Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

Scudo
Yormak ne kelime dizlerini ovalatir. O oranlar.
Amacim bu sene olmazsa seneye en gec granfondolara katilmak yani oyle veya boyle zaten o oranlara alismak zorundayim

Merhabalar ben de şuan da G0 kullanıyorum fakat aklımda yazin bir yol bisikleti almak var. Tam olarak 2. El veya sıfır piyasasını takip edemedim 4 5 aydır . Boyum 180 yaşım 16 bütçem kaça satarsam okadar büyük ihtimalle 5 yada 5200 su ilanları gördüm sizce nasil başka önerileriniz var mı en az claris setli olmasinı istiyorum (link)
(link)

Selamlar, 4600 TL'ye ikinci el Bisan Grand Tour Eco Sora buldum ve almak istiyorum. Bisiklet 2020 Haziran çıkışlı ve 300-400 km yapılmış. Ayrıca satan arkadaş yanında kask ve çeşitli bisiklet malzemeleri de veriyor arkadaş. Bisiklet 52 kadro benim boyum da 177, iç bacak boyum ise 78-79. Sizce kadro bana uyar mı ve fiyat sizce uygun mu? Yol bisikleti konusunda fazla tecrübeli olmadığım için fikrinizi almak istedim.
Aynı bisikleti, aynı kadro ile, sizinle yakın ölçülerde kullanıyorum. Boyum 173, 78 iç bacak ve bisikletim Grand Tour Eco 52 kadro.

• Beğen
Tepkiler: serdarkaya
Fondo 50 34 ilede kazanabilirsin. Düşündüğün kadar hızlı olmuyor
Kazanabilmek gibi bir amacim yok zaten bisikletin ustundeki 53-39 muş ne yapayim belki beceremezsem degistiririm bilmiyorum ki fiyati butceme uygun cok fazla secenegim yok kadro boyundan dolayi bu bisiklet butun beklentilerimi karsiliyor diye dusundum

(link)
Arkadaslar bu son 😀 Kadro boyu bana uyar mi bilgi bulamadim hicbir yerde.Eger uyarsa gidip alacagim bunu fiyat olarakta 10 bin liraya birakiyor

Ben evet diyorum. :D

Kazanabilmek gibi bir amacim yok zaten bisikletin ustundeki 53-39 muş ne yapayim belki beceremezsem degistiririm bilmiyorum ki fiyati butceme uygun cok fazla secenegim yok kadro boyundan dolayi bu bisiklet butun beklentilerimi karsiliyor diye dusundum
Ufağı 36 yaparsın devam edersin. 100 tl ye halledersin.53/36 da gayet iyi çalışıyor. Ben 50/36 kullanıyorum.

@Mert Ali bence claris setli bişey alıp jant setini yükselt
Yada ucuz en az clarisli al ama yine jant setini yükselt

@Mert Ali toplama jant?o_O shimano sora yada tiagra göbek falan alex jant çemberi falan fena olmaz çok pahalıda olmaz
Aklına yatmadıysa sen bilirsin

Merhaba arkadaşlar, bu yaz İstanbul'dan Tokat'a bisiklet yolculuğu yapmayı planlıyorum. Bisikletlerden pek anlamadığım için sizden yardım bekliyorum.
4.000 TL'lik bütçem var.
17 yaşındayım, 175 boyunda 54 kiloyum.
Rahat bir bisiklet tercih etmek istiyorum. Günlük 10km, haftalık 70kmlik antrenmanlar yapacağım. Toprak yol, asfalt yol farketmeksizin kullanacağım bir bisiklet olsun istiyorum.
Kron CCR 1000 şekil olarak hoşuma gitmişti fakat bu bisikleti kullanan kişilerden yorum, değerlendirme bulamadığım için almaktan vazgeçtim. Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

@Hüsrev (link) belki bu beklentinizi karşılayabilir karbon maşası falan var ama vites sistemi microshift

@Electronkksl Malesef bütçemin üstünde, yine de teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar, bu yaz İstanbul'dan Tokat'a bisiklet yolculuğu yapmayı planlıyorum. Bisikletlerden pek anlamadığım için sizden yardım bekliyorum.
4.000 TL'lik bütçem var.
17 yaşındayım, 175 boyunda 54 kiloyum.
Rahat bir bisiklet tercih etmek istiyorum. Günlük 10km, haftalık 70kmlik antrenmanlar yapacağım. Toprak yol, asfalt yol farketmeksizin kullanacağım bir bisiklet olsun istiyorum.
Kron CCR 1000 şekil olarak hoşuma gitmişti fakat bu bisikleti kullanan kişilerden yorum, değerlendirme bulamadığım için almaktan vazgeçtim. Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

Merhaba, İstanbul - Tokat arasındaki mesafe yanılmıyorsam 800 km civarında olmalı. Bu kadar yolu tek seferde almak rekor denemesi yapan özel kişiler hariç pek de mümkün olmadığı için zamana yayılmış bir tur planlamanız gerekecek.

Bu turda nerede kalacağınız, yanınızda ne taşıyacağınız, rotanızın ana yollardan mı yoksa güzergah üzerinde görülecek yerlerden mi geçeceği, sürüş yapacağınız zemin gibi bir çok faktör ideal bisiklet tercihinize etki eder.

Eğer otel konaklamalı, mümkün olan en kısa süre hedefli minimalist bir tur planladıysanız bir yol bisikleti edinmek en mantıklı seçim olur. Kamp yapmayı, çadır kurmayı planlıyorsanız en azından bir gravel bisiklet ve bikepacking ekipmanına ihtiyaç var.

Daha konforlu ve uzun süreli geze geze tabir edilen bir tur için ise tur bisikleti dönüşümü yapılmış bir bisiklet ve ekipman gerekecek.

Özellikle kamplı tur planı varsa bunu 4000 TL bütçe ile gerçekleştirmek pek mümkün değil açıkçası.

Vallahi aliyorum o zaman hayirli oksun tum forum camiasina 😂 bu arada gercekten cok tesekkur ederim hepinize bikmadan usanmadan cevapladiniz tum sorularimi

53-39, 11-28 Çok eğlenceli bir set. Özellikle kondisyon zayıfsa 😂

• Hahaha
Tepkiler: suyunsesi
@Electronkksl Malesef bütçemin üstünde, yine de teşekkür ederim.
Merhaba, İstanbul - Tokat arasındaki mesafe yanılmıyorsam 800 km civarında olmalı. Bu kadar yolu tek seferde almak rekor denemesi yapan özel kişiler hariç pek de mümkün olmadığı için zamana yayılmış bir tur planlamanız gerekecek.

Bu turda nerede kalacağınız, yanınızda ne taşıyacağınız, rotanızın ana yollardan mı yoksa güzergah üzerinde görülecek yerlerden mi geçeceği, sürüş yapacağınız zemin gibi bir çok faktör ideal bisiklet tercihinize etki eder.

Eğer otel konaklamalı, mümkün olan en kısa süre hedefli minimalist bir tur planladıysanız bir yol bisikleti edinmek en mantıklı seçim olur. Kamp yapmayı, çadır kurmayı planlıyorsanız en azından bir gravel bisiklet ve bikepacking ekipmanına ihtiyaç var.

Daha konforlu ve uzun süreli geze geze tabir edilen bir tur için ise tur bisikleti dönüşümü yapılmış bir bisiklet ve ekipman gerekecek.

Özellikle kamplı tur planı varsa bunu 4000 TL bütçe ile gerçekleştirmek pek mümkün değil açıkçası.
Abi yanıtın için teşekkür ederim. Yol kenarlarında, dinlenme tesislerinde vs çadır kurarak gitmeyi planlıyorum. Çadırım, tulumum var. Diğer yol masrafları için de ayriyetten bütçem var. Yaza kadar da bisikleti almaya başladığımdan itibaren antrenman yapacağım, hani imkansızsa bile amaç eğlence, anlatacak bir anı olsun...
Bisiklete 4000 TL'den fazla vermek istemiyorum. Var mıdır abi önerin?

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Geri