1. köprüye bisiklet yolu

Kafaikiteker

Aktif Üye
Tepki
312
Bisiklet
Merida
@Kudret Kurtcebe abi 26 Temmuzdan sonra her daim ben sizlerleyim tabi bi 10 günde tur meyil izni :D ağustos diyim bari. Listenin kadrolu biiskletçisi ola bilirim. :D

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
@C. Tiryaki

alternatif,köprünün ortaköy ayağına asansör olacak ,anadolu yakada ise basamaklar var yayalar ordan iniyor .
durağa ordan çıkıyor ,avrupa yakadan gelen bisikletli sağdan yaya yoldan gelecek ,köprüden sonra durağın ordaki basamaklardan aşağı inecek alternatif var.

@Mahmut.

plan şu, farklı farklı küçük gruplar halinde bu işi yapmak.....

(link), (link), (link) ve (link)

bu dostlara gerçekten teşekkür ederim ,alttaki mesajıma teşekkür ettikleri için ,sağolun varolun,

konu hassas ,belgradda bisikletlilerden para alıyorlar idi,53 kişi ile belgrada yığıldık herkese önceden demiş idim, 10 kuruş getirin diye giriş 2 lira idi,kapıdaki görevli önce almak istemedi ,bizde dedikki bu para türk parası değilmi,polis çağıracağız deyince ,adam küfrede küfrede aldı,o günü asla unutmadım,bağımsız bir hareket idi,dernekte değil idik.ama derneğin yapamayacağı işler var onlardan biride 1.köprüye bisiklet yolu,

san fransisko devrimini burada yaratmak lazım ,köprüden 24 saat bisiklet gececek,ücret öğrenciye 1 lira tam ise gene 1 lira ,
köprüden avrupa yakaya tam emniyetli beşiktaş yıldız üniversitesine varan bisiklet yolu gidiş ve dönüş olacak ayrıca anadolu yakadan beylerbeyine emniyetli bisiklet yolu yapılacak bu kadar basit bir iştir, maliyetide devede kulaktır ,

hayal gibi gelebilir,ama bir gün mutlaka olacak bu iş...

tarihi grupça belirleriz.

1-kuzey ege
2-asusmune
3-sercan
4-kutsaruzgar
5- gm faruk
6- byhsyn34 -iki arkadaşı ile

saat 09.00-üsküdar motor iskelesi,
evde pankart hazırlayabiliriz 1 metre ebadında resim kağıdına istekler sıralanır,

1- köprüye bisiklet yolu istiyoruz
2- köprü hakkımız
3-"Bize bir yol lazım"
"Bisiklete binmenin güvenli bir 'yolu' olmalı"
4-temiz enerji bisiklet

gibi,

(link)

1842 imza kaldı....

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@Kudret Kurtcebe Kudret abi öncelikle merhaba. İstanbul'a taşınacak biri olarak (gerçi taşınmasak da desteklenmesi gereken bir konu bu) bunu doğal olarak destekleyeceğiz. Böyle düşünceleri bizimle paylaştığınız için ben şahsım adına teşekkür ederim. İmzamı da attım an itibariyle

B

BF Okuru

Misafir

ilk mesajıma teşekkür eden 47 kişiye teşekkür ederim.....

@sspl

çok teşekkür ederim...

avkebele

May2009
Tepki
496
Bisiklet
Giant
1. köprü için hayal. Anca 3. köprü o da hemen olmaz. Zira yayaya neden kapatıyorlarsa bisikletliye de o yüzden kapatacaklardır.

B

BF Okuru

Misafir
@avkebele

hayal gerçek olur ,ummadık taş baş yarabilir,10 sene bu topikteyim mücadelem tekde olsa devam edecek, nelermi yapacağım oda süprizim olacak....

(link)

bu arada face den teşekkür edenlere teşekkür ederim....

(link)

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/64/Bo%C4%9Fazi%C3%A7i_K%C3%B6pr%C3%BCs%C3%BC_Alttan.JPG/800px-Bo%C4%9Fazi%C3%A7i_K%C3%B6pr%C3%BCs%C3%BC_Alttan.JPG

ortaköy ayağına asansör pekala yapılabilirde ,güvenlikçi şart ,buradan bisikletli yukarı çıkar ordan diğer tarafa , köprünün anadolu yakasında orada durak vardır ,ordan aşağı merdivenlerden inilir.

(link)

1821 imza kaldı ha gayret,,,,,,

ilk mesajıma teşekkür eden 49 kişiye teşekkür ederim....

(link)

faceden teşekkürlerini eksik etmeyen dostlarımda sağolsun...bu konuda yalnız olmadığımı anladım....

(link)

Köprü özelleştirmeleri TBMM'de

2 köprü ve 8 otoyolun özelleştirilmesini sağlayacak kanun tasarısı meclis Danışma Kurulunun önerisiyle gündeme alındı.

Maliye Bakanlığınca 2008 yılında hazırlanan Erişme Kontrollü Karayolları Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısına göre otoyollar, otoyollar üzerinde bulunan hizmet tesisleri ile köprülerin özelleştirilmesi amaçlanıyor.

2 Köprü, 8 otoyol özelleştiriliyor

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), 19 Nisan 2007 tarihinde Boğaziçi ve Fatih Sultan Köprüleri ile Edirne-İstanbul-Ankara, Pozantı-Tarsus-Mersin, Tarsus-Adana-Gaziantep, Toprakkale-İskenderun, İzmir-Çeşme, İzmir-Aydın, Gaziantep-Şanlıurfa, İzmir ve Ankara Çevre Otoyollarının bağlantı yolları ile birlikte işletme hakkı devrini programa almıştı.

Meclis gündemine gelen bu yasa ile işletme hakkı devri sonrasına ilişkin düzenlemeler getiriliyor.

Kanun Tasarısı ile;

- Otoyolların şehir ile bağlantı yollarının yapımında işletici şirketin de görüşü alınacak.
- Otoyolların kenarına ticari tesisler kurulabilecek ve faaliyet kapsamları genişletilebilecek.
- Otoyollarda bulunan mevcut yolculukla ilgili tesisler, hizmet tesisi olarak değişebilecek. Otoyol kenarlarına işletici firmalar yolculukla ilgili olmayan tesisler kurabilecek
- Karayolları Genel Müdürlüğü'nün birçok görevi hizmet satın almayla özel şirketlere yaptırılabilecek.
- Otoyol ve köprülerin geçiş ücretleri işletici firmayla yapılan sözleşmeyle belirlenecek.
- Karayolları Genel Müdürlüğü'nün otoyol ve köprülerle ilgili görevleri işletici şirketlere devredilecek.
Avustralya'dan Macquarie, İspanya'dan Abertis, Fransa'dan Egis ve Bouygues'in de aralarından olduğu birçok ülkeden yatırımcı geçen yıl otoyol ve köprü özelleştirmesi için İstanbul'da buluşmuştu. (

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.855
İmzayı attım. Köprüde bisiklet yolu düşüncesi çok güzel fikir. Umarım başarılır.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.680
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Bari özellere satarken " bisiklet yolu yapmak" şartı ile satsalar yoksa bizi bağlamiyor.

B

BF Okuru

Misafir
@Tolga Çelebi

Avustralya'dan Macquarie, İspanya'dan Abertis, Fransa'dan Egis ve Bouygues'in de aralarından olduğu birçok ülkeden yatırımcı geçen yıl otoyol ve köprü özelleştirmesi için İstanbul'da buluşmuştu.

bunlardan hangisi acep işletmeyi aldı,,,,,ispanyollara fransızlara derdimizi anlatalım bari.....:koptum::koptum::koptum::koptum:

ilk mesajıma teşekkür eden 51 kişiye teşekkür ederim.
bu teşekkürlerin altında kalmamak için bir şeyler yapmalıyım çapımcada bakalım ne olacak zaman neyleyecek ...

@Tolga Çelebi

bizim karayolları asla düşünmez böyle bir şeyi,işletmeyi veririm ama bisiklet yolu yapacaksın diyecek....
bir şarkı vardı,
zor dostum zor,

B

BF Okuru

Misafir
Kudret Bey,

Öncelikle bu cesur girişiminizi destekliyor ve takdir ediyorum. Naçizane hazırlanacak pankartlar için slogan önerilerim: "Arabadan in! Bisiklete bin.", "Bisiklet Özgürlükltür." , "Bisiklete bin, İstanbul'a oksijen ver!", "Bisiklete bin formda kal", "Sağlıklı bir yaşam için pedalla!". Şimdilik aklıma gelen bunlar. Kazanız mübarek olsun. Eğer o tarihlerde orada olursam size destek için yanınızda olmaya çalışacağım.

Saygı ve selamlarımla,
Barış

B

BF Okuru

Misafir
@btaskazan

teşekkürler trafik kurallarına riayet ederek farkındalık yaratmak için bi hareket söz konusu,beylerbeyi yönünden köprüye giriş var,burdan gireceğiz fazla gitmeyeceğiz kaldırıma çıkacağız pankart açıp orada düdük çalacağız,

tarihi grupça belirleriz.

listedeki dostlar,

1-kuzey ege
2-asusmune
3-sercan
4-kutsaruzgar
5- gm faruk
6- byhsyn34 -iki arkadaşı ile

saat 09.00-üsküdar motor iskelesi,
evde pankart hazırlayabiliriz 1 metre ebadında resim kağıdına istekler sıralanır,

1- köprüye bisiklet yolu istiyoruz
2- köprü hakkımız
3-"Bize bir yol lazım"
"Bisiklete binmenin güvenli bir 'yolu' olmalı"
4-temiz enerji bisiklet
Arabadan in! Bisiklete bin.", "Bisiklet Özgürlükltür." , "Bisiklete bin, İstanbul'a oksijen ver!", "Bisiklete bin formda kal", "Sağlıklı bir yaşam için pedalla!".

gibi,

(link)

B

BF Okuru

Misafir
1.köprü özelleştirildiğine göre ,işletici firma ile görüşecek ,gönüllü pedalşörler gerekebilir, bu tamamı ile bağımsız bir harekettir,bu işletici firma ile yakın temasa geçecek arkadaşlar tüm bisiklet severler adına konuşur,bu firma asansör yaptırabilir,köprünün ortaköy ayağına,elektrikle çalışacak,asansör bakım masrafları artı elektrik masrafları rahat karşılanır,köprüden geçiş toplam 2 lira olur gidiş ve dönüş,sağ tarafa yoldan ayrı yaya yoluna bisiklet yolu yapılır mavi çizgi artı bisiklet logo olur zeminde ,tabi korkuluk tarafına 2 metre tel çekilir ,ani rüzgarda millet aşağıya uçmaz ,bunlar pek fazla yekün tutmaz,firma 1 yılda dünya para kazanıyor ,bakım masrafları var köprünün ,tahminimce işletici firma yükleniyor masrafı ,ayrıca karayollarına kira parası veriyor olabilir,ayrıyeten devlete vergi veriyormu onu bilemem.

olayın vali boyutuda araştırılır,gerekli mercilerin onayı gerekebilir,valilik,işletici firma karayolları gibi.

B

BF Okuru

Misafir
@Alizee istanbulu hemen hemen hergun turluyorum bu gune kadar bir kac kez bisiklet yolunu kullandim. O yollar bisikleti tin tin kullananlar icin. Yollardaki iki ayakli hayvanlardan adam gibi suremiyoruz ki. Bu yuzden bir nesil daha yollardayim.

@Mahmut. Ben giselere gelince geri donmuyorum. Direk geciyorum. Daha bi farkindalik oluyor.

Bence Fsm bisiklet yolu icin daha mantikli goruluyor. Bogazici yeterince kalabalik metrobusu serit sayisi bisiklet yolu yapmayi zorlastiriyor. Hem Fsm cevreyolu uzeri oldugu icin bisikletle daha hizli gidiyorsun. Metristen Atasehire 1 saatte gidiyorsun.

Tepki
78
İsim
Gökhan Altınelliler
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Kudret bey yapıcagınız işleminiz benimçocuklu hayalım diyebilirim ancak kanunen şöylede bir durum var
Üstelik bunu İstanbul gibi, ulaşımın olmadığı, 500 kişinin tek bir tramvay vagonuna, 300 kişinin tek bir metrobüse, 200 kişinin İETT otobüslerine, 36ES gibi otobüs hatlarına doluşmaya çalıştığı bir şehirde yapıyor. Bu ”şeytan icadı” aracın dolayısıyla da köprülerden geçme gibi bir lüksü yok. Geçmeye çalışırsanız 300 küsür lira idari para cezası mevcut. Hatta ”trafiği tehlikeye atmak” suçundan mahkemeye bile çıkabilirsiniz.
(link)

bunuda göze alıcak insanlar lazım ama resmiz izin alınıp yapılırsa sorun olmaz tabiki

Erdem Şiğva

Aktif Üye
Tepki
57
Bisiklet
Merida
@birolcakir fsm daha uygun olsa da malesef fsm çıkışı tem olduğu için bisikletliler kullanamaz. O yüzden giriş çıkışlar ve konum olarak boğaziçi köprüsü daha uygun daha doğrusu olacak ise fsm ye değil boğaziçine yapmak zorunda kalırlar yetkili birimler

@gokhanaltinellliler hocam zaten köprü geçilmeyecek köprünün girişinde pankart açılacakmış yapılacak her şey yasal yani tabi ona da ceza keserler mi beklenir her şey :D

Tepki
78
İsim
Gökhan Altınelliler
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
hahha keserler valla ben bireysel olarak gecim diyorum sonra ım turıst derim :D

B

BF Okuru

Misafir
@gokhanaltinellliler

gökhan bey ,ben köprüden aynen geçtim üstelik yaya geçidinden ,polis noktasına geldiğimde kimse yoktu,kafamda polis kepine benzeyen kep vardı ve rayban gözlük ,haberlerde geçmiş idi 1.köprü yaya yoluna açılacak diye ,polis olmayınca daldım yaya yoluna ora emniyetli ,yukardan gidiyor araçlar,yarıya kadar geldim yukardan ekip otosu siren çaldı nereye hemşerim dediler sarıyere dedim, yasak dediler 150 lira ceza dediler,bilmiyordum dedim ,döndüm amir telsizden beni polis zannetti,(telsizden gelen ses polismi o diyordu)durumu anlattım ,memur bey bize valilikten bir yazı gelmedi dedi,
köprü yolu ile işimiz yok pankartlar metrobüs durağına yakın yerde açılacak resim çekeceğiz ve farkındalık yaratacağız,köprüye gelirken kaldırım kullanılacak,trafik kurallarına riayet edilecek.

@gokhanaltinellliler

güzel olurdu ben yarıya kadar geçtim,gerçekten bu zevki herkes tatmalıda ama önce bisiklet yolu olacak bu dava 10 yılda sürse ben işin ucunu bırakmayacağım.

@Erdem Şiğva

12 haziran pazar günü metrobüs durağına yakın yerde keşif yapacağım ona göre pankart açacağız,millet görecek ,hele bi ramazan bitsin bakalım.

ilk mesajıma teşekkür eden 57 dostuma teşekkür ederim,,

(link)

face 'den teşekkür eden dostlarda sağolsun ,

89 kişinin düşünceleri aynı ,

(link)

3223 kişininde

1777 imza lazım,5000 'e kilitlendik.

5000 imza olsun,
Montrö Boğazlar Sözleşmesini imzalayan tüm tarafları Aynı masada buluşturacağız.

10.000 imza olsun,
Amerika Birleşik Devletler Başkanı dahil herkesi devreye sokacağız.

kampanyanın görüşü budur.