Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

Scudo
@Roadlover Merhaba. Keşke dediğiniz gibi herkes alabilse. Ama paramız yok diye yol bisikletine de mi binmeyek 😊 Şaka bir yana ben artık günümüzde Bisan, Carraro, Mosso vb markaların kadrolarının diğer markalardan kötü olduğunu düşünmüyorum. Ha üst düzey karbon bisikletleri ayrı tutuyorum. Onlardaki teknoloji henüz bizde olmayabilir. Ama alüminyum kadroda bence o kadar fark vermeye gerek yok.

Arkadaşlar merhaba,
Sizlere bir sorum daha olacaktı. Vertech strace st170 model hakkında bilgisi olan var mı acaba? Alınır mı?

Benim çok pis bir huyum vardır. Heves ettiğim şeyi ne olursa olsun edinirim. Bisiklette bu şekilde oldu. Çok heves ettim gittim katlanır carraro flexi 121 aldım. Kaç aydır zevkle sürüyorum. Ama... Bisiklet sürmekten o kadar zevk alıyorum ki bu olay benim olayımmış dedim. Tabi okumalar, araştırmalar... İş yol bisikletlerine geldi. Hayatımda hiç yol bisikleti kullanmadım. Acaba diyorum bunu satıp yol bisikletine mi geçiş yapsam? Ne yapayım a dostlar yardım edin hsmgi yoldan ilerleyüm? Çocuklar evde ekmek bekliyor biz bisiklet sevdasındayız :) :)

Benim çok pis bir huyum vardır. Heves ettiğim şeyi ne olursa olsun edinirim. Bisiklette bu şekilde oldu. Çok heves ettim gittim katlanır carraro flexi 121 aldım. Kaç aydır zevkle sürüyorum. Ama... Bisiklet sürmekten o kadar zevk alıyorum ki bu olay benim olayımmış dedim. Tabi okumalar, araştırmalar... İş yol bisikletlerine geldi. Hayatımda hiç yol bisikleti kullanmadım. Acaba diyorum bunu satıp yol bisikletine mi geçiş yapsam? Ne yapayım a dostlar yardım edin hsmgi yoldan ilerleyüm? Çocuklar evde ekmek bekliyor biz bisiklet sevdasındayız :) :)
Ben bu akşam Bisan GT ile ilk sürüşümü yaptım. Acayip bir şey. Alet akıyor. Daha da bas diyor. Çok zevkli 😊
Destek kredisi kullanın. Sudan ucuz.

Merhabalar bende bir yol bisikleti almayı düşünüyorum ilk yol bisikletim olucak eğer alabilirsem. Öncelikle bisikleti 0 mı 2. El mi almalıyım kararsızım ama kesinlikle tourney set almamaktan yana(vites arttırma sistemi çok cins duruyor) onun dışında Decathlonun bisiklet bölümünde çalışan bir arkadaşımın salcano ve decathlon bisikletlerine pek güvenme demesi üzerine Kafamda bir soru oluştu. Mosso Cavalier 700 serisi güzel duruyor fakat fiyatının Pahalı olması birazcık tereddüt ettirdi, Bisan grand tour eco su bi göz kırpmıyor değil, letgoda ki bisiklet fiyatlarıda bilmiyorum haklımıyım, pahalı 2. El bisiklet sonuçta adam internetten fiyatına bakıp 200-300 lira aşağısına koymuş gibi hele bir de kadro boyunu yazmayanlar var o tür ilanları direkt eliyorum bisikletten anlamayın birinden bisiklet niye alıyım en basitinden. Yani kafamda deli sorular var. Foruma 4-5 gündür üyeyim. Antalya’da yaşıyorum, 23 yaşındayım, Üniversite öğrencisiyim yol bisikleti almayı düşünüyorum 3.5 bin liralık bütçem var. Bir yardımcı olabilir misiniz.Ha birde bu forumun alım satım bölümüne güven nasıl, hiç çalıntı olayı falan oldu mu?

@Bluee merhaba. Ben de Antalya dayım. Hiç aklımda yokken Letgo da çok uygun bir ilan bularak yol bisikletine geçtim. Amacım 2. El 2000 - 2200 tl arası birşey almaktı. Ben şanslıyım. Çok iyi bir bisiklet alabildim. Ama bir kaç ilan daha vardı. Bence onlara bir bakın derim. Tabiki sıfırın 200-300 tl altına 2. El mantıksız. Ama claris veya sora setli bir mosso veya carraro alabilirsiniz. Sıfır içinde GTE veya CArraro 022 ye bakın derim.

Herkese selam. Carraro 022'imle gayet mutluyum.
Bir sorum olacak. Biliyorsunuz bu full claris set.
Acaba kendisini Tiagra veya 105 sete çevirmeye kalksam (tabi 105 2. el bir grup set fiyatlar çok fena) mantıklı olur mu?
Yoksa biraz kullan direkt 105 veya Tiagra setli birşey alırsın mı?

Dersiniz.

Herkese selam. Carraro 022'imle gayet mutluyum.
Bir sorum olacak. Biliyorsunuz bu full claris set.
Acaba kendisini Tiagra veya 105 sete çevirmeye kalksam (tabi 105 2. el bir grup set fiyatlar çok fena) mantıklı olur mu?
Yoksa biraz kullan direkt 105 veya Tiagra setli birşey alırsın mı?

Dersiniz.
Ben biraz kullanıp bisiklet yükseltmenizi tavsiye ederim. Seti alıp, aktarma ücreti derken bisikleti satıp o parayı üstüne koymanız daha iyi olur bence.

Merhaba, Lütfen bana yardım edin. Öncelikle 1500 tl'ye kadar bütçem var. Bisikleti kullanacağım yol azıcık bozulmuş asfalt( umarım doğru yazmışımdır)'da kullanacağım. eksik bilgi verdiysem lütfen beni duzeltin. bilgiye ihtiyacım var. Carraro speed 200 düşündüm ama bozuk asfaltta kullanabilir miyim dediğim gibi neredeyse hiç birşey bilmiyorum.

Merhaba arkadaşlar. 25 yaşındayım 1.67 boyum 94 kilom var. lise zamanımda çok bisiklet sürdüm ama şimdi Yol bisikleti almak yavaş yavaş gelişerek uzun yol yapmak istiyorum fakat yol bisikleti ile pek bir bilgim yok 2-3 gündür araştırıyorum. ve kilom fazla diye çekiniyorum. 3500-4000 TL bütçem var sizce imkanlı mıdır? Sırt ağrısı vs çekmeye razıyım bir süre :) . Eğer imkanlı ise önerebileceginiz yol bisikletleri var mıdır?

Merhaba salcano xrs 040 sora 2. El alınırmı. 2015 veya 2016 model bisiklet zaten. Üzerinde sora set var. Almaya değer m yorumlarınızı bekliyorum

@Ertuğrul Nihtmare sanırım siz yanlış başlıktasınız. Yol bisikleti değil Dağ bisikleti bakıyorsunuz.

Arkadaşlar bu cumartesi günü ikinci el Slr 500 soras
Yada sedona 610 alacağım. Sizce hangisini almak daha iyi olur? Son olarak sora ve claris arasında sadece ruble dişlisi farkı mı var?

@Klaromin merhaba. Öncelikle bütçe sadece bisiklet için mi? Çünkü iş sadece bisikletle olmuyor. Kesinlikle Kask, eldiven, tayt, suluk, ışık vb mutlaka alınması gereken malzeme olacak. Bütçeyi ona göre ayarlamak lazım. Bence başlangıçta claris setli bir bisiklet yeter. Hatta uygun fiyata 2. El temiz bulursanız alışmak için ideal olur. Mosso, Carraro, Kron, Corelli ve Bisan ın bu seviyedeki bisikletleri ufak nüanslarla aynı kalitede sayılır. Kendinizi denersiniz. Hoşunuza giderse ilerde satar üst seviye ye geçersiniz.
Merhaba salcano xrs 040 sora 2. El alınırmı. 2015 veya 2016 model bisiklet zaten. Üzerinde sora set var. Almaya değer m yorumlarınızı bekliyorum

Bütçe önemli. Fiyatı uygun ve bisiklet temizse neden olmasın? Tabiki yeni model olsa daha iyi olur ama bence en iyi bisiklet bütçeye uyan bisiklet. Alıp bir an önce Sürmeye başlamak en güzeli.
Arkadaşlar bu cumartesi günü ikinci el Slr 500 soras
Yada sedona 610 alacağım. Sizce hangisini almak daha iyi olur? Son olarak sora ve claris arasında sadece ruble dişlisi farkı mı var?

Bence Bianchi. Normalde ruble farklı ama sizin seçtiğiniz bisikletlerde tam olarak emin olmasamda arka ruble dişli oranları aynı. İkisinde de 11-28 gördüm ben.

Son düzenleme:
Merhabalar 5 ay önce işe gidip gelmek için Mosso Legarda marka şehir bisikleti aldım fakat covid19'dan dolayı iş yerleri kapatınca bisikletle vakit geçirmeye başladım ve öyle bir bisikletle 3 ay gibi bir sürede 5000 km yolu devirdim baya kilo verdim vs. Şimdilerde işe işi daha profesyonel boyuta taşımak ve yol bisikletine geçmek istiyorum aklımda ki bisiklet ise Bisan Grand Tour resmen aşık oldum diyebilirim. Kullanan var mı ve işin mekaniğinden iyi anlayan bisikleti bana yorumlayacak birisi varmı önerileriniz nelerdir ? Ayrıca bisikletin üzerinde gelen Michelin all season lastiklerin koruma durumu nasıl dayanıklı mıdır ? Bilgi alabilirsem çok sevinirim.

@Yldrm07 hocam slr 500 ün sedona 610 dan 400 lira fazlası var. Ne dersiniz bianchi yi almalı mıyım?

@Kerimkzl temizse alın bence. Sora olması lastikleri falan daha iyi gibi.

@Yldrm07 hocam yarış lastiği böyle mi oluyor? Bana kabak geldi birazScreenshot_20200707_224438_com.abtnprojects.ambatana.jpg

Geri