Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Aliexpress

Arkadaşlar merhaba, ortalama 403 dolarlık aliexpress alışverişi yaptım bunun vergisi ne tutar? Tl üzerinden mi yoksa dolar üzerinden mi bakılıp hesaplayarak gümrük?
%20 TL karşılığı vergi çıkar. Verginin üzerine 8₺ de gümrüğe sunma ücreti ayrıca eklenir. Pratikte ise paket üzerine yazılmış değer üzerinden vergilendirilir. Bu yüzden genellikle satıcıdan düşük değer yazması rica edilir. Gümrük bu değerden şüphe duyarsa, vergiyi ürünün emsal değeri üzerinden hesaplar. Teslimat sırasında tahsil edilir.
Bazı satıcılar son zamanlarda vergi dahil tutar gösteriyorlarmış. Ben henüz rastlamadım. Bu durumda vergi ödemesi yapmanız gerekmiyor.
400$ için 640₺ vergi + paket başına 8₺ çıkması lazım teoride. Gerçekte ise daha düşük çıkacaktır.

• Beğen
Tepkiler: yavuzkosar
Scudo
(Tutar x dolar kuru x 0,18) + 8 TL gümrüğe sunma bedeli + 0,8 TL damga pulu = Sonuç
Tutar Çinli dostların paket üzerine yazdığı değer, kur güncel kur olarak alınacaktır. Başarılar dilerim.
:) :) :)
@yavuzkosar
Çin’den gelen ürünleri için vergi %20 diye bişey okudum abi?
%20 TL karşılığı vergi çıkar. Verginin üzerine 8₺ de gümrüğe sunma ücreti ayrıca eklenir. Pratikte ise paket üzerine yazılmış değer üzerinden vergilendirilir. Bu yüzden genellikle satıcıdan düşük değer yazması rica edilir. Gümrük bu değerden şüphe duyarsa, vergiyi ürünün emsal değeri üzerinden hesaplar. Teslimat sırasında tahsil edilir.
Bazı satıcılar son zamanlarda vergi dahil tutar gösteriyorlarmış. Ben henüz rastlamadım. Bu durumda vergi ödemesi yapmanız gerekmiyor.
400$ için 640₺ vergi + paket başına 8₺ çıkması lazım teoride. Gerçekte ise daha düşük çıkacaktır.
Herhangi bir tutarı düşük göster vs demedim jant olduğu ve kutu büyük olacağından şüpheye mahal vermemek adına, tahminim dediğiniz gibi 600 kusur tl lerde hir vergi çıkar inşallah, daha fazla çıkma riski var mi bilmiyorum açıkçası güvenemiyorum pek gümrükteki dostlara :)

Çin’den gelen ürünleri için vergi %20 diye bişey okudum abi?

Herhangi bir tutarı düşük göster vs demedim jant olduğu ve kutu büyük olacağından şüpheye mahal vermemek adına, tahminim dediğiniz gibi 600 kusur tl lerde hir vergi çıkar inşallah, daha fazla çıkma riski var mi bilmiyorum açıkçası güvenemiyorum pek gümrükteki dostlara :)
Daha fazla çıkması için ürünün beyan edilen tutarına inanmayıp, daha yüksek tutar üzerinden hesaplamaları lazım. Bu durumda itiraz da edilebilir tabii. Siz sipariş ekranını kaydedin, ne olur ne olmaz. Meblağ yüksek.

• Beğen
Teşekkürler.

MTB bisikletlere yakışacak türden uygun fiyatlı bir çamurluk önerisi olan var mı? kısa çamurluklar daha hoş duruyor genelde.

TRY 48.24 33%OFF | 22.2/25.4/31.8mm alüminyum alaşımlı bisiklet gövdesi yüksek mukavemetli CNC İşlenmiş bisiklet kök MTB dağ yol gidon kök bisiklet parçası
(link)

Şimdi ben bunu alsam 80 tl mi vericem yoksa vergisi falan var mı

@Corelli Mağduru Vergisi var. Ama zaten bu boğazı N11, Hepsiburada gibi sitelerde satıyorlar. Aliexpress'ten almaya gerek yok.

TRY 48.24 33%OFF | 22.2/25.4/31.8mm alüminyum alaşımlı bisiklet gövdesi yüksek mukavemetli CNC İşlenmiş bisiklet kök MTB dağ yol gidon kök bisiklet parçası
(link)

Şimdi ben bunu alsam 80 tl mi vericem yoksa vergisi falan var mı
Hangi para birimi olduğuna bir daha bak istersen. 😂

60+20 kargo ve 16 tl vergi

• Beğen
Tepkiler: Oklüzal Builder
ilk alışveriş kuponu diye bişi var 75 tl üstü alışveriş yapana 74 tl indirim mi siyor ben mi yanlış görüyorum

Bir güncelleme, satıcı ile bugün mesajlaşıp fatura bedelini kaç para gösterdiğini sordum ve bana 88 dolar olarak fatura ettiğini söyledi, şimdi bu gümrükte bir şüphe uyandırır mi? Benim böyle bir fiyatlandırma isteğim olmamıştı satıcı dan? Gerçek bedel 403 dolar kargo dahil.

Bir güncelleme, satıcı ile bugün mesajlaşıp fatura bedelini kaç para gösterdiğini sordum ve bana 88 dolar olarak fatura ettiğini söyledi, şimdi bu gümrükte bir şüphe uyandırır mi? Benim böyle bir fiyatlandırma isteğim olmamıştı satıcı dan? Gerçek bedel 403 dolar kargo dahil.

Vergi fazla çıkmasın diye düşük gösterebiliyorlar.

Ama gümrükteki arkadaşlar gelen paket ve bedeli konularında tatmin olmazlarsa paketleri açıp kontrol edebiliyorlar diye biliyorum.

• Beğen

SJCam aldığımda hiç bir şey dememiş olmama rağmen "plastic holder" yazmış geçmiş gün fiyatını hatırlamıyorum ama 25 lira falan ödemiştim. Çok saçma bir fiyat yazıyordu üzerinde 128 dolar yerin 20 gibi bir şeydi, kutuda ortalama boyutlardaydı. Harici batarya ek paket olarak gelmişti, ona da 60 lira civarında para ödemiştim. Biraz da şansına oluyor galiba, hiç olmadık ürünlere dünya kadar vergi çıkarken çıkması gereken ürünlere çıkmayabiliyor. Gümrükteki mantığı hala çözemedim. Belki yeni gelen TC kimlik bilgisi ile işlerde biraz değişiklik olmuş olabilir. 2 parça beklediğim ürün var onlar gelince buradan bildireyim.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Anladım, o zaman bekleyip göreceğiz diyelim :)

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35
Son zamanlardaki aliexpress siparişlerim max. 20 günde elime ulaşırdı fakat son siparişim 8 Marttan bu yana varış ülkesinde şeklinde kaldı. Acaba ne zaman ulaşır? Daha önce siparişi bu şekilde uzayan oldu mu?
IMG_20210329_174014.jpg

@st.brs Takipli gönderi mi acaba. Takip no su gönderirseniz yardımcı olmaya çalışayım.

Geri