Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

15-20k dediğiniz Türk Lirası olarak kabul ediyorum bunun dışında bisikleti Türkiye 'den mi almak istiyorsunuz ve boyunuz kaç? Eğer daha önceki bisikletiniz de yol bisikletiyse kaç kadro kullanıyordunuz? Türkiye 'deki sıfır ve ikinci el fiyatı aldı başını gidiyor 1 ay önce arkadaşa 4500e aldığımız 3x9 sora setli triban 520e şuan 6bin isteyen gördük.
Evet türk lirası. Bisikleti türkiye'den alacağım. Yok tur bisikletiydi hocam.

Boyum 1.80 bacak boyumu şuan ölçemiyorum aklımda yok onuda sabahtan ölçerim. Evet hocam biran önce almak istiyorum o yüzden sürekli yeni zam gelecek haberleri geliyor malum önümüz yaz talep çok 2.el fiyatları yüksek maks 20k bütçe ayırabildim bende bunun kask, tayt vb. giyim aksesuar masraflarıda olduğu için.

İlgilenip cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Scudo
Arkadaşlar ilanlara bakarken şöyle bir şey dikkatimi çekti, yorumlarınızı alabilir miyim? Bir arkadaşa bakıyoruz, başlangıç seviyesi;

İlan No: 1027941610

Sıfır Sora bisikletten daha mantıklı geldi, ne dersiniz?

Merhabalar arkadaşlar 3 yıla yakındır carraro şehir bisikleti kullanıyordum 1 yıl öncesine kadar yurtdışına çıkıyorum diye bisikleti verdim ihtiyacı olan bir arkadaşa.

Özbekistanda'yım buradaki yollar çok iyi olmasada yol bisikletine geçmek istiyorum. 15k bütçem var hadi icene sıktım 20k'ya kadar çıkabilirim.

O kadar uzun süredir forumdan uzak kalmışım ki sayfalardır okuyorum kafam çok karıştı :) Hocalarımın bir tavsiyesi olursa seve seve dinlerim.

Aktifpedal'da Peugeot R13 var. Hangisi size olur bilmiyorum ama üç kadro boyu da stokta gözüküyor.

(link)

Bunun dışında Carraro CR062 de benzer fiyatlarda. Ancak ben alüminyum aeroya sıcak bakmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: amasseia
Arkadaşlar ilanlara bakarken şöyle bir şey dikkatimi çekti, yorumlarınızı alabilir miyim? Bir arkadaşa bakıyoruz, başlangıç seviyesi;

Bu numarayla ilan çıkmıyor.

İç bacak 84 boy 185
8500₺ bütçem
Freccia ve rc3000 arasında gidip geliyorum peşinde ikiside 7900₺ geliyor. İlk yol bisikletim olacak. Dik oturuşa alışkınım hemen herkes gibi
Tavsiyelerinizi heyecanla bekliyorum. Alışveriş heyecanıyla yanlış tercih yapmak istemiyorum

(link)

Sıfır Sora'lının üstüne 3-4K ekleyince bu, bunun üstüne 2-3K ekleyince sıfır 105-7000'li alınabiliyor. Taksitle ya da indirimle alabiliyor olsam bu farkı ödeyip sıfır ve tamamen 7000'li bir bisikleti almayı tercih ederdim. Sürekli bir üste çıkmanın da sonu yok tabii.

Bisiklet oldukça temiz. Bakımı yapılmış olarak, satılacağı haliyle ve düzgün fotoğraflarla satışa koymaları hoşuma gitti.

Bu modelde rahatsız olduğum konu, arka frenin bisikletteki en kolay kirlenecek yere yerleştirilmesi.

(Fuji nasıl gidiyor?)

• Beğen
Tepkiler: mada
Evet türk lirası. Bisikleti türkiye'den alacağım. Yok tur bisikletiydi hocam.

Boyum 1.80 bacak boyumu şuan ölçemiyorum aklımda yok onuda sabahtan ölçerim. Evet hocam biran önce almak istiyorum o yüzden sürekli yeni zam gelecek haberleri geliyor malum önümüz yaz talep çok 2.el fiyatları yüksek maks 20k bütçe ayırabildim bende bunun kask, tayt vb. giyim aksesuar masraflarıda olduğu için.

İlgilenip cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Aynen dediğiniz gibi. Aksesuarlar bisiklet parasını geçiyor ☺️
Gönül hep en iyisini ister tabiki ama illa 105 set olsun demiyorsanız 11k civarı tiagra 9-10k civarı sora set te başlangıç için iyidir bence. Hatta claris bile olabilir. O zaman isteğiniz aksesuarlara daha fazla bütçe ayırıp kalite ürünler alabilirsiniz.
Aksesurlar da bisiklete binmenin keyfini ve konforunu ayrıca güvenliğini arttıran şeyler. Carraro da güzel modeller var. Ben Carraro CR022 kullanıyorum. Bütçem dahilinde Bana yetiyor. kask, km saati, forma, rüzgarlık, mont, eldiven, pompa, ışık, bagaj, bakım malzemeleri falan derken bisiklet parasından daha çok para harcadım 😊

• Beğen
Tepkiler: yunuskent
İç bacak 84 boy 185
8500₺ bütçem
Freccia ve rc3000 arasında gidip geliyorum peşinde ikiside 7900₺ geliyor. İlk yol bisikletim olacak. Dik oturuşa alışkınım hemen herkes gibi
Tavsiyelerinizi heyecanla bekliyorum. Alışveriş heyecanıyla yanlış tercih yapmak istemiyorum

RC3000 dediğiniz Kron RC3000 mi?
Öyle ise Carraro Freccia ile kıyasladığınıza göre eski modelleri olmalı ama 2018'leri bile 10K'nın üstünde. 7900 liraya bulabiliyorsanız oldukça iyi fiyat. (link) eski kadroyu koyup 2022 yazanlara bakmayın, (link) aero.
Carraro Freccia ile 2022 Kron RC3000'i kıyaslıyorsanız da önce türe karar vermeniz lazım sanki. (link) ile yeni (link) ayrı dünyaların bisikletleri.

• Beğen
Tepkiler: Mentalfeed
Aynen dediğiniz gibi. Aksesuarlar bisiklet parasını geçiyor ☺
Gönül hep en iyisini ister tabiki ama illa 105 set olsun demiyorsanız 11k civarı tiagra 9-10k civarı sora set te başlangıç için iyidir bence. Hatta claris bile olabilir. O zaman isteğiniz aksesuarlara daha fazla bütçe ayırıp kalite ürünler alabilirsiniz.
Aksesurlar da bisiklete binmenin keyfini ve konforunu ayrıca güvenliğini arttıran şeyler. Carraro da güzel modeller var. Ben Carraro CR022 kullanıyorum. Bütçem dahilinde Bana yetiyor. kask, km saati, forma, rüzgarlık, mont, eldiven, pompa, ışık, bagaj, bakım malzemeleri falan derken bisiklet parasından daha çok para harcadım 😊

Çok teşekkürler hocam .

Çok özlemişim ilk bilinçli bisikletimi alırken öğrenciydim çok büyük keyifti forumu okumak bilgi edinmek, teknik detaylar, aksesuarlar ekipmanlar bu tüm süreç o kadar keyifli ki. Bisikleti daha almadan bu forum beni motive eden bi güçtü. Yıllar geçmesine rağmen içimdeki bu heyecanı halen taşıdığımı farkettim. Yine başladık bakalım. Tekrardan çok teşekkürler yaptığınız tavsiyeler içinde. 😊

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
@Spartiat
Evet yazdığınız gibi eski kron rc3000 ve freccia

Sıfır Sora'lının üstüne 3-4K ekleyince bu, bunun üstüne 2-3K ekleyince sıfır 105-7000'li alınabiliyor. Taksitle ya da indirimle alabiliyor olsam bu farkı ödeyip sıfır ve tamamen 7000'li bir bisikleti almayı tercih ederdim. Sürekli bir üste çıkmanın da sonu yok tabii.

Bisiklet oldukça temiz. Bakımı yapılmış olarak, satılacağı haliyle ve düzgün fotoğraflarla satışa koymaları hoşuma gitti.

Bu modelde rahatsız olduğum konu, arka frenin bisikletteki en kolay kirlenecek yere yerleştirilmesi.

(Fuji nasıl gidiyor?)

Aslında pek bakmadık piyasaya, sarı sitede daha uygun bir şey illa çıkar düşüncesi ile. Bu önerinizi değerlendireceğiz hocam, teşekkür ederiz. İlan da dursun favorilerde şimdilik, fena değil zira. Biz de temiz durduğunu düşünerek biraz tav olmuştuk.

Fuji şimdilik gayet iyi. Trek Madone 3.1 kullanıyordum yıllar önce, onun rijitliğinin fazlasını veriyor gibi geliyor açıkçası. Ok gibi diyebilirim, bayıldım. Hız yapacak durumda değilim şimdilik, vücut çok ham olduğu için yol pedallarını söktüm, MTB pedal ve ayakkabıları ile birkaç ay idare edeceğim. Toparlanmak zaman alacak, asıl yorumları o zaman yapabilirim sanırım.

Not: İlan no yine değişmiş, bakmak isteyenler için 1028246732

• Beğen
Tepkiler: Spartiat
Merhaba abilerim ablalarım ilk kez yol bisikleti kullanacak biri olarak iki ilan arasında kaldım. Sizlerin fikirlerini öğrenmek istiyorum.
1028120877 carraro race 052 bisiklet tiagra olması beni cezbetti ama eski model olması ve arka tekere akord ayarı yapılmış olması, kaza yapma olasılığına karşı beni düşündürdü.
1017915519 kron rc 3000 diğerine göre bir düşük vites sistemi olan soraya sahip ama hem 2016 yerine 2021 model hem de çok az kullanıldığı resimlerden belli oluyor.
Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

"Her" bisikleti sürmeden önce akortunu yapmanız gerekiyor. Yoksa frenler tutmaz ve jant yamulabilir. "Bisikletin bu şekilde gelmiş olması kaza riskine neden olmaz." Doğrusu bu.
Ek: parantezli kısımlar eklendi.

Carraro üzerindeki grup set maalesef çok eski şahsen ben tercih etmezdim.

Sizce bu zamanda başlangıç-orta düzey bir yol bisikleti almak için ne kadar bütçe ayırmak gerekli?

Eyüp bey bisiklet eskiyen birşey değil. Hangisi temiz kullanılmışsa o iyidir. Ankara'da bile arka attırıcıya zinciri ters geçiren, makaraları ters çalıştıranlar mevcut. İkisini de güzel güzel kullanırsınız. Kron sadece daha çok ağırlık taşıyabilir, Carraro ile hafif süreceksiniz, yüksekten atlamayacaksınız.

Kron neden daha fazla ağırlık taşıyabiliyor?

Bisiklet eskiyen birşey değil. Hangisi temiz kullanılmışsa o iyidir. Ankara'da bile arka attırıcıya zinciri ters geçiren, makaraları ters çalıştıranlar mevcut.
İkisini de güzel güzel kullanırsınız. Kron sadece daha çok ağırlık taşıyabilir, Carraro ile hafif süreceksiniz, yüksekten atlamayacaksınız.

Geri