Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bikeinn

Mükerer barkod olabilir dediler satıcı ile görüşün biz bişi yapamayız dedi ptt:(

Scudo
Olay şuna döndü PTT diyor ki sizin barkod başkasının pakete yapışmış sizin paket bize hiç gelmedi. Gümrük de kalmıştır diyorlar . Gümrüğü aradım PTT bize dilekçe verecek inceleyeceğiz diyor . bence bu ürün gümrükte hiç edildi gibi bi his oluştu içimde , Başakşehir gümrük de yardımcı olabilecek tanıdığı olan var mi

@MakRo bunun nedeni kargoda bekleyen ürünler 3 günden fazla duramıyor covid dolayısıyla da kargo 3 günden önce teslimat yapamıyor. Ya kuryelerin adına yada sallama bir isimle teslim gösterip 1-2 gün içinde(genelde aynı gün) teslim ediyorlar. Son 2 hepsiburada siparişimde yaşadığım durum.

@Eray736 üzüldüm umarım en kısa zamanda çözüme kovuşur ancak Tr'de kurumlar arasında kaldıysanız işiniz zor gibi heleki bu dönemde, Ptt ye gidin başvurun deseniz biz niye başvurucaz onlar bizden bilgi taleb etsin diyecekler. Ptt ye gidip bilgi taleb edin gümrükten deseniz onlar başka birşey söylerler vs. vs. kolaylıklar dilerim.

Gümrük ten birini buldum diyor ki PTT de de bize iade etsin düzeltiriz , PTT diyor ki bizde değil bizde barkod no olarak var ama paket bizde değil. Başakşehir e gitsen alamazsın diyorlar . Bikeinn 2 gündür cevap vermiyor. Şuan bankama çekilen bedel iadesi için başvurdum. Tüm ilgili belgeleri ekledim . İade bedeli beklemek daha olası geliyor. Çok uzun süre alışveriş yaptığım hiç pişman olmadığım site ilk defa üzdü beni . Belki konu bizim gümrük ile alakalı ama 2 gündür cevap vermemeleri üzdü beni.

Gümrük ten birini buldum diyor ki PTT de de bize iade etsin düzeltiriz , PTT diyor ki bizde değil bizde barkod no olarak var ama paket bizde değil. Başakşehir e gitsen alamazsın diyorlar . Bikeinn 2 gündür cevap vermiyor. Şuan bankama çekilen bedel iadesi için başvurdum. Tüm ilgili belgeleri ekledim . İade bedeli beklemek daha olası geliyor. Çok uzun süre alışveriş yaptığım hiç pişman olmadığım site ilk defa üzdü beni . Belki konu bizim gümrük ile alakalı ama 2 gündür cevap vermemeleri üzdü beni.
Dostlar kargo bugün bambaşka bi numara ve vergi ödemesi ile daha avantajlı şekilde geldi :)

Daha önce wish den bir malzeme almıştım. PTT de adres ve isim karışıklığı olması nedeni ile aldığım ürün farklı bir isme teslim edilmiş olarak görünüyordu. Ancak bir süre sonra bana da diğer arkadaşın ismi olarak paket geldi ve içinden benim aldığım ürün çıktı. PTT malesef bu tür karışıklıklar yapıyor.

Herkese merhaba, bu siteden bisiklet alan var mı? Gümrük vergisi vs nasıl hesaplanıyor?

Herkese merhaba, bu siteden bisiklet alan var mı? Gümrük vergisi vs nasıl hesaplanıyor?
Aldığın ürünün fiyatının üzerine yüzde 20 koy. Gümrüğe sunma ücreti ve damga vergisi de var. Google amcaya sor, hesaplama yapan bir dolu yer var.

234373 dosyayı görüntüle

Merhaba, burada kargo firması olarak PTT seçildiği zaman gümrük ücreti bu ücretin içerisinde mi yoksa bu sadece kargo ücreti, gümrük ücreti ek olarak ekleniyor mu? Türkiyede 360tl olan bir saat burada 140tl. Bu ücrete ek ücret çıkmayacaksa birkaç ürün daha almayı düşünüyorum. Bilenler yardımcı olabilir mi?

@Anonim Gümrük bedelinden hariç olan kargo fiyatı o, ben lastik ve pedal aldığımda ayrıca gümrük bedeli ödemiştim.

Avrupa birliği ülkesi ise %18, değilse %20 ve gümrüğe sunma ücreti 8 tl olarak vergi ödenir. Vergilendirmeye kargo ücreti dahil edilmez.

200e 100 çok değil mi ☹
Daha önce benim aldığın ürün tutarı ve vergilendirmesi..

Kargo dahil 440 liralık alışverişime 73,4299- TL vergi belirlenmiş. 14 Mayısta Hollanda'da da işlem görmüş sonrası kargo falan derken 22 Mayısta Türkiye'ye giriş yapmış, araya tatiller falan girince bugün kaydı yapılmış. Yine araya hafta sonu falan girer tahminimce bir aksaklık olmazsa haftaya paket bana gelmiş olur.

Birde şu vergiye zırt pırt ilave ile yeni ürünler eklenen liste var. Mesala teknolojik ürünler diyorlardı, alacağınız saat akıllı yada bluetooth bağlantı bir şey de o da çıkabilir.

200tl ye 100tl vergi sanmıştım, sanırım 56 TL kargo 44 TL vergi ile 100tl oluyor. O zaman bir kaç ürün almak daha mantıklı

Kargo fiyatı bike24 veya başka siteler gibi sabit değil, aldığınız ürüne göre kargo fiyatına ekleniyor. Yani bende öyle olmuştu.

Ürün sayın artınca Kargo da artıyor ama katlanarak değil 56 TL tek ürün atıyorum 3 ürün 90 TL gibi bişi oluyor

(link)

Arkadaşlar sizce mantıklı mı, ve toplam kaç liraya gelir?
Türkiye de 900 lira civarında satılıyor. Güzel ve yeterli bir cihaz olduğunu düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: ordi
(link)

Arkadaşlar sizce mantıklı mı, ve toplam kaç liraya gelir?
Türkiye de 900 lira civarında satılıyor. Güzel ve yeterli bir cihaz olduğunu düşünüyorum
kargo ücretiyle birlikte 500 tl civarına geliyor. tabi vergiyide eklemek lazım. eğer amacınız sürüşlerinizi kaydedip stravaya yüklemekse ve sensörle işim yok diyorsanız size igpsport 20 tavsiye ederim. bu cihazdan hiçbir eksiği yok ve 30 dolar civarına bulabilirsiniz.

Geri