi? İkinci el ise bisiklet önerisi için ilk etapta boyunuzu bilmemizde fayda var. Mosso ile Scott geometrileri farklı bisikletler Mosso şimdiki göbeksiz halimi bile korkutuyor açıkçası. İkinci el öneri isterseniz kadro boyunu söylemeniz yeterli 10 k bütçe ile güzel seçenekler bulunabilir.

merhabalar iyi akşamlar, bisikletimin arkasını doldurup çadırımı matımı büyük bir çantayla arkaya bağlayıp gezmeyi hedefliyorum. Triban100 tarzı normal lastik mi, triban500 gibi ince lastik mi yoksa rockrider340 mı almamı önerirsiniz. düşündüğüm bisikletler bunlar. öneriniz varsa tamamen açığım.
Çoğunlukla rotanız asfalt yol olacaksa Triban 500 (700x35'e kadar lastik takılabiliyor, ayrıca rubleyi 11x32 ile değiştirirseniz mükemmel bir tur bisikletine dönüşüyor.) . Eğer rotanız arazi yolları olacaksa o zaman tabiki dağ bisikleti derim ben.

@elspoast hocam transcontinental race deki bisikletlere (endurance road bicyle) bakin eğer yükünüzü bisiklet ustune onlar gibi dizeceskseniz. Ama diyosaniz biraz daha yüküm olur daha da rahat olsun dunya turuna kadar yolum var,yanlara da heybe eklerim fuji touring veya benzer surly modellerine bakin.

@trainspotting35 boyum 180 scott'ın sitesinden hesapladığımda 56 kadro önermişti bacaklarım uzun. Temiz ikinci el düşünebilirim, ikinci elle beraber sıfır olarak da birkaç öneride bulunursanız sevinirim.

@zigor047 (link) cube kadroları biraz ufaktır ama güzel endurance bir bisiklet.
(link) biraz hırpalanmış bir bisiklet ama bu bütçeyle güzel alternatif bence pazarlık yapılır.
(link) alü ama güzel bir alternatif.
(link) bunun 54 ü 56 gibi.
(link) bu bisikleti 10000 TL ye bırakırsa gözüm kapalı alırım.
(link)
(link)

Son düzenleme:
@trainspotting35 çok teşekkürler faydalı oldu :) karbon olmalarına rağmen yeni model alü fiyatına bisikletler. Yılı eski olduğundan mıdır sizce?
ve ikinci el alırken bi bisikletçiye göstermekte yarar var mı sizce deneyimim olmadı da yapılır mı böyle bir işlem?

@zigor047 Tanıdık bisikletçi olsa göstermekte fayda var elbette. Aynı araba alır gibi model düştükçe fiyatta düşüyor özellikle karbon bisikletlerde böyle bir durum söz konusu.

@trainspotting35 mevcutta carraro 062 Race Disk model kullanıyorum. Hidrolik disk maalesef sürtme problemi sürekli tekrarladığından keyif alamıyorum. Artık Karbon Kadrolu Orta segment janta sahip ikinci el bisiklet bakıyorum. Boyum 170 kilo : 81 ve 43 yaşındayım önerebileceğin bir bisiklet olur mu ikinci el. Bütçe Maksimum 15 K
Ankara'da ikamet ediyorum

TEREK 3.1 MODONE full carbon - Bisiklet ile ilgili tüm malzemeler sahibinden.com'da - 904800191 abi böyle bir şey var ama beğenirmisin bilmiyorum adam markayı yanlış yazmış yazım hatasımı yoksa bilgisimi yok ondanda emin değilim

@trainspotting35 mevcutta carraro 062 Race Disk model kullanıyorum. Hidrolik disk maalesef sürtme problemi sürekli tekrarladığından keyif alamıyorum. Artık Karbon Kadrolu Orta segment janta sahip ikinci el bisiklet bakıyorum. Boyum 170 kilo : 81 ve 43 yaşındayım önerebileceğin bir bisiklet olur mu ikinci el. Bütçe Maksimum 15 K
TEREK 3.1 MODONE full carbon - Bisiklet ile ilgili tüm malzemeler sahibinden.com'da - 904800191 abi böyle bir şey var ama beğenirmisin bilmiyorum adam markayı yanlış yazmış yazım hatasımı yoksa bilgisimi yok ondanda emin değilim
(link) link bu abi

• Beğen
Tepkiler: Mr nc
@FKarakas (link) arkadaşım satıyor detaylı resim atarım fiyatta da birşeyler yaptırmaya çalışırım.

• Beğen
Tepkiler: M.İhsan
carrarodaki disk düzeltilirse yada rotor değişirse sürtmenin keseceğini düşünüyorum,Ankarada çok alternatif var (sahibindende) 52-54 kadro denemenizi tavsiye ederim, @trainspotting35 Hocam şimdi alınabilecek güzel alternatifleri sıralar size

Hatta bir favoririmi bırakayım buna da üstadlarımdan yorum bekliyorum, bence fiyatına göreçok güzel bisiklet.
(link)

(link) @FKarakas kadro boyunun 1 tık altındasınız gibi ama güzel alternatif.

Geri