Yurtdışından bisiklet getirmek

Ricochet

Daimi Üye
Tepki
1.261
İsim
A.SÜVARİOĞLU
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Peki sistemden ziyade bir bisikletçi bilgisine sahip olan var mı acaba? Münih te koskoca bir caddede sağlı sollu 15/20 kadar dükkana rast gelmiştim böyle bir lokasyon bu iki şehirde mevcut mudur acep?

Scudo

cape2cape

Üye
Tepki
25
İsim
yolcu
Bisiklet
Diğer
Herkese merhaba.Almanya'dan vsf t900 kayışlı bisiklet almak istiyorum.Kendim gidip alacağım.Almanya'da nerede bulabilirim bu bisikleti?Ülkeye dönüşte vergi iadesi alabilir miyim?

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.454
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
Herkese merhaba.Almanya'dan vsf t900 kayışlı bisiklet almak istiyorum.Kendim gidip alacağım.Almanya'da nerede bulabilirim bu bisikleti?Ülkeye dönüşte vergi iadesi alabilir miyim?
Merhaba;

Bike24 'den alabilirsiniz. Ben online sipariş verip, Berlin'deki self pick up noktalarından teslim aldım. Dresden'de de var, Berlin ulaşım açısından daha kolay geldi. Havalanından metroya binip sonra 10dk yürüyorsunuz. Onaylattığım faturayı geri gönderdiğimde vergi iadesini de tam olarak (19%) geri kredi kartıma yatırdılar.

Benim tecrübelerime göre tavsiyelerim;

1- Kullandığınız kredi kartınıza alt € ekstre açtırın. İade de buraya gelsin, bankalar dönüşümden çok kesiyor.
2- Sipariş verirken fatura adresi Türkiye adresiniz olmalı, sevk adresini mağaza olarak seçebiliyorsunuz.
3-Müşteri hizmetleri ile video konferans yapabilirsiniz. Ölçüler konusunda oldukça yardımcı oluyorlar.
4-Kutuları çok büyük, havaalanına gitmek için taksi çağırırlar talep ederseniz. 80-90€ tutar.
5-Mutlaka biletinizi alırken spor ekipmanını ekletin. Havaalanında son dakika fiyatları yüksek olabiliyor. 60-80€
6-Ben kutu üzerine kırılabilir etiketleri basıp yapıştırmıştım, faydası oldu mu bilmiyorum, ama ek önlem almaktan zarar gelmez :)
7-Vergi iadesi için fatura aslını istiyorlar, yanınızda Almanya'da bir arkadaşınız varsa havaalanında elden teslim edin Dresden merkeze postalasın, ya da buraya döndüğünüzde kendiniz göndermeniz gerekecektir ki maliyeti arttırıyor.

Şimdiden kolaylıklar.

(link)

cape2cape

Üye
Tepki
25
İsim
yolcu
Bisiklet
Diğer
Merhaba;

Bike24 'den alabilirsiniz. Ben online sipariş verip, Berlin'deki self pick up noktalarından teslim aldım. Dresden'de de var, Berlin ulaşım açısından daha kolay geldi. Havalanından metroya binip sonra 10dk yürüyorsunuz. Onaylattığım faturayı geri gönderdiğimde vergi iadesini de tam olarak (19%) geri kredi kartıma yatırdılar.

Benim tecrübelerime göre tavsiyelerim;

1- Kullandığınız kredi kartınıza alt € ekstre açtırın. İade de buraya gelsin, bankalar dönüşümden çok kesiyor.
2- Sipariş verirken fatura adresi Türkiye adresiniz olmalı, sevk adresini mağaza olarak seçebiliyorsunuz.
3-Müşteri hizmetleri ile video konferans yapabilirsiniz. Ölçüler konusunda oldukça yardımcı oluyorlar.
4-Kutuları çok büyük, havaalanına gitmek için taksi çağırırlar talep ederseniz. 80-90€ tutar.
5-Mutlaka biletinizi alırken spor ekipmanını ekletin. Havaalanında son dakika fiyatları yüksek olabiliyor. 60-80€
6-Ben kutu üzerine kırılabilir etiketleri basıp yapıştırmıştım, faydası oldu mu bilmiyorum, ama ek önlem almaktan zarar gelmez :)
7-Vergi iadesi için fatura aslını istiyorlar, yanınızda Almanya'da bir arkadaşınız varsa havaalanında elden teslim edin Dresden merkeze postalasın, ya da buraya döndüğünüzde kendiniz göndermeniz gerekecektir ki maliyeti arttırıyor.

Şimdiden kolaylıklar.

(link)
çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için

• Beğen
Tepkiler: gurkan

Arena

Aktif Üye
Tepki
219
İsim
Ahmet
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şu da mümkün. Bildiğiniz gibi Yunan adalarına (10 ada) 7 gün seyahat hakkımız oluyor. Bu tip yerlerde "pick-up point" araştırılmalı, takip edip tam o tarihlerde adaya gidip alıp dönmeli. (link) Hellenic Post'un alt kuruluşu ELTA bu işleri yapıyor sanırım.

Şu da aklıma geldi. Atıyorum bike24'ten siparişinizi geçin, gideceğiniz adada kalabileceğiniz bir pansiyonun veya otelin adresini verin. Takip kodundan takip ederek 3-4 gün kala atlayın gidin adaya. Otele giriş yapın, resepsiyona derdinizi anlatın. Alın, dönün.

Tepki
521
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şu da mümkün. Bildiğiniz gibi Yunan adalarına (10 ada) 7 gün seyahat hakkımız oluyor. Bu tip yerlerde "pick-up point" araştırılmalı, takip edip tam o tarihlerde adaya gidip alıp dönmeli. (link) Hellenic Post'un alt kuruluşu ELTA bu işleri yapıyor sanırım.

Şu da aklıma geldi. Atıyorum bike24'ten siparişinizi geçin, gideceğiniz adada kalabileceğiniz bir pansiyonun veya otelin adresini verin. Takip kodundan takip ederek 3-4 gün kala atlayın gidin adaya. Otele giriş yapın, resepsiyona derdinizi anlatın. Alın, dönün.
cidden çok mantıklı bu öneri :harika::harika:

MutluGezgin

Daimi Üye
Tepki
432
İsim
Ali
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bildiğiniz gibi Yunan adalarına (10 ada) 7 gün seyahat hakkımız oluyor. Bu tip yerlerde "pick-up point" araştırılmalı,
Sırf bu mantıkla Bulgaristanda sınıra yakın bir yerde kullanabileceğim bir adresim olmasını hep istemişimdir. Yunanistan Dedeağaç da olabilir.

Gerçeği rica ile birilerini bulabilirim ama geçici çözüm olur.

Arena

Aktif Üye
Tepki
219
İsim
Ahmet
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Valla eşeğin bi tarafına su iyice kaçmış durumda. Burada 1700 liralık lastiği 700 liraya alabiliyoruz. 300 liralık iç lastik 80 lira. 40 bin liralık garmin saat kampanyaya denk gelirseniz 12 bin liraya mal edilebiliyor. 200 bin liralık karbon bisiklet 70-80'e bulunuyor.

2006 model arabama çıkma bi klima kumanda paneli alacağım. İngiltere'de (ebay) 10 pound. Burada 3500 liradan başlıyor.

Gelirimiz adamların üçte biri. Giderimiz 4 ila 10 katı.

ufuq81

Daimi Üye
Tepki
290
İsim
ufuk
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar.. bisiklet bagaji için öncelikli olarak normal bilet alıp daha sonrasında ekstra bagaj ekleme kismindan bilet numarası vs ile mi ekleme yapıyoruz?

Ricochet

Daimi Üye
Tepki
1.261
İsim
A.SÜVARİOĞLU
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar.. bisiklet bagaji için öncelikli olarak normal bilet alıp daha sonrasında ekstra bagaj ekleme kismindan bilet numarası vs ile mi ekleme yapıyoruz?
Ben normal bileti aldıktan sonra müşteri hizmetlerini arayarak bisiklet bagajı hakkı talebinde bulundum.

• Beğen
Tepkiler: ufuq81

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.454
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
Özelden de cevap vermiştim, bileti alırken menu çıkıyor, direkt bilet ile alabilirsiniz.

• Beğen

ufuq81

Daimi Üye
Tepki
290
İsim
ufuk
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bilet alırken ek hizmetlerde evcil hayvan ve yemek menüsü çıktı, neyse dedik bilet alalım sonrasında ekleriz. Bu seferde ek bagaj alamıyoruz. Müşteri hizmetleri Anadolu jet'e, Anadolu jet ise thy yönlendiriyor.. Varmi bu tarz durum ile karşılaşan acaba?

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.109
Bisiklet
Kron
Bilet alırken ek hizmetlerde evcil hayvan ve yemek menüsü çıktı, neyse dedik bilet alalım sonrasında ekleriz. Bu seferde ek bagaj alamıyoruz. Müşteri hizmetleri Anadolu jet'e, Anadolu jet ise thy yönlendiriyor.. Varmi bu tarz durum ile karşılaşan acaba?
Bence ekstra bagaj hakki bisiklet vs tarzi seyleri direk havalimaninda alin bi fiyat farki olmuyor bildiğim kadariyla

ufuq81

Daimi Üye
Tepki
290
İsim
ufuk
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@gmfaruk peki havaalanina gittiğimizde elimizde bisiklet asıl orada problem çıkarsa daha zor olur. İki firma arasında bile net bir cevap alamazken o şekilde riskli olmaz mı?

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.404
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@gmfaruk peki havaalanina gittiğimizde elimizde bisiklet asıl orada problem çıkarsa daha zor olur. İki firma arasında bile net bir cevap alamazken o şekilde riskli olmaz mı?
Yolculuk yapacağınız gün almak biraz kumar gibi, zira her uçuşta kısıtlı sayıda özel bagaja yer ayırıyorlar. En az 14 gün öncesinden biletinizi aldığınız firma ile görüşerek özel bagajı biletinize işletin. Ödemesini uçuş günü check in yaparken ödersiniz. 2 firma arasında derken, uçuşu gerçekleştirecek şirket hangisi ise onu arayın. Şayet biletiniz aktarmalı ve farklı firmalar ise her iki firmayla iletişime geçerek biletinze ekletin.

• Beğen

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.109
Bisiklet
Kron
Dun Belcikadan pegasusla dedigim sekilde getirttim. Internette 60 euro yaziyodu biz 75 euro verdik. Acikcasi carpabiliyolarsa carpiyolar.

• Beğen
Tepkiler: TafLan

anspoki

Aktif Üye
Tepki
108
Ben aylar öncesinde yurtdışına rezervasyon yaptırmış, uçuş günü bagaja ek ücret isteyen THY ile ne kavgalar ne kavgalar. Öyle koca kutu ile havalimanında oraya buraya gitmek zor :)

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.454
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
Geçmiş olsun Anadolu Jeti bilemiyorum ama THY de hala aynı şekilde işliyor sistem.

1711035365194.png
Bence ekstra bagaj hakki bisiklet vs tarzi seyleri direk havalimaninda alin bi fiyat farki olmuyor bildiğim kadariyla
Dun Belcikadan pegasusla dedigim sekilde getirttim. Internette 60 euro yaziyodu biz 75 euro verdik. Acikcasi carpabiliyolarsa carpiyolar.
Burada 15€ bir fark oluşmuş gibi.
*Pegasus dış hatlar bisiklet taşıma ücreti 65€ imiş.

Birçok havayolu şirketinde önden rezervasyon ve havaalanında yapılan işlemlerde fark oluşuyor. Wizz, British Airways net olarak bildiklerim. Maceraya girmeye gerek olmadığını düşünüyorum, daha ucuza alamayacağınıza göre önden rezervasyon yapmak en doğrusu.

• Beğen

ufuq81

Daimi Üye
Tepki
290
İsim
ufuk
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Semih Cavdar bilet thy sitesinden alındı ama spor ekipman ekleme kısmı yoktu. Bileti alalim öyle ekleme yaparız dedik yine olmadı. Müşteri hizmetlerini arıyoruz anadolujet arayın diyorlar onları arıyoruz thy. Sanırım bu ikilem anadolujet uçağı ile gelinecek olmasından kaynaklı bir durum mudur bilemedim😏 Ek olarak uçuş tarihi 31 mart olduğu için thy yeni markasi ajet olduğu için sistemsel akarimlar vs de varmış. Neyse teşekkür ederim konuyu fazlaca dağıtmış olmak istemem..