Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikleti tavsiyeleri

Arkadaşlar merhaba, önerilerinize ihtiyacım var. :) Karadeniz bölgesinde şehirler arası ve kamp için bir bisiklet düşünüyorum. Zorlu bir rota olduğunun farkındayım. Rampalar virajlar çok.

Bütçem 20k-30k arası. Boyum 1.78. Benim için önerileriniz olur mu? Şimdiden desteğiniz için teşekkür ediyorum. 🙏

Scudo
Arkadaşlar merhaba, önerilerinize ihtiyacım var. :) Karadeniz bölgesinde şehirler arası ve kamp için bir bisiklet düşünüyorum. Zorlu bir rota olduğunun farkındayım. Rampalar virajlar çok.

Bütçem 20k-30k arası. Boyum 1.78. Benim için önerileriniz olur mu? Şimdiden desteğiniz için teşekkür ediyorum. 🙏

Karadeniz'e gitmiştim zamanında, eğer ordaki dağlık köy tarzı yerlerden bahsediyorsanız size bırakın yol bisikletini şehir bisikleti bile önermem direkt hafif bir dağ bisikleti öneririm

• Beğen
Tepkiler: RmzBurak

Bisan All Trail, Carraro G0 ve yine Carraro Cr-T modellerine göze atabilirsiniz,,,

• Beğen
Tepkiler: Mde38
Merhaba bende bir yol bisikletine geçmeyi düşünüyorum, şuan elimde bir dağ bisikleti var bununla 30-50 km gibi yollar yapıyorum ama haliyle zor oluyor ve daha uzun yollar yapmak istiyorum, biraz bakındım sanırım benim için en uygunu endurance bisiklet olucak rahatlık aşırı önemli değil benim için ama hızda yapmayı düşünmediğimden endurance daha mantıklı geldi, aralarında çok fazla hız farkı varsa yol bisikletide düşünebilirim çok bilgili değilim bu konuda yardımcı olabilirmisiniz? (Bütçem 20 k civarı)

Yol bisikleti geometrileri endurance, lightweight ve aero olarak üçe ayrılıyor. Uzun mesafeleri fazla eğilmeden rahat bir şekilde almak isterseniz endurance geometrili bir bisiklet size uygun olur. Lightweight hafifliği ile tırmanışlarda sizi rahat ettirir, sürüş pozisyonu endurance geometriye göre biraz daha eğilmenizi gerektirir. Hız konusu bu iki geometri arasında çok çok fark etmez. Sizin gücünüzle daha çok ilgili.

Herkese merhaba,
Yurtdışına taşınalı bir yıl olmak üzere. Evimle işim arası 10km ve bisiklet yolu olan, neredeyse dümdüz bir güzergah. ben de bunu değerlendirip bir elektrikli bisiklet almak istiyorum. Araştırdığım kadarı ile bana en uygun bisiklet türü Gravel E-Bike denen yol bisikletinin bir tık daha patikalara uygun olan versiyonu. Tabi bu bisikletin cyclocross ebikelardan ne farkı var emin değilim. sanırım biraz da markalar ve onların pazarlama stratejisi.
sorum şu ki ne marka model bir bisiklet önerirsiniz? ikinci sorum ise scott, specialized, canyon, giant gibi markaların karbon versiyonlarına geçtikten sonra markalar arası seçim yapmak mı doğru yoksa ürünün sahip olduğu setlerin modelleri mi daha önemli?

benim az bilgim ile seçtiğim bisikletler aşağıda. normalde hepsinin linklerini eklemiştim ama yeni üye olduğum için site izin vermedi.
şimdiden teşekkür ederim geri dönüşleriniz için.

scott solace gravel eride 30

specialized turbo creo sl comp

giant revolt e

Canyon grail:ON CF 8 eTap

Yol bisikleti geometrileri endurance, lightweight ve aero olarak üçe ayrılıyor. Uzun mesafeleri fazla eğilmeden rahat bir şekilde almak isterseniz endurance geometrili bir bisiklet size uygun olur. Lightweight hafifliği ile tırmanışlarda sizi rahat ettirir, sürüş pozisyonu endurance geometriye göre biraz daha eğilmenizi gerektirir. Hız konusu bu iki geometri arasında çok çok fark etmez. Sizin gücünüzle daha çok ilgili.

Hangi kadronun hangi geometriye ait olduğunu nasıl anlayabiliriz?

• Beğen
Tepkiler: Bir vatandaş
Aero kadrolar daha yassı borulara sahip oluyorlar,
lighweight kadrolar ise olabilecek en ince borulara sahip kadrolar oluyor, bunlar genellikle tırmanış kadrosu olarak da geçiyor.
Endurance ise MTB bisikletleri biraz andırıyorlar. Üst boruları yere tam paralel olmuyor, sele kısmına doğru biraz daha aşağı doğru oluyor. Alın boruları da biraz daha dik oturabilmek için yine daha yüksek uzunlukta oluyor.
1688132454856.png

Bu görselde belirtilmiş. Yine gravel ve cx denilen cyclecross kadroları arasında da benzer fark var. Graveller biraz daha mtb kadrosu gibi üst borusu sele kısmına doğru aşağı yönlü oluyor. Cyclecrosslarda bu açı daha yere paralel. Daha agresif sürüş imkanı veriyor.

Markaların serilerin ona göre kategorize edilip isimlendiriliyor aslında. Aşağı yukarı her marka bunu yapıyor. Kendi sitesine girip belirleyebilirsiniz. Mesela Trek’te aero kadro Madone modelinde, lightweight kadro Emonda modelinde, endurance kadro Domane modelinde kullanılmış. Scott‘ta ise aero kadro Foil (RC) modellerde, endurance kadro Addict modelinde, leightweight kadro Addict RC modelinde kullanılmış. Giant’ta Defy modeli endurance özellikte. Diğer ikisini hep karıştırıyorum ezbere yazamadım (☺️).

Herkese merhaba,
Yurtdışına taşınalı bir yıl olmak üzere. Evimle işim arası 10km ve bisiklet yolu olan, neredeyse dümdüz bir güzergah. ben de bunu değerlendirip bir elektrikli bisiklet almak istiyorum. Araştırdığım kadarı ile bana en uygun bisiklet türü Gravel E-Bike denen yol bisikletinin bir tık daha patikalara uygun olan versiyonu. Tabi bu bisikletin cyclocross ebikelardan ne farkı var emin değilim. sanırım biraz da markalar ve onların pazarlama stratejisi.
sorum şu ki ne marka model bir bisiklet önerirsiniz? ikinci sorum ise scott, specialized, canyon, giant gibi markaların karbon versiyonlarına geçtikten sonra markalar arası seçim yapmak mı doğru yoksa ürünün sahip olduğu setlerin modelleri mi daha önemli?

benim az bilgim ile seçtiğim bisikletler aşağıda. normalde hepsinin linklerini eklemiştim ama yeni üye olduğum için site izin vermedi.
şimdiden teşekkür ederim geri dönüşleriniz için.

scott solace gravel eride 30

specialized turbo creo sl comp

giant revolt e

Canyon grail:ON CF 8 eTap

Bunlar içinde açıkça gözüme en şık gelen Scott oldu.

Giant'ın diğerlerine göre bir artısı yok. Fiyatlarına bakmadım ama pek tercih edilesi gelmedi bana. Aluminyum kadro ve diğerlerinden daha ağır.

Scott ve Specialized ikisi de 300w civarı bataryalar sunuyor. Bu da Menzili düşüren bir etmen ama daha hafif. Yani eğer ben normal bisiklet sürer gibi efor sarfedicem yokuşta sadece destek olsun istiyorum diyorsanız bu iki modelden Specialized özellik olarak daha öne çıkıyor.

Tam anlamıyla her türlü bozuk yolda, elektriğin tam gücüyle kullanırım. Uzun mesafe de giderim diyorsanız Canyon. Bosch Shimano'lardan önce elektirikli bisiklet işine girişti. 4. veya 5. serilerini geliştiriyorlar. Yani çok daha deneyimliler bu konuda.

Tamamen kullanım tarzına göre değişiyor. Canyon uzun menzil vadediyor, fena sayılmayacak bir ağırlık, baya güçlü bi motorla geliyor.

herkese hayırlı bayramlar öncelikle iki bisiklet arasında kaldım tavsiyelerinizi bekliyorum
Carraro 062 105 set
Salcanı xrs001 tiagra set Karbon

İkisinin de fiyatları aşağı yukarı aynı sıfır

İlgilenenler varsa carraro 062 satıyorum, sıfır ayarında.

Öncelikle iyi forumlar, 3-4 ay önce mtb bir bisiklet almıştım spor salonuna (3km) ve nöbetçi oldugum günlerde işe gitmek için (12km) ama beni çok yordu ve geçen hafta aldıgım fiyattan sattım şimdi bir yol bisikleti bakıyorum, 2013 model ikinci el bir carraro 032 bisiklet buldum sora setli fiyatı çok uygun ama faturası yokmuş o yüzden almaktan vazgeçtim bütçemi zorlayıp sıfır olarak salcano xrs 044 sora modelini almaya niyetlendim 11.500 e geliyor indirim kuponu vb ile bu bisiklet beni üzermi ilk defa yol bisikleti kullanıcam yıllarca neyin ne oldugunu bilmeden bisiklet kullandım 11.500 e sıfır sora setli bisiklet almakmı mantıklı yoksa ikinci el tiagra setli bir bisiklet almakmı tiagra setlerdeki tek sorun bu fiyat bantlarında bisikletlerin en az 3-4 yıllık olması belki daha fazla eski bir tiagra set yeni bir sora setten gerçekten daha iyimidir ? yorumlarınızı bekliyorum

Öncelikle iyi forumlar, 3-4 ay önce mtb bir bisiklet almıştım spor salonuna (3km) ve nöbetçi oldugum günlerde işe gitmek için (12km) ama beni çok yordu ve geçen hafta aldıgım fiyattan sattım şimdi bir yol bisikleti bakıyorum, 2013 model ikinci el bir carraro 032 bisiklet buldum sora setli fiyatı çok uygun ama faturası yokmuş o yüzden almaktan vazgeçtim bütçemi zorlayıp sıfır olarak salcano xrs 044 sora modelini almaya niyetlendim 11.500 e geliyor indirim kuponu vb ile bu bisiklet beni üzermi ilk defa yol bisikleti kullanıcam yıllarca neyin ne oldugunu bilmeden bisiklet kullandım 11.500 e sıfır sora setli bisiklet almakmı mantıklı yoksa ikinci el tiagra setli bir bisiklet almakmı tiagra setlerdeki tek sorun bu fiyat bantlarında bisikletlerin en az 3-4 yıllık olması belki daha fazla eski bir tiagra set yeni bir sora setten gerçekten daha iyimidir ? yorumlarınızı bekliyorum
Sorunuzun yanıtı hayır Tiagra set Sora setten çok ileride bir set değildir ve ne olursa olsun geçmişini tam olarak bilmediğiniz bisiklet almaktansa sıfır her zaman daha mantıklıdır.

Sora aslında hafife alınan ama çoğu hobi kullanıcısının ihtiyaç duyduğu settir. Bana göre tek farkı 9 lu sistem olması sebebiyle arka ruble oranları daha fazla atlayarak gittiği için sürekli değişken eğimli rotalarda kadans tutturmak biraz daha zahmetli olabilir.

Yol bisikleti alacaklar için bence en önemli detay kadro geometrisinin size uygun olması ve rahat etmenizdir. Grupset odaklı alışveriş yapmanıza gerek yok.

merhabalar, uzun yıllardır şehir tur bisikletimi kullanıyorum(merida crossway 100). artık yol bisikletine geçiş yapmak istiyorum ama çok da anlamıyorum. benim kafamdaki özellikler karbon ve disk fren olması ama sizlerin de tecrübelerinden yararlanmak isterim. fiyatlar da uçmuş vaziyette tabi ki. bana fiyat performans olarak uygun olan en az tiagra veya 105 seti olan bir bisiklet önerebilirmisiniz.
Not: bütçemi özellikle belirtmek istemiyorum, çünki fiyatlar inanılmaz vaziyette, uygun olabilecek bisiklet önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

merhabalar, uzun yıllardır şehir tur bisikletimi kullanıyorum(merida crossway 100). artık yol bisikletine geçiş yapmak istiyorum ama çok da anlamıyorum. benim kafamdaki özellikler karbon ve disk fren olması ama sizlerin de tecrübelerinden yararlanmak isterim. fiyatlar da uçmuş vaziyette tabi ki. bana fiyat performans olarak uygun olan en az tiagra veya 105 seti olan bir bisiklet önerebilirmisiniz.
Not: bütçemi özellikle belirtmek istemiyorum, çünki fiyatlar inanılmaz vaziyette, uygun olabilecek bisiklet önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim
Bütçe belirtmezseniz çok fazla seçenekle önünüze gelmek zorunda kalırız bu durumda kimse fazla uğraşmak istemeyecektir. En azından fiyat aralığı belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırız. Sıfır bakıyorsunuz herhalde.

• Beğen
Tepkiler: oguz169
Bütçe belirtmezseniz çok fazla seçenekle önünüze gelmek zorunda kalırız bu durumda kimse fazla uğraşmak istemeyecektir. En azından fiyat aralığı belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırız. Sıfır bakıyorsunuz herhalde.
bilmediğin bisikletler ve modelleri de olabilir belki diye belirtemedim bütçemi açıkcası. internetten araştırdığım kadarıyla karbon ve disk fren olan modellerde tiagradan başlayarak 40-50-55bin tl civarlarında fiyatlandırmalar var. belki daha uygun fiyatlı bu özelliklere uygun birşeyler vardır diye sorayım dedim

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35
Geri