Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Başıboş köpeklerle mücadele ve kurumların sorumluluğu

Scudo
Bulunduğum ilçe olan Seferihisar'da bu konuda çalışmalar yapılıyor.

(link)
Guzel bir uygulama. Kopek seven alsin evinde beslesin.
Ne demek yahu birileri kopek seviyor diye sokaklari kopekleri doldurmak
Kopek saldirilari yuzunden agiz tadiyla bisiklete binemez olduk 😡
Hicbir gelismis dunya ulkesinde sokakta basibos kopek goremezsiniz, ulkeyi hindistana cevirdiler.

Bu konuda hükümet tarafından gelen haber aşağıdadır.
Dikkatimi çeken bir cümleyi alıntıladım.:

Mama ile beslenen köpeklerin saldırganlığının daha fazla olduğu saptamaları var

Haberin tümü:
(link)

Uyutmaktan baska cozum yok. Ise giderken her gun ayni grup kopek bana havliyor saldirmaya calisiyor. Yaya ve motorlulara da saldiriyorlar. Bir gun delinin biri cekip hepsini tek tek vuracak cok az kaldi.

Herhangi bir köpek en aptal insanda bile 10kat aptaldır, bir insanı bir hayvanla karşılaştırmak da abesle iştigal

Köpek insan arasında aptallık karşılaştırması yapmadım ki?

Yalnızca, köpek yoldan geçen arabaları kolluyor, insan kollamıyor anlamında küçük bir video gönderdim.

Bursa'da sokak köpekleri araçlara çok dikkat ediyor.

Yolun karşısına geçecek diyelim, yol kenarında bekliyor. Araç hiç geçmediği sırada karşıya geçiyor.

Olay budur.

Yalnızca, köpek yoldan geçen arabaları kolluyor, insan kollamıyor anlamında küçük bir video gönderdim.

Yolun karşısına geçecek diyelim, yol kenarında bekliyor. Araç hiç geçmediği sırada karşıya geçiyor.

Olay budur.
O köpek bunu yine oradaki insanların hareketlerinden öğreniyor.

Olay budur.

Nerenin köpeği o? Şaşırdım,
ctesi (18.05.2024) günü köpek saldırısı yüzünden pelotonda arkadaşım bana çarptı ve ciddi bir kazaya sebep oldu. Sonra ne oldu? Bende maddi hasara arkadaşıma ise hem maddi hemde manevi hasara sebep oldu. Eee köpek?? Yakalasam yeminlen boğazlayacaktım...!

Kadıköy gibi yerlerde hepimizin ailesiyle gezmişliği vardır. Elimizi bırakan minik yavrularımız oluyor. Yanlışlıkla bu yavrularımızdan birinin boğazına yapışsa oracıkta göz göre göre öldürür. Çünkü bir köpeğin çenesini açmanın imkanı yok.
Bunun düşüncesi bile aklımdan geçtiğinde çıldırıyorum. :mad::acpsnr:

Kadıköy gibi yerlerde hepimizin ailesiyle gezmişliği vardır. Elimizi bırakan minik yavrularımız oluyor. Yanlışlıkla bu yavrularımızdan birinin boğazına yapışsa oracıkta göz göre göre öldürür. Çünkü bir köpeğin çenesini açmanın imkanı yok.
Bunun düşüncesi bile aklımdan geçtiğinde çıldırıyorum. :mad::acpsnr:
Kafayı yememek elde değil, aynen bahsettiğin durum geldi aklıma. Çoluk çocuk var minicik eti ne butu ne? Bu hayvanları ağızlıksız gezdiren karakter yoksunu bencil lümpen yaratıklar bir de hümanist takılırlar.

Bursa'da şehir merkezinde dolaşan köpeklerden biri.

Şehir yaşantısının zorluklarından payını almış bitkin bir görüntü veriyor.

Ayakta zor duran bu köpek hiç insana saldırabilir mi?

(link)

Bursa'da şehir merkezinde dolaşan köpeklerden biri.

Şehir yaşantısının zorluklarından payını almış bitkin bir görüntü veriyor.

Ayakta zor duran bu köpek hiç insana saldırabilir mi?

(link)
Bu üye bilinçli olarak insanları tahrik edip forumda polemik yaratan bir troldür arkadaşlar. Lütfen yazdıklarına itibar etmeyiniz!!!

Yukarıda çok vahim örneklerle insanlar kendileri ve sevdikleri açısından bir takım endişelerini dile getirdi farkındaysanız.
Bu mesajların üzerine şu yaptığı net tahriktir.
@cazci

(link)

Her gün bir sokak köpeği olayı. Yeter artık insanımız, çoçuklarımız ölüyor!

30 yıllık sürücüyüm. Önüme kedi köpek vb hayvan çıktığı için ani direksiyon asla kırmam. Gördüğüm anda düz çizgide yapabileceğim en sert freni yaparım. Ki düz çizgide fren en güvenli ve etkili yöntemdir. ABS devreye girer, araba biraz kızaklanır. O kadar.
Araba iyice yavaşlayınca hayvana vurma durumu varsa direksiyonu abartmadan kırarım. Gerekirse de vurmayı göze alırım.

köpeği öldürmemek için kendin veya aileni yok ediyorsun. Mantıksız.

Köpekleri mamalamalımıyız yoksa yaşatmamalımıyız İşte bütün mesele bu.

ben bisikletçileri hayvansever doğasever bilirdim şu başlıkta yazılanlardan utandım yazık
Kimse bir hayvanın öldürülmesinden zevk almaz. Ama burda "artılar-eksiler" konusu var artık. Köpek saldırılarından ölen çocuk, yaşlı insanlar, kediler, kırsal yerlerde koyunlar... Veya köpekten kaçarken arabaya çarparak ölenler. Kaldı ki zarar almasına gerek de yok. Kimse bir köpek tarafından parçalanma korkusuna maruz kalmak zorunda değil. Benim 2019'da bu foruma üye olma sebebim, kırsal bi yerde sürerken ısırıldıktan sonra "bakayım diğer bisikletçilerin de başına böyle şeyler geliyo mu" diye bakmaktı. İğrenç bir olaydı. Travma resmen. Tabii zamanla olay etkisini yitirdi ve vicdanım ağır bastı, "can almadan bir çözüm olabilir mi?" diye çok düşündüm. Ama köpek sayısı o kadar fazla ki, MAALESEF, ÜZÜLEREK, köpekler uyutulmadan bu işin bir çözümü olmayacağını belirtmek istiyorum.

Ayrıca, köpeklerin uyutulmasına karşı çıkanlar "Sokak HAYVANLARI sahipsiz değildir" gibi sloganlara başvuruyor. Bu, suyu bulandırmaktır. Kimse kedilerden bahsetmiyor, kediler başımızın tacı. İnsan parçalayan kedi bişey görmedim ben şimdiye kadar. Bahsedilen şey başıboş köpekler. En azından iri cüsseli, saldırgan karakterli olanların uyutulması gerekiyor, insanların bok yoluna niyazi olmaması için.

Kimse bir hayvanın öldürülmesinden zevk almaz. Ama burda "artılar-eksiler" konusu var artık. Köpek saldırılarından ölen çocuk, yaşlı insanlar, kediler, kırsal yerlerde koyunlar... Veya köpekten kaçarken arabaya çarparak ölenler. Kaldı ki zarar almasına gerek de yok. Kimse bir köpek tarafından parçalanma korkusuna maruz kalmak zorunda değil. Benim 2019'da bu foruma üye olma sebebim, kırsal bi yerde sürerken ısırıldıktan sonra "bakayım diğer bisikletçilerin de başına böyle şeyler geliyo mu" diye bakmaktı. İğrenç bir olaydı. Travma resmen. Tabii zamanla olay etkisini yitirdi ve vicdanım ağır bastı, "can almadan bir çözüm olabilir mi?" diye çok düşündüm. Ama köpek sayısı o kadar fazla ki, MAALESEF, ÜZÜLEREK, köpekler uyutulmadan bu işin bir çözümü olmayacağını belirtmek istiyorum.

Ayrıca, köpeklerin uyutulmasına karşı çıkanlar "Sokak HAYVANLARI sahipsiz değildir" gibi sloganlara başvuruyor. Bu, suyu bulandırmaktır. Kimse kedilerden bahsetmiyor, kediler başımızın tacı. İnsan parçalayan kedi bişey görmedim ben şimdiye kadar. Bahsedilen şey başıboş köpekler. En azından iri cüsseli, saldırgan karakterli olanların uyutulması gerekiyor, insanların bok yoluna niyazi olmaması için.
+1

Ben uzun süredir bisiklete binmiyorum başı boş sokak köpekleri yüzünden bıraktım. Forumada epeydir girmiyordum çünkü bisiklet ile bağımkalmadı öyle bir kenarda duruyor. 2014 yilindan beri keyifle sürdüğüm bisikletimi travma yüzünden süremiyorum. Çünkü hiç rahat yok son yaşadığım olayda yeter artık dedirtti. Rahat rahat kafa dinleyerek ufak kırsal bir alanda bisiklet sürerken ne olduğunu anlayamadan köpek sürüsü saldırısına uğradım. Ayak kısmına saldırdı biri ayakkabım parçalandı. Bisiklet ile kendimi bağırışlar arasında koruma calistim. O an neler yaşadığımı hatırlamak bile istemiyorum. Yani illa çocuğunuzu, eşinizi dostunuzu köpek parçalayınca mı anlayacaksınız olayın ciddiyetini. Kaç tane olay oldu kaç çoçuk, genç, yaşlı öldü. Bitlis'te kuduzdan 10 yaşında çoçuk öldü daha ne istiyorsunuz aynısı başınıza mı gelsin?

Resmi gazete 1932 o zaman bu kadar bile köpek yoktur sokaklarda şimdi milyonlarca var. Bu ülkede çoçuğuna et yediremeyen süt içiremeyen milyonlar var. Gidip bu insanların vergisiyle köpek beslenecek yıllarca öyle mi? Gelişmiş ülkeler sokaktaki hayvana bakmak istememiş biz yıllarca köpek besleyeceğiz. Bu kadar hayvanı kısırlaştır, besle, aşısını yap, barınak yap. Çözüm belli;

Atatürk Dönemi, 13 Haziran 1932: 'Sahipsiz Olan Bütün Köpekler İtlaf Edilecektir'

f778bffb02e212216093fa78c4e7bd3c.jpeg

Aynen katılıyorum. Kendimce ben hayvan severim, kediden köpekte korkan bir yapım yok,
Ama bir defa ısırılma(paçamı yakaladı) tehlikesi, birçok kez de sürü halinde köpekler tarafından saldırıya maruz kaldım.(Sadece yol güzergahından bulunduğundan)
Başı boş köpeklerin gerekli ise uyutulması gerektiğine inanıyorum. Onları evime veya yaşadığım alana alıp beslemek istemiyorum.(Zira gerekli özeni veya yaşam alanını sağlayabileceğimi düşünmüyorum.)
Ama başı boş köpeklerin uyutulmaması gerektiğini düşünen insanlar gitsinler kendilerinin besleyebileceği hayvanı alıp sahiplensinler, hayvanları uyutulmaktan kurtarsınlar. Buradan klavye delikanlılığı yapmasınlar mümkünse, mevcut durumda insanlar için büyük risk oluşturuyorlar.(Saldırganlık, kuduz vb. )

Son düzenleme:
Geri