Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bir bisikletliye söylenen ilk söz ya da soru nedir?

geçen pazar garipçekötü turundan 30 kişilik ekiple yeniköy sahilden beşiktaşa doğru geliyoruz, sahilden 2 eleman bize bakıyorlar ve biri:
- la kafanızmı güzel oluuuuum???

gülerken bir süre pedal basmakta zorlanmıştım:)

Scudo
kardeşim street yapıyo çocuklar abi nasıl zıplıyon ya diyolar:D :D :DÜĞMEYE BASINCA ZIPLIYO.UZUN BASARSAN YÜKSEĞE ZIPLIYO diyo:D :D :D

bu arada furkan_26 cevabın harika tam kapak

Birkaç soru ki unutamam.

Abi bunun kilosu kaça? ( İstanbul, Tophane semti taraflarından)

Bununla kaç yaparsın?

Bu lastikler dolumu? ( yol yarış bisikleti için oldukça yaygın bir yorumdur diyebilirim)

bana genelde bisikletin çok güsel olmuş diyorlar bisiklete biraz modifiye yapınca herkez geçerken dikktli bakıyor çok güzel olmuş diyorlar

Mersin/Erdemli

bugün sölendi :D : türkiye dağ yarışmasında bizi temsilmi ediceksin dedi gençler :D bisikletle dağın ne alakası var :D

Bizim buralarda durum biraz farklı. Adam yanıma otomobille yanaşıp,-yarışalım mı ? diye soruyor.Hani bu bir kere olsa idi adamın aklı kıt diycem ama bu aşağı yukarı her bindiğimde olunca kendimden şüphe duymaya başladım:D :D :D

x:hello
ben:selamünaleykümm,merhabalar....
x:aleykümselam da,
bunlar türkçede biliolarmış şuna bak selam verio....
ne işleri var bunların burda ya...
alla allahh..
ben:türk'üz amca,arkadaşım..,müslümanız bizde(kahveye alınınca artık açıklamaya yapıyoruz)
:):)

• Beğen
Tepkiler: Onur Kahraman
@planet58

Aynısı 3-5 kez benim de başıma geldi.
Tek farkı, yarış teklif etmemeleriydi. :)
Yanaşıyorlar yanıma, muhabbet etmeye çalışıyorlar.
Bir keresinde gece 3-4 gibi denk gelmiştim hatta. :)

ailem ve yakın akrabalar orta yaş ve üzeri kişiler : ana sen bu bisikletle ta oraya kadarmı gittin baya uzak ya allah allah bununla gidiliyormu oralara :)

iş yerindeki komşularımız : ana bunun tekeride baya kalınmış vaybe sen bununla gaç yapıyon :)

yolda giderken raslanan komşular ve tanıdıklar: yavaş get la şimdi düşecen araba çarpar valla :)

uzak bir yere gittiğimde rastlanan tanıdıklar : anaaa sen taa ordan buraya bununlamı geldin nasıl gidecen şimdi eve :)

annem ve bizim hanım : ya bırak artık şu demire para vermeyi yinemi demir aldın bak 2 tane çocuğun var bırak artık bu işleri :)

DEMİR : BİSİKLET
DEMİR ALMAK : BİSİKLET ALMAK :)

Turdan yen geldim.Kısa soluklu bir turdu bizimkisi. 3 Günlük Ürgüp Adana arası bir tur.Taşdurmaz Kanyonundan çıkıp Karaisalı'ya girdikten sonra İnsanlarla kesişmeye başlamıştı yüzlerimiz.
Bununla birlikte kar kışın ardından baharı da kuçakladık Adana da.
Karaisalı ile Adana arası 50 Km var yok. Biz terçihimizi kılasik yoldan değil de Köylerden dolanarak yapalım dedik. Çakallı'dan sola saparak köy köy dolaşıp beraberinde doğadaki muhazzam yeşili içimize sindirerek pedallandık.
İçlere girmekle birlikte sualler gelmeye başladı tabi.
Keskin sapağın birin de Harita da tam olarak görünmeyen GPRS de ne oldu dediğimiz anda keinleştirelim maksatlı sorma gereği duyduk.

- Amça merhaba nasılsınız.? Biz Topalak üzeri Adanaya girmek istiyoruz bu yoldan mı girmeliyiz.?
- Siz nereye gidiyosunuz.?
- Amça Adanaya gideceğiz işte...
- Buradan niye gidiyorsunuz ki anayoldan direk gideydiniz.
- Haklısın amça biz burdan gidelim dedik Köyler üzeri etraf güzellikleri içimize sindirelim istedik.
- (Gülümseyerek) Doğru doğru gidin bu yol sizi Adana'ya kadar götürür. ''Siz ne satıyorsunuz.''
Bu lafın üzerine iki bisikletci apışıp kalır. SİZ NE SATIYORSUNUZ. Buyrun burdan yakalım.Yüklü bisikletlerle tura çıktık çıkmasını da ilk defa hayatımda böyle bir sözle karşılaştım.
Bu daha sonra diğer köylerde de devam etti Ne Satıyorsunuz.Bir Bisikletlerimize bir arkamızdaki yüklü bağaja birde bunları diyen İnsanlarıma baktım.Tatlı bir tebessümle hem onlara hem kendimize gülümsedim.Çerçi Bisikletçiler...
:)))

Yüreğim ve Sevgimle.

en hoşuma giden çocukların tepkisi oluyo.

"abi siz yarışıyomusunuz?"
"nerden geliyosunuz?"
"biz de gelebilirmiyiz?":)

İki bisikletçi 2008 yılı ocak ayının çok soğuk bir pazar günü sabahı yola çıkarlar bir süre sonra mola için yol üstündeki köyün kahvesine girerler,içerideki bir kaç ihtiyar içeri girenlere dönerek bakarlar ve birisi 'vay vay vay cavırlara bak bu soğukta spor yapıyorlar 'der,bisikletçilerden birisi bağırarak 'selamünaleyküm'der ihtiyarlar biraz kızararak arkalarını dönerler.

Geri