Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

2021 yılı için bisikletlerde zam beklentiniz

Scudo
Elimde mosso aero sora var 3650 tlye pazarlıkla almıştım , şuan pazarlıkla 4700 ün altına bulmak zor.
4500 e koyarım koyarsam, büyük ihtimalle 2. el araba piyasası gibi olacak bisiklet piyasası da , ekonomi bu yönde seyrine devam ederse , halimiz harap elinde olanlar için bile.

bisikletimi 1 hafta önce bakıma götürdüğümde 7. ayda tekrar zam geleceğini söyledi usta
Belkide ondan üretimi yavaşlatıyorlar :D bende az önce 7. Ayın 15 nden önce zor diye haber aldım

• Beğen
Tepkiler: basrib
Belkide ondan üretimi yavaşlatıyorlar :D bende az önce 7. Ayın 15 nden önce zor diye haber aldım
O zaman 7. ay zammını bekliyorum :D yada 2-3 tane alsam mı acaba zam geldiğinde piyasanın biraz aşağısına verip seri kazanırmıyım ? :D

O zaman 7. ay zammını bekliyorum :D yada 2-3 tane alsam mı acaba zam geldiğinde piyasanın biraz aşağısına verip seri kazanırmıyım ? :D
Bence kasıtlı üretmiyorlar aklıma başka birşey grlmıyor. Yabancılar ortada yerlılerde ortada. Ortada olmayan tek sey bisikletler :D

Bence kasıtlı üretmiyorlar aklıma başka birşey grlmıyor. Yabancılar ortada yerlılerde ortada. Ortada olmayan tek sey bisikletler :D
birde iyi yönünden bakalım olaya bisiklet yok çünkü insanlar arabalara değil bisikletlere biniyor yavaş yavaş çoğalıyoruz :D

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
@osmancan71
@basrib
Ve diğer tüm arkadaşlar. Başlık sahibi olarak nahoş haberlerim var. Durum onu gösteriyor ki 2020 ve 2021 gibi 2022 yi de pek iyi geçirmeyeceğiz bisiklet tutkunları olarak. Zira Shimano nun tam kapasite çalışmasına rağmen komponent yetiştiremediğini, bugün verilen siparişler için en erken 400 gün sonrasına teslim tarihi verdiğini öğrendim.
Screenshot_2021-05-31-20-06-02-020_com.android.chrome.jpg

Bir arkadaş da önceki sayfalarda ya da başka bir başlıkta, kimi üreticilerin Türkiye ye kota ayıramadığından bahsetmişti. Dolayısıyla durum iyiye gitmiyor.

2022 yılı için bisikletlerde zam beklentilerinizi alalım 😵

@osmancan71
@basrib
Ve diğer tüm arkadaşlar. Başlık sahibi olarak nahoş haberlerim var. Durum onu gösteriyor ki 2020 ve 2021 gibi 2022 yi de pek iyi geçirmeyeceğiz bisiklet tutkunları olarak. Zira Shimano nun tam kapasite çalışmasına rağmen komponent yetiştiremediğini, bugün verilen siparişler için en erken 400 gün sonrasına teslim tarihi verdiğini öğrendim.
265766 dosyayı görüntüle

Bir arkadaş da önceki sayfalarda ya da başka bir başlıkta, kimi üreticilerin Türkiye ye kota ayıramadığından bahsetmişti. Dolayısıyla durum iyiye gitmiyor.

yapma bunu :(

aksilik olmazsa yarın alacağım birtane buldum :)

Bence de artık ikinci eldeki zam beklentilerini konuşmak daha mantıklı. Şu anda üreticiler fiyat açıklasa bile bir şey ifade etmiyor.

@osmancan71
@basrib
265766 dosyayı görüntüle

Hocam böyle ölmem füze at bulamazsan el bombasıda olur :( araba al sat yapamadım ama bisiklet yapacam galiba vergiside olmaz ismimide karaborsacı olarak değiştiriyorum :)

Binilebilecek bir bisiklet yaklaşık 1000 usd. Gelecek sene olsun olsun 1050 usd olur.

Binilebilecek bir bisiklet yaklaşık 1000 usd. Gelecek sene olsun olsun 1050 usd olur.
şuan 1 usd 8.5tl ortalama 1000 usd 8488 tl yapıyor peki seneye 1 usd 8.5 tl kalacak mı ? ben pek zannetmiyorum :( dua edelim de hiç zam gelmesin hocam ne dolara ne bisiklete vede diğer şeylere

• Beğen
Tepkiler: ahmet1914
Selamlar,

Bırakalım artık sıfır bisiklet sevdasını arkadaşlar.

Ikinci el bisiklet pazarı kuralım tezelden...

Görerek dokunarak alırız hem iyi mi:koptum:

Bence de artık ikinci eldeki zam beklentilerini konuşmak daha mantıklı. Şu anda üreticiler fiyat açıklasa bile bir şey ifade etmiyor.
Aslında öyle. Ama sıfırı 5200 lira olan (normal bir zamanda nakite 4700 gibi bir rakama alabileceğiniz) sora setli Carraro 042 ye 4800 lira ikinci el fiyatı yazınca konuşacak bir şey kalmıyor.

Oldu olacak Japonic Trade’e bastıralım Japonya’dan bize toplu bisiklet göndersin gemiyle. Şöyle 15-20 kişi birleşsek bi konteyner kapatırız. 😜
Coğrafi konumumuz otomatik olarak izin vermez. İzin vermesi için de hani bize der :D :p

Geri