Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yurtdışı alışveriş

Daha iyi iade derken zaten vergi oranı belli. Havaalanında direk peşin yada kullandığın karta yatırılırsa biraz kesinti yapıyorlar, formu yollayıp 1-2 hafta beklersen kesintisiz vergini iade alıyorsun. En azından benim tecrübe bu yönde.
Almanyada vergi %19. Global Blue %12,5 iade yapıyormuş. Şirkete gönderince 19 un tamamını alabilirsem ciddi fark var. Birkaç hafta beklemeye değer diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: MakRo
Scudo
Almanyada vergi %19. Global Blue %12,5 iade yapıyormuş. Şirkete gönderince 19 un tamamını alabilirsem ciddi fark var. Birkaç hafta beklemeye değer diye düşünüyorum.
Evet beklemesi en mantıklı olan bencede. Aradaki farkı onlara bırakmak yerine başka bir ihtiyaç için kullanılabilir

Tam %19 alamıyorsun onlardaki vergisiz fiyatın %19 unu alıyorsun bu da yaklaşık %16 lara tekabül ediyor. Bu Almanya için geçerli. Belçika da bu oran biraz daha düşük oluyor vergilendirme durumundan dolayı kuvvetle muhtemel.
Yaklaşık 2-3 hafta aralığında belirttiğin hesaba yatıyor paran.

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve Bıyıkov
Hazır konu hareketliyken bir şey sorayım. Aynı evde yaşayan her birey için 150€ limit geçerli değil mi? Yani kendi adıma bir ürün aldım, babam adına hesap açıp 1 ürün de onun üzerinden alabiliyor muyum yoksa limite mi takılıyor? Bir tane kadro alacağım, süspansiyon piyasası yok denecek kadar kötü durumda ya pahalı fiyatlara gidiyor yada aldığımda elime patlayacak şekilde. Yurtdışından sıfırına 3bin verebileceğim bir maşa için gidip ülkede 7-8bin lira ermek istemiyorum.

• Beğen
Tepkiler: BilalKorukcu
Hazır konu hareketliyken bir şey sorayım. Aynı evde yaşayan her birey için 150€ limit geçerli değil mi? Yani kendi adıma bir ürün aldım, babam adına hesap açıp 1 ürün de onun üzerinden alabiliyor muyum yoksa limite mi takılıyor? Bir tane kadro alacağım, süspansiyon piyasası yok denecek kadar kötü durumda ya pahalı fiyatlara gidiyor yada aldığımda elime patlayacak şekilde. Yurtdışından sıfırına 3bin verebileceğim bir maşa için gidip ülkede 7-8bin lira ermek istemiyorum.
evet soru guzel...takipteyim

@Bıyıkov
Konuyla alakalı değil ama Almanya’da nereye geleceksiniz?

Vergilendirme yapılırken kişinin adı soyadı ve TC kimlik numarasına bakılmıyor mu?

• Beğen
Tepkiler: gunerokn ve MakRo
Vergilendirme yapılırken kişinin adı soyadı ve TC kimlik numarasına bakılmıyor mu?
Bende öyle biliyorum kişi bilgilerine göre diye de, artık zırt pırt bir şeyler çıktığı için acaba adres aynı olunca sorun olur mu diye düşündüm. Emin olmak adına sormak istemiştim. Bir konuda bunun cevabı vardı ama konuyu hatırlayamadım. Deneyip göreceğim bakalım.

Her gönderi siparişi veren gerçek kişi (şahıs) adına gelir, limit açılır ve gümrük kanunu işler.
Bir başkası adına verilen siparişin limitinden sizler sorumlu olmazsınız.

Stuttgarta gelseydin seni caya davet ederdim, bende alkol bulunmadigi icin cay ikramim olurdu :)
İnşallah başka zaman diyelim. Çay da seve seve içerim. Biz de yolunuz düşerse her zaman Antalya’ya bekleriz 🙋🏼‍♂️

• Beğen
Tepkiler: RoninRider
İnşallah başka zaman diyelim. Çay da seve seve içerim. Biz de yolunuz düşerse her zaman Antalya’ya bekleriz 🙋🏼‍♂️
Araligin 3 den sonra 1 hafta Antalyadayim. Nasip olursa görüsebiliriz. :)

• Beğen
Tepkiler: Agn
Münih’te olacağım 3 gün önümüzdeki hafta. İş amaçlı kısa bir ziyaret. Ama biraların tadını özlemiştim iyi denk geldi😄
Hocam Almanya’dan bir parça gelecek bana .Kargoyu çok beklemeyeyim giderseniz Murat hoca bir mil yollayacak .Getirebilir misiniz?

Arkadaşlar merhaba 2 Kasım 2022 amazondan trainer için freehub siparişi verdim.Toplam çekilen ödeme tutarı 845 TL detaylara baktığım zaman kargo ücreti ve vergi alındığını görüyorum.Henüz teslim almadım sanırım bu ürünle ilgili extra bir ödeme çıkmaz diye düşünüyorum.
Bir diğer sorum ile takip ettiğim bir ürün daha var fiyatında düşüş olduğu için almayı planlıyorum sepete eklediğim zaman bir önceki siparişim gibi detay vermiyor ,ürün için kargo bedeli ücretsiz yazıyor ama vergi hesaplaması da çıkmadığı için sipariş vermekte tereddüt ettim.Ürünü sipariş verdiğim zaman çekilen tutar dışında bir ödeme alınır mı ? Teşekkürler

Sipariş vermek için gelecek cevabı bekliyorum :)

2 kasımda yaptığım alışveriş diğeri görsel ise almayı planladığım ürün
1Ekran Alıntısı.JPG2Ekran Alıntısı.JPG

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba 2 Kasım 2022 amazondan trainer için freehub siparişi verdim.Toplam çekilen ödeme tutarı 845 TL detaylara baktığım zaman kargo ücreti ve vergi alındığını görüyorum.Henüz teslim almadım sanırım bu ürünle ilgili extra bir ödeme çıkmaz diye düşünüyorum.
Bir diğer sorum ile takip ettiğim bir ürün daha var fiyatında düşüş olduğu için almayı planlıyorum sepete eklediğim zaman bir önceki siparişim gibi detay vermiyor ,ürün için kargo bedeli ücretsiz yazıyor ama vergi hesaplaması da çıkmadığı için sipariş vermekte tereddüt ettim.Ürünü sipariş verdiğim zaman çekilen tutar dışında bir ödeme alınır mı ? Teşekkürler

296679 dosyayı görüntüle296682 dosyayı görüntüle
Alttaki ürüne vergi çıkacaktır.

• Beğen
Tepkiler: CeCeKa

296679 dosyayı görüntüle296682 dosyayı görüntüle

İlkinde "İthalat ücreti depozitosu" dediği vergi ve diğer masraflar. Bu hesaplanandan fazla tutarsa üstünü Amazon tamamlıyor, az tutarsa kalanı iade ediyor. Ödediğiniz 843.75 TL dışında başka bir ücret ödemeyeceksiniz, biraz iade alma şansınız da var.

İkinci üründe ise ithalat ücreti depozitosundan bahsedilmiyor, Prime kapsamında da değil. O vergileri teslimde ödemeli gelecek gibi görünüyor.

@Myali ,@Spartiat bilgilendirme için teşekkür ediyorum. Daha önceki alışverişlerimde kargo ve vergiyi hesaplayıp çekiyordu bu sefer vergi çıkmayınca tereddüt ettim hatta çıkmıyor diye de sevinmiştim :)Pek bir anlamı olmuyor gibi.
%18 vergi ücreti sanırım
Türkiyede Bisikletsepeti.com da 2580 TL a alınabiliyor.

Son düzenleme:
@Myali ,@Spartiat bilgilendirme için teşekkür ediyorum. Daha önceki alışverişlerimde kargo ve vergiyi hesaplayıp çekiyordu bu sefer vergi çıkmayınca tereddüt ettim hatta çıkmıyor diye de sevinmiştim :)Pek bir anlamı olmuyor gibi.
%18 vergi ücreti sanırım
Türkiyede Bisikletsepeti.com da 2580 TL a alınabiliyor.
%20 + damga vs ödersiniz.

• Beğen
Tepkiler: CeCeKa
Geri