Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bir bisikletliye söylenen ilk söz ya da soru nedir?

Scudo
bazen susmak ve mön bir bakıştan çok şey anlaşılabilir.Genelde susarak şaşkın bi şekilde bakışlarla karşılaşıyorum içinden geçen sözcüklerden ilki bence
_ vay beeee oluyordur...

Hemen hemen her çocuktan şu lafı duyuyorum; "aaa bisiklet yarışı" ya da "abiler yarış yapıyo".

Ben küfür bile ettiklerini duydum maalesef.Adam durduk yere küfür etti.Bu bisklet kaç vites kaç para.O kadar para bun verilir mi?Üstüne biraz daha koy Şahin alırsın.V.s

• Beğen
Tepkiler: kron_xc4000 esk
hayatımda en cok güldügüm an bisikletin üzerinde bana söylenen şu sözdü
kafamda kar maskesi altımda tayt bisiklet sürüyordum

Adam : O ne Lan Recep İvedik gibi :)
Ben : muhöyt :D

- - - - - - - - - -

Bir digeride arkadaslarla gezerken yolda bize el sallayan amcaya

İso abi : selamun aleykum dayı der
Dayı : aleykum selam hello hello good good :D

bu anları hic unutmayacagım aklıma geldikce gülüyorum

baştan sona okudum, gülme krizlerine girdiğim anlar oldu...
satır satır memleketim insanı işte... (tek hücrelilerden bahsetmiyorum...)

Eskişehirde bisikletimi çok beğenenler oluyor güzel bir bisiklet ...parasını söyleyince o kadar para verilirmi yazık degilmi şahin alırsın diyerek dalga geçenler oluyor dalga geçenlere bir tur bisikleti veriyorum ve süper ya bu helal olsun diyorlar haklısın abi kusura bakma diyerek özür diliyorlar bir anımı daha anlatayım eskişehire ilk kar yağdıgında eskişehir kentormanına arkadaşla geziye gitdik istanbuldan gelen insanlar vardı arkadaşla beni bisikletle tepeye tırmandığımızı görünce bayan beyine aşkım nasıl gidiyorlar bu çocuklar deyince gülmekten bisikletden düştüm biraz uzun oldu ama...

kars' dan sarıkamışa doğru pedallarken büyük baş hayvan yüklü kamyondan sürücü eli ve malum parmağı ile malum harekete hello yu ekleyip geçip gitti yanımızdan, meğersem kasa yetmeyince sürücü koltuğuna da koymuşlar bir tane büyükbaş

iyi ki turist değilmişiz :)

Bir gezi dönüşümde çocuklar yoluma çıktı çekilmiyorlar kağıt mendil gibi birşey vardı ellerinde bana uzatmaya çalışıyorlar olmadı hafif sağ yaptım sağa kaçtıkça;hellooooooo hellooooo diye üstüme gelmeye başladılar olmayacak tempom bozulmasın dedim, sağdan sağdan hızlanarak gittim bu da şimdiye kadar bana yapılan en ilginç turist muamesiydi

o parayla araba alırım
artık tezegini çıkardılar eskiden motor alırım diyolardı

bir de ;

la oğlum işin mi yok

lafları var. bunu diyende kahvehanede okey oynayan adamlar. tamam onlar kötü değil ama kendi yaptıklarını değerlendirmeyip bide bizle uğraşıyollar

yazılanları opkdum çoğunlujkla herkese turist myamelesi yapılmış ve ölede olur genelde bizde öle tura çıktığımzıda bizide tursit sanıyorlardı ingilzce konuşmaya çalıoşıyorlardı bizde piçliğine onlarla ingilze konsuyorduk :D

• Beğen
Tepkiler: fatih ulusoy
Küçüklerin sorduğu soru: Abi kaç vites? :)

Büyüklerin ise bizi görünce verdiği tepki:Aman çekilin,ezecek şimdi bizi ! :D

bazen bisikletimle gittiğim yerlerde bazı çocuklar vardır bana sorarlar abi (diks)fren mi bu evet diye cevap veririm ve bu soruyu soran çocuk diğer arkadaşlarına he benliyordum babamın motorunda var aynısı

bir gün gezi sırasında yan tarafta oyun oynayan çocuklardan şöle bi ses duyduk:
-Aaaahhhaaaaaaa gerçek bisikletciiiiiii.....
sonrada grup olarak gülmekten durmak zorunda kaldıkk.

• Beğen
Tepkiler: Tufan Yuzseven
Bana genelde
- Gülüm Teker dönüyo
-Ben: o çark sana girse sende dönerdin ! !

iyi oluyor dilleri tutuluyor :)

eskişehirde 3 kişi arabalar hareket halinde iken arabaların önünden geçtik yanımıza külüstür bisikletli amca yanaştı ve şöyle dedi yapmayın bööle şeylee çoşlar dedi komik ama gerçek
biz abimiz hareket yaparak ilerlio ben arkadan yavaş yavaş ilerliyorum önümde ikisi çocuk birisi yaşlı bir teyze olmak üzere üç kişi hareketleri yapan abimizi izlemekle beraber şu konuşmaları yapıyolardı
a-anane bak adam bisikletle uçuyo
b-yavrum olurmu öyle şey
a-anane bi bak ama
b-abow hakkatten uçuyo oldu

• Beğen
Tepkiler: N.Erdem TUGRAHAN
Geri