Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bir bisikletliye söylenen ilk söz ya da soru nedir?

Annem kurduğum her bisikletim için "Dolgu tekerli mi bu?" diye sormuştur. :D :D

Scudo
Bir de "Kaç milyon verdin buna?" diye soranlar oluyor. "Çok milyon verdim." diyorum ve geçip gidiyorum. :)

He Selam benimde En cok duyduğum kelima '' ANAAAAA BISIKLETE BAKK LANN '' '' AAAA BABAA BENDEE ISTIYORUM AYNISINDANNN '' '' ABI KAC PARAYA ALDIN BUNU YAW '' Ws :) Bısıkletım avatardaki :)

yeni bisikletimi toplamaya çalıştığım bu günlerde şimdiye dek hiç kimsenin duyamayacağı bir söz duydum açıkçası şakamı yoksa dalga geçme amaçlımı söylendi hala anlamış değilim bisikleti toplarken orada bulunan komşu bir esnafın çalışanı '' bisikletin kadrosunun arka ayaklarına bakarak buralar neden eğrilmiş dedi '' :) bende evin balkonunda duruyor soğukta eğrilmiş demekki dedim ne yapayım :)

Şehirlerarası yolda denk gelenlerden bir kısmı (5 kişiden 2 yada 3'ü falan);

-Yolculuk nereye?
-Bu bisiklet kaça?

tarzında sorulardan sonra;

-O paraya araba alırdın, bu kadar yolu teperek yorulmazdın?!

Şeklinde tepki veriyorlar. :)
Gülüp geçiyorum, anlamayacakları için. :)

biz genelde uludağa çıkarken yanımızdan 1-2 motorlu abi geçip ''Kolay gelsin laaa '' , ''Hiçmi işiniz yok a... k...'' , '' Ne ayaksınız lan siz bu dağ başında '' , ''Olum o kadar yola zorunuz ne ,oraya otobüs gidiyor'' bu tarz ŞAKA lar geliyor :D:D ama en çok köylerdeki bizim yaşlarımızdaki çocuklar sinirimi bozuyor ;
geçen yaptığımız güngören köyü turunda bir grup çocuk traktöre binmiş geliyorlar çocuk şöyle bir baktı (kundura , beyaz çorap,gömlek kombinasyonu :D) lan nerden gelionuzz dedi ondan sonra ben yıldırımdan gelioruz diyince sen muratı tanıyonmu dedi (arkadaş yıldırımı köy zannetti :D:D) böyle saçma ŞAKA lar görüyoruz anlıycağınız derdimiz ortak :D

birinin yanıdan geçerken adam: "genç şu öndeki arabayı yakala bişey söylemem lazım" dedi. o sırada da kırmızı ışık yanmıştı.vınn arabaya yetiştim. :D

• Beğen
Tepkiler: Tufan Yuzseven
bna en çok sorulan soru

bu kaç yapıyo(kaç yaparsan)
bu ne piskileti(street)
abi sen bana durupdururken nie s..tir git diyosun (s..tir git deil hareket )
harket yapsana (işim yok seni mi eylendiricem)

abi bu bisikletin pahalı olmasının sebebi ney?
pahalı olunca daha mı hızlı gidiyo?
bi hareket yapsana?:D:D:D

Bu soruları çevremdeki insanlardan alıyorum:

''Bu oturağın üstünde o kadar saat nasıl oturabiliyorsun?''
''Doğru söyle, yokuşa geldiğinde yürüyerek mi çıkıyorsun?''

Nasıl sorular ama...

bende bir gün bisikletimle istanbul fatihten geçerken arabanın içinden ingilizce bilen bir arkadaşımız ''where are you from'' diye bir soru sordu.Bende cevap olarak ''I am from İstanbul''cevabını verince ''aaaahh türkmüş'' cevabını aldım:D

@blackfalcon

genelde turist zannediyorlar zaten:D
artık garipsemiyorum bile:D:D

+Helloo..come on..delishes waffle...please come on..
-no thnx..I'm turk
+abi öyle söylesene yaaaa...baksana turist gibi geziyonn
-nan ne turisti bisiklete biniyorum... :eek:

+abii bu bisiklet kaç paraa
-500
+abii ohaa bisiklete bu kadar para verilir mi yaaa..

+haftasonu naptınız?
-hiç..arkadaşla çıktık 70 km yol yaptık bisikletlerle gezdik..
+lan olm delimisin para biriktir motor al onunla gezersin (hadi ya ciddimisin ?)

bide şu oluyor..hızla bir yerden geçerken erifin teki tam sen geçerken yanında haykırır düşüceğini zannederek :) komik oluyor gerçekten..

kimisi komik kimisi gülsem mi ağlasam mı tarzı gerçek

• Beğen
Tepkiler: Tufan Yuzseven
Geçen 1 mayısta Kastamonuya tura giderken Araç'ta mola verdik.Parka girdik. 4-5 çocuk hemen yanaştılar. Turist zanlettiler.Ben de bunu anladım.Çocuklara ing konuştum. Çocuklar bişey söylemekte baya zorlanınca içlerinden birinin; "bu derse niye çalışmadık ki yaa! " deyince gülmemek için zor tuttum kendimi. Artık bu derse daha iyi çalışır heralde ;)

"Abi yarışçı mısın?" veya "yarış mı var?" gibi laflar da sıkça karşılaştıklarımdan. Bisikletçide bisikletimin yanına eğilmiş çamurunu temizliyorum;
-"Abi bu bisiklet senin mi?
-"Eveet" (sorunun devamı ne olacak acaba diye beklerken...)
-.......(cevap yok!.Eeee niye sordun o zaman!)

Beni tanıyanlardan ;
-"Yokuşlarda iniyomusun?
-"Benim oğlanda da var biniyor o da. (geyik laf!!)
-"Eskiden ben de çok biniyodum. (şimdi yaşlandın mı?)

Bir de köye altımda taytla girmek gafletinde bulundum.
-"oolum,üşümeyon mu böyle cıbıldak?" (biraz alaylı bir tonlamayla.Sonbaharda hava soğuktu biraz oturan için, ama bisiklete binen için değil)

Gecen Eskişehir Seyitgazi sarısungur göletinden 4 arkadas dönüyoruz.. :D yanımıza mobilet markalı motorlu 2 genc yanastı bayırı cıkarken pis pis güldüler ve basıp gittiler

2 gün önce 8 9 yaşlarında bir çocuk şunu dedi yanından geçerken

aaaa adama bak bisiklete biniyooooorr :)

28 yaşındayım daha ya ne adamı :D

gecenlerde arkadaşlarla sohpetteyiz...
biri aradan sordu,
-abi bisikleti kaça aldın?
-700
-motor alsaydın keşke
-??!!!
ne diyeceğimi bilemedim

Böyle bize söylenen lafları yazıyoruz fakat ben bugün Eskişehirde yeşil yol bisikletli, kırmızı kasklı, taytlı bir ablayı ? görünce vaaaaaaaay demekten nedense kendimi alamadım :D sitemizle bağlantıdamıdır acaba merak ettim :)

- Abi kaç vites ?
+ 8
- Iyy abi ya benim bisikletim var 24 vites, bide o kadar para vermişin .pff
+ .....

--------

- 1 Tur versene ?
+ Byby

--------

- Aaa abi bi daha yapsanaaa !!!
+ :))

--------

- Ne kadar ?