Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Aliexpress

Scudo
@ghkoseoglu Evvet işte bu :harika: Süper olmuş. Mümkün ise taytın paçaları da toplanmaması ve şık görünmesi için aynı şekilde lastikli olsa iyi olur bence.

Arkadaşlar aliexpressten sürekli birşeyler alıyorum sadece 3kere ürünüm gelmedi ama 07.06.2016 da aldığım aktarıcı koruyucu ve sonrasında aldığım bisikletle ilgili aldığım zil hariç hiç bir ürün çinden çıkmadı, aynı zamanda aldığım ve daha geçen hafta aldığım ürünler(bisikletle alakasız ürünler, telefon kılıfı, birthright vs)uçağa yüklendi olarak gözüküyor sizce sorun bende mi yoksa çin hükümeti ihracat konusunda bir takım kanun değişiklikleri mi yaptı bilgisi olan ve bu durumu yaşayanlar yorumunuzu bekliyorum

cin sana kusmus olabilir yada bu elemana urun gondermeyin demiste olabilir :)

saka bir yana urunlerin gelmesinde sikinti yok eskiden neyse hala ayni sekilde geliyor.

Bu aralar Türkiye gümrüğü sıkıntılı. Eğer aldığınız ürünlerin geldiği partide çokça yasaklı ürün varsa -ki bunlar genelde e-sigara ürünleri oluyor-, komple parti geri dönüyor. Kurunun yanında yaş da yanıyor.

Yakın zamanda gümrük yönetmeliğinde ciddi değişiklikler oldu . TeknoSeyir üzerinden bir araştırmanı tavsiye ederim .

Yaklaşık 30 TL civarına aliexpress'ten sipariş verdim bir tane daha gelmedi. Ayrıca bisikletforum baskılı bir forma aldım 25 TL 'ye 2. el ama :)

Aliexpres den değil komple çinden textil ürünü (direk tene temas ettiği için riski büyük) almak haliyle riskli.
Tam fermuarli ve arka cepli bisiklet forması sürüş esnasında çok rahat oluyor. Özellikle tempolu sürdüğünüz yol bisikleti için.
Bu anlamda kullandığım 5 adet ust ve 2 adet askılı alt ve 1 de jel takviyeli tayt var.
Bunlardan 1 tanesi ilk çıkan bisikletforum forması yarım fermuar.
Diğerlerinin hepsi aliexpres ve haliyle çinden.
Ürünleri alırken hem Türk alıcıların hemde uluslararası alıcılarin yorumlarını değerlendirerek aldım.
Renk konusunda 1 forma istediğim daha doğrusu görsellerdeki gibi çıkmadı.
Bir diğer nokta da bisiklet forması normal bedenin 1 büyüğü iken çinden alıyorsanız 2 büyüğünü almak daha makul. Bazen de ölçüler normal çıkabilir tabii.

Yazdıklarım referans kabul edilip hareket edilmesin lütfen. Herkes kendi kararını verir.
Bisiklet arkadaşlarımın çokça dile getirdiği gibi pahalı bir spor.
Al al eksikler bitmiyor. Sınırı yok.
Şimdi sırada sağlam bir kask ve SPD pedal ve ayakkabı var.
Toplam ihtiyaç duyulan bütçe minimum 500 tl

Herkes kendi bütçe ve ihtiyacına göre gerekli gördüğü ürünleri temin edecektir.
Herkese iyi pedallamalar...

@mühendis Harcanabilir geliri olanlar alabilir ama giyen nasıl bir hisse kapılır bilemiyorum. Bunu alabilecek olanın altın kaplama Garmin'i de vardır kesin.

Teknolojisine lafım yok ama NASA'dan astronot ekipmanı mı alıyoruz hissine kapıldım :) 5 - 10 yıla biz sıradan vatandaşlara da iner bu teknoloji umarım.

wiggle.co.uk adresinde dhb ve morvelo marka formalarda indirimler mevcut. Bakmanızı tavsiye ederim.

@Kerem Groims benim şahsi kanaatim şu yöndedir.Ucuz bir mal alıp helede boyasında kanser içeriği mevcutken bunun gibi orjinal forma alıp yıllarca giymek daha mantıklı.
tabiki de çok para herkesin alması beklenemez.Ama ucuz alıpta sağlımız dan da olamayız değil mi ? Ben açıkcası bunu yada buna yakın orjinal bir forma almayı planlıyorum.
İnşaallah herkesin alması dileği ile...

@mühendis Şimdiden güzel günlerde giymenizi dilerim. Teknolojisi güzel.

Ucuz alma konusunda da hem fikirim ama fiyat etiketleri bizi her zaman doğru yönlendirmeyebilir.

Düzenleme: Buarada alacağınızı bilmiyordum. Nasa ve Altın Kaplama Garmin gibi sivri yorumlarımı anlayışla karşıladığınız için teşekkür ederim.

Neyse wiggle'da ki Morvelo'lar güzelmiş. Beğendiğim bir iki tasarım vardı onları alacağım gibi. @Erdal YILMAZ teşekkürler.

70-80$'dan, 25-45$ civarına düşen ürünler var. Ne olduğu belirsiz ürünlere para vereceğinize, 1-2 tane düzgün kıyafetinizin olması en mantıklısı.

(link)

37$'a Sportful, daha ne olsun.
(link)

Geri