Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikletine başlangıç rehberi

@kapluj Decathlon bisikletlerine tekrar zam yapıldı 1600 tl olan triban 500 bugün itibariyle 1999 tl bu para verilir mi tartışılır.

• Beğen
Tepkiler: kapluj
Scudo
Allah'ım bi yol bisikleti alacaktım. Ne kadar önemli nokta varmış. İyi ki böyle bi forum oluşturulmuş çok saolun valla

@Ümit Yaşar verilmez, zaten şu an indirim bekliyorum, hamdi alkanın bi sözü vardı indirmek için kaldırmak lazım, decathlon öyle yapıyor şu an, kışın epey düşeceğine inanıyorum fiyatların.

1700 Liraya full karbon tiagralı sıfır bisiklet göz kapalı alınır mı?

Sahibindende gördüğüm ve birkaç dakika sonra kapanan ilan
MxEBqanWSkSbT-an1En0wQ.png

Açıklamada yazanlar;

Merhabalar Yurt Dışından Hediye Olarak Gelmiştir. Sıfırdır. Kullanılmamıştır. Full Carbondur.
Aciliyitetimden dolayı fiyatını uygun yazdım. ilk gelen alır. şehir dışından gelecek arkadaşlar nokta hata bulurlarsa tüm yol masraflarını ben karşılarım. yok ben gelemem sen gönder dersen ödemesini yollayana kargolarım alıcısına hayırlı olsun. cebinde nakiti olan musteriye satılıkdır. getle kapıda bacada ödeme satmıyorum lütfen teklif etmeyiniz.
Frame
HMF Carbon
Fork
HMF Carbon
Crankset
Shimano Tiagra Compact
Bottom Bracket
Shimano SM-BB7141
Shifters
Shimano Tiagra
Front Derailleur
Shimano Tiagra
Rear Derailleur
Shimano Tiagra
Rear Cogs
Shimano Tiagra, 10-speed
Number of Gears
20
Brake Type
Rim Brake
Brakes
Front: Shimano BR-561 ; rear Tektro 740
Brake Levers
Shimano Tiagra
Rims
Syncros Race 27 Aero
Front Hub
Scott Comp, 24h
Rear Hub
Scott Comp, 24h
Wheel Size
700c
Tires
Schwalbe Lugano, 700 x 25
Handlebar
Syncros RR 2.0 women's
Stem
Syncros FL 2.0 women's
Seat Post
Syncros WR 1.4
Saddle
Syncros women's road endurance
Headset
Ritchey Pro integrated
Chain
KMC X10

İnsanlara yol yordam gösterirken kendim kararsız kaldım. Ee terzi kendi söküğünü dikemezmiş.
Şimdi arkadaşlar ben 4 yıllık orta seviye sahibiyim. İkinci bisiklet olarak Yol alacağım. Maddi sıkıntım yok ama şu var hem 2. Bisiklet olacak hem de ben cidden 200-300gr ağırlığa tiagra 105 farkına takan biri değilim yaşım 17 zaten kaldı ki kendime bisikletten daha çok güveniyorum. Amacım İstanbulda antrenman yapmak ve Gran fondo, uludağ gibi yarışlara katılmak. Şimdi seçenekler
Mosso Cavalier Claris 1700tl
Alü maşa Full Claris 10.6kg

Mosso 730 Tca Sora 2800tl
Karbon maşa Yeni Sora Kabloları falan gidon bandının içinden siyah renk. 9.4kg

Şimdi sizce aradaki farka yapacağım işler için değer mi ? Neden Mosso Full set kullandığı için ve Kadrosu kaliteli diye. Neden lapierre Scott değil şu yüzden ilk yol bisikletim olacak çok para vermek istemiyorum ilerde karbon alırsam üst düzey alacağım sadece alü kadroda Mosso iyi geliyor fp olarak. Sizce 1100tl vermeli miyim yoksa Claris al gazla diyor musunuz?

@nbacıshaquılle Ben de cavalier claris almayı düşünmeye başlamıştım, görsellik açısından rc2000e kaydım. Keşke rc2000 1900 lira yerine 2200 filan olsaydı da karbon maşa olsaydı size de onu tavsiye ederdim

@etkiliadam

Dolandırıcılık amacıyla açılmış ilan olabilir, dikkatli olmak gerekir. 55 kadro kadın bisikletinin pek alıcısı olmayacağı için ucuza satılıyor da olabilir.

Arkadaşlar özellikle yeni yol bisikleti alacaklar aynakol için 50_34 ve 170 mm pedal kolu tercih etsin.çünkü diğer türlü.iş kadanstan çıkıp güce gelir ve 1 ayda bisikletinizden soğuyabilirsiniz.tiagra iyi sistem fakat 52-36 aynakol ve 12-28 kaset yol bisikletine başlangıç için fazla.bunlara çok dikkat etmelisiniz.çünkü en iyi bisiklet size uygun olan bisiklet.

• Beğen
Tepkiler: İbrahima
@Murat B. İlanın resimleri bile Ebay sitesinden 1 e 1 alınmış. %99.9 sahte ilan diyorum. % 00.1 lik ihtimali sizin teorinize bırakıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Murat B.
@trainspotting35 Ben de inanamadım zaten gelin görün falan diyip bu kadar kendine güvenmesine şaşırdım, kırklarelindeki bi tanıdığa haber verecektim ki ilan kalkmış

@trainspotting35 Bu arada bir kadronun karbon fiber olduğunu kendimiz nasıl anlayabiliriz?

@Ahmet Bilge Kaan AKIN
Anladım hocam, yardımlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim.

@nbacıshaquılle

Triban 500 al gazla :D microSHIFT R8 sistem için Shimano da claris'le sora'yı göstermiş. Alü maşa yerine karbon maşa kullanırsın.

3'lü aynakol sorun yaratmayacaksa tavsiye ederim.

@etkiliadam Bu konuda daha engin bilgiye sahip arkadaşlara sormak daha doğru olur aslında. Fotoğraflardan tespit etmekten bahsediyorsanız kaynak yerlerine bakmanız yeterli olacaktır sanırım diye tahmin ediyorum. Alü kadroda kaynak yerleri kendini belli edecektir. Bisikletin yanındaysanız eğer hem kaynak yerleri hemde parmakla tıklama olayı ile çözersiniz işi diye tahmin ediyorum.

@trainspotting35 mosso cavalier modeli ve kron rc2000 modeli bisikletlerle birlikte temiz köşeli alü kadrolar çıkmaya başladı gördüğüm kadarıyla
Ayrıca tıkladığımızda nasıl bi ses farkı oluyor

@etkiliadam Yakından bakarsanız kaynak izlerini görmemeniz mümkün değil. Ses olarakta duyu organınıza sesi tarif edemem. Alü bir bisiklete Karbonu yanyana getirip tıklayın farkı anlarsınız.

@Ahmet Bilge Kaan AKIN Hocam kusura bakmayın, bugün decathlon"A gittim btwin triban 500"ü inceledim fena değil.
Bütçemi artırdım, biraz zorlayarak btwin triban 500 almayı düşünüyorum tam olarak bu günlerde.

Zaten en az 2 yıl beni yarı yolda bırakmamalı hocam, bu bisiklet nasıl?

Geri