Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Yurtdışı Alışverişlerde Gümrük İşlemleri

Scudo
@:DDD
O da olmazsa EF yapın. YZ’ye kadar yolu var. Neyse ben fazla uzatmadan uzayayım. ?

Hayırlı olsun en sonunda aldınız galiba bisikleti geçen bir konuda gördüm, ne aldınız acaba ?

Benim de aliexpressten gelecek 4 ürünüm var. 29 mayısta sipariş vermiştim bakalım durum nasıl olacak.

@MakRo
Öncellikle aldığınız ürünlerin çabuk gelmesini temenni ederim. Ben Canyon Endurace 8.0 Ultegra modelini aldım. 1900 Euro ödedim. Arkadaş 1 temmuzda gidiyor ve kargosu hoteline gelecek. Ve ondan sonra 300 Euro vergi iadesi alacak. 1600 Euro civarına geldi bisiklet.

• Beğen
Tepkiler: MakRo
Hayırlısı olsun kazasız belasız kullanmayı nasip etsin

• Beğen
Tepkiler: :DDD
Sağolun sizlere de kazasız belasız sürüşler nasip olsun.

• Beğen
Tepkiler: saintco
Almanyadan sipariş ettiğim kargo almanyadan türkiyeye girmemiş gözüküyor bir aydır. gümrükte beklediğini düşünüyorum, Gümrükte bir malın beklemesi en fazla ne kadar sürebiliyor? En fazla ne kadar süre beklediniz?

Almanyadan sipariş ettiğim kargo almanyadan türkiyeye girmemiş gözüküyor bir aydır. gümrükte beklediğini düşünüyorum, Gümrükte bir malın beklemesi en fazla ne kadar sürebiliyor? En fazla ne kadar süre beklediniz?
Size mail gelmesi lazım mutalaka.Kontrol edin.Ayrıca ürünleri aldığınız yer ile yazışma yapıp durumunu sorgulayın.

Almanyadan sipariş ettiğim kargo almanyadan türkiyeye girmemiş gözüküyor bir aydır. gümrükte beklediğini düşünüyorum, siz bir siparişiniz için posta gümrüğünden geçmesini en fazla ne kadar beklediniz?

1 ay sürdü benim.

• Beğen
Tepkiler: bis212
Herkese keyifli forumlar 🙋🏻‍♂️,

Malumunuz, pek çok daya(t)ma gibi, gümrük kanununda da, konu gereği aylık 5 ürün verebilme limiti vardı . Bu sabah bana mesaj gelmiş, sınır aşımından dolayı gümrükleme işleminiz başarısız olduğu ve gümrükleme yaparak çekmek isteğim var ise, gerekli prosedürler için mail ile iletişime geçmem istenmiş.. bu konuyu yaşayan ya da bu konuda yardımı dokunacak var mıdır? Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: StanicEnemy
@SerdarCYCoo2Bursa Çok detaylı bilgi sahibi değilim, ancak bu durumda bir gümrük müşavirliği firması ile anlaşarak ürünü gümrükten çektirmeniz gerekiyor. Vekalet ücreti, hizmet bedeli, ödenecek vergiler vs. derken can sıkıcı bir meblağ ile karşı karşıya kalabilirsiniz. O yüzden çok acil ihtiyaç duyduğunuz bir ürün değilse, ürünü gümrükten çekmeyerek iade dönmesini sağlayabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: SerdarCYCoo2Bursa
@SerdarCYCoo2Bursa Çok detaylı bilgi sahibi değilim, ancak bu durumda bir gümrük müşavirliği firması ile anlaşarak ürünü gümrükten çektirmeniz gerekiyor. Vekalet ücreti, hizmet bedeli, ödenecek vergiler vs. derken can sıkıcı bir meblağ ile karşı karşıya kalabilirsiniz. O yüzden çok acil ihtiyaç duyduğunuz bir ürün değilse, ürünü gümrükten çekmeyerek iade dönmesini sağlayabilirsiniz.

Çok teşekkürler .. zaten her ürün için 850 TL ile açılış yapmışlar.. 3 parça ürün vardı.. Hepsi farklı üreticiden ancak Türkiye'ye girmeden birleştirilmişti.. bu süreci yaşatandan da bunu yaşamamıza sebep olandan da .... Yazıp bırakacağım.. ne de olsa hala bu yazdığım son cümleyi Allah razı olsun diye bitiren çokça vatandaşımız vardır..🤬

• Beğen
Tepkiler: yusuf_49
Çok teşekkürler .. zaten her ürün için 850 TL ile açılış yapmışlar.. 3 parça ürün vardı.. Hepsi farklı üreticiden ancak Türkiye'ye girmeden birleştirilmişti.. bu süreci yaşatandan da bunu yaşamamıza sebep olandan da .... Yazıp bırakacağım.. ne de olsa hala bu yazdığım son cümleyi Allah razı olsun diye bitiren çokça vatandaşımız vardır..🤬
benim buna benzer bir sorunum oldu. Şöyle benim ki 150 euroyu baya geçmişti. Gümrükte takılmıştı. Gümrüğe çağırmışlardı. Gittim işlem yapılması gerekiyor denildi. Sonra gümrükte bir arkadaş müşavire gerek yok müşavirde çalışan arkadaşlar var buralarda dolanıyorlar bu tarz işlemleri ücreti karşılığında yapıyorlar dedi Buldum birini sağ olsun çok yardımcı oldu. Tek tek ürünleri önce kontrol ettik , ağırlık ,hacim vs ölçtük hangi ürün ise o ürünü listeden bulduk bulamadıklarımızı benzeri ile gösterdik. Bunu yaparken hep yanında idim. Bilgisayardan biz yaptık yani. En ucuz olacak şekilde ürünleri fiyatlandırdık Sonra bana dedi ki ben bunu şimdi gümrüğe bildireceğim sen benden haber bekle. Sonra ki gün tamamdır onaylandı dedi cüzi bir şeyler çıkmıştı fiyat olarak. Dedim hemen alalım. Ben ödemeyi ona yolladım. Onun da takip için istediği ücreti fazlası ile yolladım. Sonra gittim teslim adım ptt den evrakları da vererek. Aldığım ürünlerin toplamı o zaman 400 euro yakındı sanırım. Yani bu tarz bir yol da izleyebilirsin. Gümrüğe gitmende fayda var bence. Sor soruştur illa takipçi çocuklar vardır. Ben bunu Samsun Gümrüğünde yaptım.
Saygılar...

Herkese keyifli forumlar 🙋🏻‍♂️,

Malumunuz, pek çok daya(t)ma gibi, gümrük kanununda da, konu gereği aylık 5 ürün verebilme limiti vardı . Bu sabah bana mesaj gelmiş, sınır aşımından dolayı gümrükleme işleminiz başarısız olduğu ve gümrükleme yaparak çekmek isteğim var ise, gerekli prosedürler için mail ile iletişime geçmem istenmiş.. bu konuyu yaşayan ya da bu konuda yardımı dokunacak var mıdır? Teşekkürler

Aylık 5 ürün mü ? Yoksa 5 paket mi ? Daha dün 13 parça toplam 90 € luk paketim geldi.

Aylık 5 ürün mü ? Yoksa 5 paket mi ? Daha dün 13 parça toplam 90 € luk paketim geldi.

AliExpress'te yanlış belirtilse de kanunda açıkça yazdığı gibi 5 paket. Benim her paketimde 1-10 (ender olarak 10'dan fazla) ürün oluyor ama 5 paketi geçirmiyorum, şimdiye kadar takılan olmadı. Bir fırsatı kaçırmamak için 5 paketi geçmem gerekirse 5'ten sonrakileri eşimin adına (kendi bol avantajlı hesabımdan ama alıcı olarak eşim) alıyorum. 5 paket sınırı her TCKNO için.

Birden çok ürünü tek alıcıdan alırken, ayrı ayrı gönderildiğinde 5 paket sınırını aşma olasılığı varsa satıcıya mesaj atıp "ne olursa olsun ayrı paket olarak göndermeyin, son ürün hazır olana kadar beklesin" diyorum, AliExpress satıcılarının çoğu o konuda sorun çıkarmıyor. Mesajımı ilk partiyi gönderdikten sonra görüp ikinci parti için sonraki aya kalsın diye yeterince bekleyen bile oldu. Tabii kampanya dönemlerinde bu tür işlemler zor oluyor.

Son düzenleme:
Bir tane müşavir ile görüştük , mevzuatı aynen aktardı.. Hatta teslimat adresi firma/dükkan vs (ticari) ise gümrük çalışanları sırf bu sebepten bile ürünlere ona göre değer biçtiği oluyormuş.. Bunu duyduktan sonra zaten tamam dedim.. Bu arada ne kadar kesin bilemem ancak içeriğini sordu, 3 parça şeyin değeri 2500-2700 dedim.. 7-8 bin TL tutarında toplam ödeme çıkar dedi.. (pes..) iade sürecini zorlayın ya da anlaşmazlık talebi başlatın, kargo ulaşmadı diyerek çözüme gidin dedi.. yardımcı olanlara teşekkürler, benim durumuma düşenlere de geçmiş olsun

• Beğen
Tepkiler: yusuf_49
5 yıl önce yurtdışından 1 tane kulaklık aldım.2000 liraya.750 lira gümrük vergisi almışlardı benden .Sanki araba aldım.Şu vergiye bak .😡

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Bir tane müşavir ile görüştük , mevzuatı aynen aktardı.. Hatta teslimat adresi firma/dükkan vs (ticari) ise gümrük çalışanları sırf bu sebepten bile ürünlere ona göre değer biçtiği oluyormuş.. Bunu duyduktan sonra zaten tamam dedim.. Bu arada ne kadar kesin bilemem ancak içeriğini sordu, 3 parça şeyin değeri 2500-2700 dedim.. 7-8 bin TL tutarında toplam ödeme çıkar dedi.. (pes..) iade sürecini zorlayın ya da anlaşmazlık talebi başlatın, kargo ulaşmadı diyerek çözüme gidin dedi.. yardımcı olanlara teşekkürler, benim durumuma düşenlere de geçmiş olsun
Ürünü getiren kargo firması kim?
Kendilerine ürünü bekletmelerini ay başında işleme almalarını söyleyin.
Ardiye ücreti talep ederlerse eğer ücretinine göre davranabilir ya da ürünleri direkt iade edebilirsiniz.

Ürünü getiren kargo firması kim?
Kendilerine ürünü bekletmelerini ay başında işleme almalarını söyleyin.
Ardiye ücreti talep ederlerse eğer ücretinine göre davranabilir ya da ürünleri direkt iade edebilirsiniz.

Teşekkürler, güzel bir fikir . Aracı firmaya ilettim , bakalım ne çıkacak 😬 firmayı sormuştunuz , sinotrans makzume lojistik..

• Beğen
Tepkiler: Myali
Geri