Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yol bisikletine geçtikten sonra yaşadığınız değişimler

@dabann Aslında çok kötü değil, ayarlarına ve temizliğine(jant yüzeyi ve fren pedi) dikkat etmeniz yeterli.
bu zamana kadar hep mtb kullandığımdan mtbye kıyasla baya farkediyor yine de alışılmayacak bir durum değil

Scudo
Benim sabır eşiğim düştü, insanların olduğu yerde sürülmüyor sebebi ise insanlar yavaş ve duraksıyor. Bir de sanırım 52 ve 54 kadro arasında 54’ü seçmek 173 boyum için yanlış olmuş olabilir.

@karbonmasa benim boy 1.80, ben bile 54 de rahatsız oturuyordum

İlk defa aerodinamik etkenleri hesaba katmaya başladım. (zaten adaptasyon sürecinde olduğum için rüzgarlı havalarda çıkmaya cesaret edemiyorum.)
İlk defa pedli şort tayt vs. giydim. Tam ekipman giyindigimde Çok güzel gözüküyor :)
Hız tahayyül duygum olumsuz etkilendiginden dolayı bir iki defa hızlı girmişim dönüşlere tatlı kazalar atlattım.
seleye alışmak kolay olmuyor. Uzerinde geleni 80km sonra (Corelli boolva rc 300) söktüm btwin sport comfort 100 taktım yavaş yavaş iyileşiyor :)
Ha birde yaşadığım şehirdeki tehlikeli mazgallarin yerini ezbere biliyorum artık :)
İlk 120km'den şimdilik bu kadar

Benim sabır eşiğim düştü, insanların olduğu yerde sürülmüyor sebebi ise insanlar yavaş ve duraksıyor.

Altınızda spor araba var ve siz güzel kardeşim ısrarla köy yolundan gitmeye çalışıyorsunuz durum bu :snzdglsn:

50 km çaptaki çevrenizi biraz inceleyin şu haritada ve bisikletçilerin tercih ettikleri alternatif, boş, güzel yolları da keşfedin. Her yolda antrenman yapılmıyor, hatta evden çıktıktan sonraki ilk 10 kilometrede hiç mi hiç antrenman yapılmıyor (Hiçbirimizin dağbaşında oturmadığını varsayıyorum :snzdglsn:)

(link)

ist.png

Altınızda spor araba var ve siz güzel kardeşim ısrarla köy yolundan gitmeye çalışıyorsunuz durum bu :snzdglsn:

50 km çaptaki çevrenizi biraz inceleyin şu haritada ve bisikletçilerin tercih ettikleri alternatif, boş, güzel yolları da keşfedin. Her yolda antrenman yapılmıyor, hatta evden çıktıktan sonraki ilk 10 kilometrede hiç mi hiç antrenman yapılmıyor (Hiçbirimizin dağbaşında oturmadığını varsayıyorum :snzdglsn:)

(link)

221008 dosyayı görüntüle
Evim Ankara merkeze uzak ve hiç apartman yok buraya kadar her şey harika ama güzel yol da yok. Şu ısı haritasına bir bakayım ben de. Bir de ANKAmall’un oraya açılan bisiklet yolunu deneyen oldu mu?

Evim Ankara merkeze uzak ve hiç apartman yok buraya kadar her şey harika ama güzel yol da yok. Şu ısı haritasına bir bakayım ben de. Bir de ANKAmall’un oraya açılan bisiklet yolunu deneyen oldu mu?
Nerde açıldı yol hocam

İlk önce düşer miyim,dengemi nasıl koruyacağım,ani manevra yaparken düşer miyim diye tereddüt ediyorsunuz ama kullana kullana alışıyorsunuz tabi mtb nin verdiği rahatlığı vermiyor ama hızıyla o eksikliği dolduruyor.

• Beğen
Tepkiler: alper2508
Şehir bisikletin den yola geçiş yaptım bugün 2 saat üstünde kaldım ve hiç bir yerim ağrımadı ne büyük rahatlıkmış meğer.
İlk bindiğimde nerde bunun frenleri gibi bir şaşkınlık ve vites kollarını alışma sürecinden sonra tutmayın küçük enişteyi dedim. İnişlerde acayip hızlanıyor rüzgar denen şeyi gerçekten fena hissediliyor. Düz yolda sanki nükleer reaktörle çalışıyor sonsuz bir enerjiniz var hiç bitmiyor.

Parayı bulmuşsun hocam , profilde yol bisikleti resmi var. Umarım senindir :)))
Görende pinarello aldı diyecek..
Şehir bisikletin den yola geçiş yaptım bugün 2 saat üstünde kaldım ve hiç bir yerim ağrımadı ne büyük rahatlıkmış meğer.
İlk bindiğimde nerde bunun frenleri gibi bir şaşkınlık ve vites kollarını alışma sürecinden sonra tutmayın küçük enişteyi dedim. İnişlerde acayip hızlanıyor rüzgar denen şeyi gerçekten fena hissediliyor. Düz yolda sanki nükleer reaktörle çalışıyor sonsuz bir enerjiniz var hiç bitmiyor.
Ooo Yol bisikleti kendi gidiyor. Rüzgarı bile hissetmiyorsun. Bir basıyorsun seni 200Kmde bile yormuyor..

*Dün bir gurup arkadaşla tur yaptık. Adam bisikletlerden konuşurken benim bisikleti sordu bileşeni ne dedi anlattım.
Sonra karbona geldi konu. Arkadaş Karbonlar çok kırılıyor yahu dedi. Çıtkırıldım hiç bulaşmamak gerek dedi... Bana triban 500 yetiyor vallaha bunu 5 yıl daha kullanırım dedi.:harika: Sen geliştikçe bir süre sonra bisikletde yetmedigini göreceksin dedim. Allah allah dedi ben bunla iyiyim bu beni baya götürür dedi.. Sonra kilometre sayacı konusu geldi. Neden kullanmıyorsun dedim.. Ne geregi var dedi. Çok mu gerekli dedi. Dedim ki yok..
İnsanlar yol bisikletini neye göre kime göre ve neden aldıgını bilmiyor.

Görende pinarello aldı diyecek..

Ooo Yol bisikleti kendi gidiyor. Rüzgarı bile hissetmiyorsun. Bir basıyorsun seni 200Kmde bile yormuyor..

*Dün bir gurup arkadaşla tur yaptık. Adam bisikletlerden konuşurken benim bisikleti sordu bileşeni ne dedi anlattım.
Sonra karbona geldi konu. Arkadaş Karbonlar çok kırılıyor yahu dedi. Çıtkırıldım hiç bulaşmamak gerek dedi... Bana triban 500 yetiyor vallaha bunu 5 yıl daha kullanırım dedi.:harika: Sen geliştikçe bir süre sonra bisikletde yetmedigini göreceksin dedim. Allah allah dedi ben bunla iyiyim bu beni baya götürür dedi.. Sonra kilometre sayacı konusu geldi. Neden kullanmıyorsun dedim.. Ne geregi var dedi. Çok mu gerekli dedi. Dedim ki yok..
İnsanlar yol bisikletini neye göre kime göre ve neden aldıgını bilmiyor.
Doblosu olan enişteye denk gelmişsiniz :)

Arkadaşlar çok uzun yıllar aradan sonra daha yeni şehir bisikleti aldım. (Gerçi geçen sonbahar almıştım ama henüz 200 km'yi bile görmedi). Aklımı çeliyorsunuz, bana yeni masraflar çıkarttırmayın durduk yere :D:hımm:...

228345 dosyayı görüntüle

Yol bisikletinin arkasına bundan lazım. Pazara markete giderken römorku takıyorum. Arkaya da bagajla birlikte 40 litrelik heybeyi bağlıyorum. Çok rahat oluyor. Semaver olmasada termosla kahve alıp katlanır sandalyeyi de koydunmu tamamdır :krnz:
Bunu bana ver benim olsun bu

@Equilibrium bende de var ondan. aliexpresin fiyat/performans olarak en meşhur arka ışığı :D
Zaten çinliler f/p kavramina bakmislar tdk Sözlüğünden , dusunmusler düşünmusler , kendi aralarinda kavga etmisler. En son f/p denen seyin bu olduguna karar vermisler

Geri