Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yurtdışı alışveriş

bike discount de sitesinden arkadaşımın kalacağı otele sipariş vermek istiyorum. Sitede delivery time 1-3 working days yazıyor. Yarın sabah alırsam 3-6 haziran arasında sipariş ulaşır mı ? Arkadaşımın oteli köln şehrinde, bir sorun yaşamam gibi geliyor ama bu dedikleri süreye güvenebilir miyim ? daha önce bu şekilde alışveriş yapıp süre konusunda sorun yaşayan oldu mu ?
bende bi defa alışveriş yapmıştım almanya içinde. 5 iş gününü buldu teslim edilmesi. kargo'da geçen süreyi veriyorlar sanki. kargoya vermede o sürede gerçekleşmişti.

• Beğen
Tepkiler: berk92
Scudo
1-3 working days, yani iş günü içerisinde. Almanya nasıl bilmiyorum ama benim yaşadığım yerde hafta sonları is günü sayılmıyor. Bugün sipariş verseniz paketlenip yine kargoya verilse hafta sonu çalışmıyorsalar imkansız. Hoş çalışsalar da muamma yani. Riske girmeyin.

arkadasim 3-6 haziran arasinda kolnde kalacak . Bugun alirsam haftaya persembe sabahina kadar 3 is gunu olarak baktigimda oluyor ama risk almamak lazim . Bike24 ayni gun kargoya teslim , ertesi is gunu teslimat diyor . Arada 18 euro fark var ama riske girmeyip bike24 tercih etmekte yarar var o zaman.

bike discount de sitesinden arkadaşımın kalacağı otele sipariş vermek istiyorum. Sitede delivery time 1-3 working days yazıyor. Yarın sabah alırsam 3-6 haziran arasında sipariş ulaşır mı ? Arkadaşımın oteli köln şehrinde, bir sorun yaşamam gibi geliyor ama bu dedikleri süreye güvenebilir miyim ? daha önce bu şekilde alışveriş yapıp süre konusunda sorun yaşayan oldu mu ?
bugun verirsen siparisi 6'sina ulasir bence. surekli buradan aliyorum, hem Tr'ye hemde avrupa icine gonderileri hizli

• Beğen
Ocağın ilk haftası aldığım ürünleri 1 şubat tarihinde PTT'den gidip kendim teslim aldım. Getirmelerini beklesem yine bir hafta daha beklerdim muhtemelen. Bike-Discount ürünü güzelce kutulamış. Gidon, gidon boğazı ve boynuzlar için öyle enine uzun bir kutu kullanmışlar ki bagajıma sığmadı neredeyse. Daha montajlamadım ürünleri ama şu ana kadarki alışveriş deneyimim olumlu yönde.
Yanlış bilgi olmasın. 11 Ocakta sipariş geçmişim. Ürünün Türkiye'ye gönderilmesi ve gümrük işlemleri sonrası PTT'ye aktarılması 1 şubat'ı buldu. Uluslararası kargoda tabii varış süresi daha uzundur ama sitede tahmini süre belirtiliyor. Onu kesinlikle aşmışlardı.

• Beğen
Cevap veren herkese teşekkür ederim, riske girmeyip bike24ten aldım.

• Beğen
Tepkiler: -Deniz-
Eger ellerinde varsa, Cumartesi Pazar kargolanmaz. Paketleme ve kargo isi Pazartesine kalir ve paketlenip kargoya verilir, en gec sali kargoda olur. DHL ve Hermes dagtim süresi 1-2 gün sürüyor. Yani persembeye %80 ulasir, aksilikleri de göz önünde bulundurursak %20 garantisi yok.
Birde arkadasiniz 6 haziranda otelden cikmasi gerikoyrsa ve Paketci ögleden sonra geliyorsa loby de kargoyu bekleye bilir.

Ben o siteden en gec 2 hafta da bir malzeme alirim ve Pazartesi siparis verip carsmba elimde oldugunu da biliyorum. Normalde zaten siparisi verdikten sonra 2-3 is günün de elinize ulasiyor, tabiki aksilikler olmasa.

Aslinda cok güvenilir ve süper servisi olan bir sirket.

Son düzenleme:
  • Beğen
Bugün medyada "otomobil" vurgusuyla dolaşıma giren yeni bir vergimiz var:
(link)

Ancak haber detaylarına bakınca kapsamı daha geniş ve bisiklet dünyasını etkileyeceği anlaşılıyor:
"Yeni vergi uygulaması 07 Temmuz 2024 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek. İlave gümrük vergisi uygulaması; Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu (GTİP) listesinde 87’nci fasılda listelenen motorlu kara taşıtları, traktörler, bisikletler, motosikletler ve diğer kara taşıtları, bunları aksam, parça ve aksesuarlarının tamamı için geçerli olacak."

Örnek haber: (link)

Bisikletforumdaki yani buradaki ikinci eldeki ilanlarima bakın, lazım olan bir şey varsa temmuzun başında izine gelirken beraberimde getirebilirim.

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve makaram
Almanya'da yaşayan bir arkadaşım ile Powermetre getirmek istiyorum. Bildiğiniz 2.el bisiklet parçaları satan bir alışveriş sitesi var mıdır? Veya Bike24' den alsam ekstradan para ödemem gerekiyor mu ?

Almanya'da yaşayan bir arkadaşım ile Powermetre getirmek istiyorum. Bildiğiniz 2.el bisiklet parçaları satan bir alışveriş sitesi var mıdır? Veya Bike24' den alsam ekstradan para ödemem gerekiyor mu ?
2. el siteleri konusunda birşey diyemem ancak, bike24 sitesinden alıp arkadaşınıza yollattığınızda powermetre+ kargo parası haricinde ekstra bir ödeme yapmazsınız.

• Beğen
Tepkiler: efeilhan
merlincycle sitesine de bir bak istersen. çok uyguna geliyor. keşke tr ye de gönderimi tekrar açsalar

Bundan kullanan var mı?
(link)

Alıp almamakta kararsızım, araştırdığım kadarıyla edindiğim bilgiler ve yorumlar:

Dezavantajları:
  1. Çok belli oluyor
  2. Cihazı bilen birisi, alarm çaldığında, cihaz bluetooth mesafesindeyken, telefonunuza bağlı olduğunda, düğme sayesinde hemen susturulabiliyor, (arkadaşınız yakındaysa eşek şakası sebebi). Yalnız bluetooth ile telefona bağlantı kurmadığı anda, bu tuştan susturma yapılamıyor.
  3. Cihaz bluetooth ile telefonla haberleştiği için bluetooth çekmediğinde, sıfır bildirim.
  4. Alarm sesi 85 db ancak bunu bile yetersiz bulanlar olmuş.
  5. Alarmı duyan hırsız, elinde sert bir cisim alıp, 2 vuruşta parçalayabilir gibi.
  6. Bluetooth etkinliği, açık ve engelsiz bir alanda 40 metreden sonra iptal. Aslında bluetooth 5.0 ve üstü ürünler, 100-150 metreye kadar neredeyse etkili olabiliyor.
  7. iPhone harici çalışabildiği bir android gibi platform yok.

Avantajları:
  1. Sarsıntı hassasiyeti ayarlanabiliyor ve iyi çalışıyor.
  2. Sesi caydırıcılık için iyi
  3. Su geçirmiyor
  4. Pili 6 ay kadar gidiyor.
  5. Suluk altına takılırsa bir tık daha kamufle oluyor.
  6. Hafif

Evans Cycles sitesinden alışveriş yapan oldu mu Türkiye'ye gönderim yapıyorlar mı

Evans Cycles sitesinden alışveriş yapan oldu mu Türkiye'ye gönderim yapıyorlar mı
Gönderim listesinde Türkiye görünüyor. Almak istediğini almaya çalıştığında, gönderip yapmıyorsa ödeme işleminde belli olur zaten.

• Beğen
Tepkiler: Burak Kılınç
Oakley gözlük almak istiyorum nereden uyguna temin edebilirim?

• Beğen
Tepkiler: cemkurkcu
Oakley gözlük almak istiyorum nereden uyguna temin edebilirim?
Elimde satılık 3 kere kullandığım Oakley Jawbreaker Retina Burn/Prizm Road var. Aradığın gibi birşey ise özelden yazabilirsin. Bunun dışında all4cycling sitesinde bazı modellerde indirim mevcut. Bike24"tede indirimde bazı modeller.

20221223_201824.jpg20221223_201757.jpg

• Beğen
Tepkiler: Myali ve makaram
Bütçenize uygunsa Scott Centric Plus MIPS derim. Birçok marka ve model kullandım. Kimisini 2. kere kafama takmadım bile mantar gibi duruyorlar diye. Scott şuana kadar en memnun kaldığım kask oldu. Yapısı itibariyle insanın kafasında kibar görüntüsü var.

Ben yeni bir tane satın aldım bu kasktan. Gerçi yurtdışından değil, Bike And Outdoor dan aldım. Yeşil renk Mineral Blue diye geçiyor. Henüz kullanmadım ama kaskı çok beğendim.

• Beğen
Tepkiler: cemkurkcu
Geri