Yurtdışı alışveriş

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
Önden otele yazarak şansımı deneyebilirim. Ama kocaman bisiklet kutusunu benim için teslim alıp saklamakla uğraşmayacaklardır düşüncesindeyim. Ufak bir kargo olsa olabilirdi belki... Ama yine de alternatif bulamazsam bu seçeneği deneyeceğim.

Canyon şimdi de Hamburg'da bir bike shopa yönlendirdi ama orası da uzak. Berlin'de teslim alabilecek bir ev bulabilir miyim ona bakıyorum bir yandan...
Hamburg Berlin'e çok yakın. Hızlı trenle 2 saat bile sürmüyor. Biletleri de Deutsche Bahn üzerinden şimdiden alırsanız çok ucuza gelir. Bence Berlin'de başka bir opsiyon yoksa en mantıklısı o olur.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.411
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Murat Cömez Almanya'da yaşıyordu; belki teslim alma konusunda size yardımı dokunabilir.
Ben yardimci olurum ama arkadas herhalde Berline gelecek galiba, ben Stuttgarta kaliyorum. Bana gelmesi sorun degil ama arkadas benden nasil alacak. Berlin ortalama Stuttgarta 650km civari uzaklikta.
Söyle yardimci olabilirim, bana nezaman ve hangi Hotele gelecegini yazarsa ben o hoteli arar konusurum ve paketi almalarini rica ederim. Normalde her hotel müsterisinin paketini aliyor.
@esonmez

esonmez

Üye
Tepki
2
İsim
Erem
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Bianchi
Söyle yardimci olabilirim, bana nezaman ve hangi Hotele gelecegini yazarsa ben o hoteli arar konusurum ve paketi almalarini rica ederim. Normalde her hotel müsterisinin paketini aliyor.
@esonmez
Bu da benim için çok faydalı olur. Henüz rezervasyon yapmadım. Otel belli olunca size yazayım.

Bu arada farklı alternatifleri de düşünmeye devam ederim. Haziran'a kadar vakit var.

Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: makaram

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.303
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese keyifli forumlar 🙋🏻‍♂️,

Eşimin telefonundan farklı TC , farklı ad soyad ve ödeme için farklı hesaptan ancak aynı adrese kargo verdik.. bu da gümrüğe takıldı 😒.. mümkün mertebe başka adres, isim soy isim, hesap ve TC ile, sipariş oluşturun..

• İnanılmaz
Tepkiler: RmzBurak ve Özcan

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
12.149
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer

Eşimin telefonundan farklı TC , farklı ad soyad ve ödeme için farklı hesaptan ancak aynı adrese kargo verdik.. bu da gümrüğe takıldı 😒.. mümkün mertebe başka adres, isim soy isim, hesap ve TC ile, sipariş oluşturun..
Yeni alıcı adresi girerken alıcı TCKNo soruyor, o farklı değil mi? Ben tek hesaptan 2 farklı TCKNo'lu alıcıya sürekli sipariş veriyorum, daha takılmadı.

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.303
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yeni alıcı adresi girerken alıcı TCKNo soruyor, o farklı değil mi? Ben tek hesaptan 2 farklı TCKNo'lu alıcıya sürekli sipariş veriyorum, daha takılmadı.
Evet abi, farklı girdik. Sadece teslimat adresi birebir aynı.. belki de soy isim ve adresten yakaladılar..

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
12.149
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Evet abi, farklı girdik. Sadece teslimat adresi birebir aynı.. belki de soy isim ve adresten yakaladılar..
Dedektifliğe de giriştiler artık demek ki. Dijital olarak kontrol ediyorlarsa adresi değişik yazmak işe yarayabilir (Bizde mesela 1xxx Caddesi ile Cxxx Bxxx Caddesi aynı cadde, birini bir alıcıda diğerini diğer alıcıda kullanmak, birine apartman adı yazıp diğerine sadece kapı no yazmak gibi katakulliler işe yarayabilir ama hiç risk almamak daha iyi olabilir. Paketler aynı anda geçiyorsa en pahalısını alıkoydukları yazıyor şikayet sitelerinde.

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.303
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Takılmaması lazım saçma olmuş arayıp itiraz edin.
Prosedürler malesef elimizi kolumuzu bağlıyor.. Yarın şansımı denerim tekrar... Ama umudum yok...

Awacs7n

Forum Bağımlısı
Tepki
785
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Tabi birşeyler yazarım. Dün denedim ilk defa. Muazzam şekilde rahat konforlu bir gidon. Ama daha çok araziler arası tur bisikleti için . Öncelikle bende carraronun bu modeline çok baktım ama bana gereksiz geldi .Kendim uğraşıp daha iyi bir bisiklet çıkarma niyetine giriştim. Gidon gerçekten konforlu ve büyük. Tırmanma konusunda performansı düşük olabilir ama kullanım için süper. Hele ki şehir içinde mtb kullananlar için çok konforlu. Önümde bi tepsi olsa çay bisküvi yaparım gibi geliyor . O kadar geniş yani.

(link)
(link)
(link)
bunun ön tarafında iki tane boynuz olanları var, tırmanış için uygun gibi duruyor. dağ bisikletlerinde bu tazr gidonlara geçen arkadaşlarım ciddi anlamda memnun. tipini sevsem düşünmem, acayip konforlu deniyor.

• Beğen
Tepkiler: samet akkaya

Myali

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
İsim
Sef
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Prosedürler malesef elimizi kolumuzu bağlıyor.. Yarın şansımı denerim tekrar... Ama umudum yok...
Ne prosedürü abi,gümrük çekme işlemini yapacak olan firmadan şikayetçi olacaksınız.Sosyal medyada da bu durumu dillendireceksiniz mümkün mertebe.

• Beğen
Tepkiler: SerdarCYCoo2Bursa

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Sipariş tutarı 150 Euro altındaysa PTT'ye faturanızı ve ekstre belgenizi mail atıp itirazda bulunun. Sizin belirttiğiniz şekilde bir prosedür bulunmuyor.
Eşinizin bulunduğu adres ile sizin bulunduğunuz adres aynı olabilir. Kanun son derece açık, "şahıs (gerçek) kişi" denilmekte. Eğip bükülemez.

Erenalpp

Aktif Üye
Tepki
54
İsim
Erenalp Topçuoğlu
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba ,

Sipariş tutarı 146€ tutuyor fakat ödeme yöntemi dolar olarak en son 155 $'a çeviriyor sıkıntı yaşar mıyım acaba gümrükte ?

Tepki
17
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, ben de yeni bir yol bisikleti almak için araştırma yaparken Canyon Almanya'dan gidip almak mantıklı geldi. Ankara'da AJet'in Frankfurt'a direk uçuşu var, ordan araba kiralayarak gidip alıp gelsem bile maliyet avantajı olabiliyor gibi hesapladım. Tax free'den de faydalanma şansı olunca avantaj daha da artıyor. Tabii yolcu yanında o kadar büyük kutu dönüşte gümrüğe filan takılır mı orasını hiç bilmiyorum.

Tüm bu alıp gelme, taşıma-gümrük vb. tecrübesi olanlardan bilgi alabilirsem çok sevinirim.

Son düzenleme:

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.370
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, ben de yeni bir yol bisikleti almak için araştırma yaparken Canyon Almanya'dan gidip almak mantıklı geldi. Ankara'da AJet'in Frankfurt'a direk uçuşu var, ordan araba kiralayarak gidip alıp gelsem bile maliyet avantajı olabiliyor gibi hesapladım. Tax free'den de faydalanma şansı olunca avantaj daha da artıyor. Tabii yolcu yanında o kadar büyük kutu dönüşte gümrüğe filan takılır mı orasını hiç bilmiyorum.

Tüm bu alıp gelme, taşıma-gümrük vb. tecrübesi olanlardan bilgi alabilirsem çok sevinirim.

Yolcunun yanında bir adet bisiklet getirme hakkı olduğu için gümrük sıkıntısı olmaz. Taşıma işine gelince, uçuş yapacağınız havayolu şirketine bilet alırken dönüşte yanınızda bisiklet olacağını belirtmelisiniz. Bazen sınırlı sayıda özel bagaj yerleri olduğundan, bildirim yapmazsanız dönüş yaparken bagajınızı almama gibi bir tavır sergileyebilirler.

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
11.174
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hi bike dan aldığım %100 marka 113 euroluk ürünün her şey dahil vergisi 114 TL çıkmış.Bir tuhaflık var 600 küsür olması gerekirken
artık neye göre hesap yapıyorlar bilemiyorum.Teşekkürler PTT 😁

samet akkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
3.708
İsim
Samet Akkaya
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
bunun ön tarafında iki tane boynuz olanları var, tırmanış için uygun gibi duruyor. dağ bisikletlerinde bu tazr gidonlara geçen arkadaşlarım ciddi anlamda memnun. tipini sevsem düşünmem, acayip konforlu deniyor.

Gidon aşırı konforlu. Bu kadar beklemiyordum açıkçası. Drybagli gidon çantaları içinde çok uygun. Arka bagaj demiri üstüne koyabileceğiniz tüm eşyanısı drybag'e koyup gidona bağlayabiliyorsunuz.

MTB bisikletimi vites sistemi, yeni jantlar derken biraz yükseltmek istedim. En son boyasını kendim yapacağım. Yeni bir mtb hayal olduğu için en mantıklısı buydu. Kadro içime sinen bir kadroydu.