Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bir bisikletliye söylenen ilk söz ya da soru nedir?

Yol kenarında deli danalar gibi peşinizden koşturan veletler;
- Abuuuu lam koşun koşun lem, hellooo helloooo...!

Genelde yaşlıca aile büyükleri bisiklete binildiğini öğrenince;
- Uşağum bırak habuni evlendirelum seni..:S Bisikletle ne alakası varsa:)
- Motor alsana evladım ne hırpalıyon kendini bu kadar?

Fiyata karşı verilen tepkiler;

Bisiklet fiyatını öğrenen yaşlıca amca;
- Yavrum kazıklamışlar seni, motor satıyolar o paraya...

- Yuh, sen nerden aldın bunu? Ben bunların yerini biliyom sana 10 tane alırdık o paraya!

Çocuklardan sıkça gelenler;
- Uuuuuu! Kaç basıyo bu?
- Abüü abüüüü yarışamı abüüü?
- Bi tur ver be abi bakim kaç basıyo...!
- Abü bu pedalın neresine basıyon sen? Fındık kadar..!
- Yürü beeeee, yürü beeeee!!!!
- Anaaaaa..! O ne laaaa?
- Kafandaki ne abi mantar gibi? kikiki...
- Kornası varmı? çalsana abi...:S

Sahilde yanımıza yanaşan Bianchi li bi velet;
- Comodale ne ya, bende uzaktan bişi sandım...! :)))

Deryarına girdiğim mobiletli ışıklarda durduğumuzda;

- Arkadaş çüş o ne ya öyleee? Motorumu var bunun? :)

Bazı kötü anılar,

içine tek hücreli terliksilerin doluştuğu siyah bir şahin;
- Laaahnnn a... k..mun delisiiiiii...! Küfürle beraber fırlatılan yeşil soda şişeside cabası...

Sivri topuk, beyaz çorap elde tespih mahalle duvar dibi delikanlıları;
- Laahnn Allan gavuruu, nereye gidiyoonnnn?

• Beğen
Tepkiler: S26
Scudo
gecen gun bı cocuk bana kendı bısıkletını uzatarak
abi bi de sunla bi bassana dedı garajda :D:D

Bisikletin fiyatını öğrenince:
-Ben o parayla motorsiklet alırım. (Al o zaman tutanmı var XD )
Cocuklar ise genelde;
-Abi bu yarış bisikleti mi? -Eet
-Abi kac vuruyon bunla?? -Kamyon arkasi 80 (Anlamıyorlar tabiki :D)
-Aaaa bunun freni motorsiklet freni XD
-Abi hareket yapsana.....
-Koltugun niye bu kadar yüksek
Bisiklette alakasi olmayan arkadaslarim;
-Layn seni bu halde sokakta görsem tanimazdim (zuahahaha)
-Bu giydiklerin burda gitmez (ne demek oluyorsa)
-O kadar yolu ben arabayla giymeye üşeniyorum (e gitme o zaman :D)
-Cocukmusun sen yha bırak bu işleri....

Gibisinden sözleri sıklıkla duyuyorum artik hepsine vereceğim cevabım var...;)

• Beğen
Tepkiler: tuninger_haa
@skyline_gtbenı zaten tanımıyolar :D@skyline_gt
ben bunlara sınır oluyorum ya ben bısıkletle gıderım dıyorm sen arabayla nsl erınırsın :)

• Beğen
Tepkiler: skyline_gt
@Aytaç Biber

Bunları görüp-duyup memleketin haline üzülmemek elde değil. Dahası, fazla da bir umut yoksa üzüntü katlanıyor.

bana genellikle bizim sitenin güvenliği çıkıp girereken o kaskı takınca dahamı hızlı gidion gibi sorular gelio bende ona sen bu sitede güvenlik için varsam o kaskta banim vücudumda güvenlik diyorum kafayı bi ters çeviriyo iyi diyo bende gidiyorum

Arkadaşlar, ne kadar komik bir tarzda yazmışsınız yahu. Ben hiç tayt giymediğim için turist muamelesi görmedim.

Ancak yol bisikleti ile giderken yanlarından geçtiğim araçlar gaza gelip basıyorlar, yanıma geldiklerinde ise yarışalım mı diyorlar, sonra gaza basıp beni ekiyorlar.

Birde motorlu bir delikanlı baktım hem gülüyor :D :D :D , hemde pedal çeviriyormuş gibi hareketler yapıyor, yani çevirin çevirin dermiş gibi :)

bisikletleyken değil de, şu yarayı ;

görenler dediler ki; yaa noldu oya hanım hani bisikletçiydin sen!!nassı düştüüüün??

cevabım : 112'nin önünde düştüm ama,öyle kolay değil 112'nin önünde, hem de arkadaşının nöbetçi olduğu gece düşmek:D

çok güldüm bi okadarda üzüldüm halkımız bilinçsizliğine

ben daha ilk kaskımı almış kendim alışmaya çalışıyorum eldivenim takılı her şey güzel şehir içinde giderken bisikletimin gıcırdaması ve yanından geçtiğim birinin kaks eldiven takmış ama bisikletine bakmamış demesi beni çok üzmüştü halbuki okadarda yağlamıştım bisikletimi nerden geliyor şu gıcırtı :(

Benim dayıoğlu var Antalya´da köyden geçen bisikletcilere sadece "hello !"deyip geçmez kafiyeli bir şekilde söylerdi...

- Hello mello,nabersiniz loo !!! ;)

Hello diyenini, İngilizce konuşanını görmüştüm ama; bugün ilk defa İtalyanca konuşanını gördüm! Bir kişi de değil, birkaç kişi birden! Ne güzel bir milletimiz var, evlere şenlik!... :)

@cyclist_43

............................
:) hemşerim nerelerdesin , seni kaçırdılarmı yoksa ? :) .....

tekirdağ 112 ACİL'de çalışan doktor abimin başından geçen olay: yılı tam olarak hatırlamasamda (o dönem tura katılanlar biliyordur) 1999 büyük ihtimalle. uluslararası bir tur. türkiye etabı edirne tekirdağ ve istanbul son etabı. dr birader de tekirdağ sınırlarında ambulansta ki doktor. macar bir bisikletçiyi ambulansa almışlar. efor bitmiş. yardım edecek ya soruyor ingilizce olarak -do u speak english? tık yok. (almanca da biliyor bizim dr.) almanca soruyor almanca biliyormusun gene tık yok. başladım sallamaya fransızca, ispanyolca ve flemenkçe (bildiği kadarıyla-salladığı kadarıyla:) biliyormusun demeye gene tık yok. tabi macar iyi kötü anlıyor ona hangi dilleri bildiğini sorulduğu ama hiçbirine cevap yok.
sonunda bizim dr'u alkışlıyor.
biladerim; 10 sene önceki olayını yeni bisikletçi olarak bende alkışıyorum. gururumuzsun :p

• Beğen
Tepkiler: ahmedseref
Geçenlerde bi gezimizde benzin istasyonunda yer tarifi soruyorduk, orda markette çalışan görevli kız, ana ne güzel türkçe konuşuyo bunlar ya.... dedi yanındaki kişiye, meğersem yabancı sanmış :)

• Beğen
Tepkiler: gezerfen
bugün okul dönüşü sınıf arkadaşımdan duyduklarım hem üzdü hemde düşündürdü

arkadaş: abi bende binmek istiyorumda kendimi çocuk gibi hissediyorum
ben: ne alakası var abi sadece çocuklar mı biniyor koca koca adamlar da biniyor
a: ya orası öyle de ne bileyim kendimi garip hissediyorum
b: garip hissetcek birşey yok gelişmiş ülkelerde çoğunluk şehir içi ulaşımını bu şekilde sağlıyor
a: onlar pintilikten bisiklete biniyor alakası yok onla
b::eek: :boese157:

üzücü olan kısmı arkadaşımın böyle düşünmesi hani küçük biryerden gelse anlıycam yabancıdır bu tür şeylere diycem ama istanbulda büyümüş görmüştür mutlaka bisikletçi düşündürücü olan kısmıysa yeni nesiller trafiğe katıldıkça hem bisikletler hemde çevre için daha yararlı olur diye düşünüyordum çünkü sadece ehliyetle bitmiyor ama anladım ki umutlarım boşaymış çok efkarlıyım be forum

-Yolculuk nereye?
...
-Bu sıcakta binilir mi?
veya
-Bu karda binilir mi, kayıp düşecen...
(sadece baharda binmeliyiz anlaşılan :) )
...
-Aha bak turist geliyor.
Yanındaki arkadaşı da diyor ki;
-Yarışçı oğlum bu, baksana çift suluk var.
( :p :p :p Ne alakaysa artık)
...
Üzeri aksesuar dolu eski bisikletimden bir sahne:
Adam kaldırımdan sesleniyor;
-Helal olsun be, arabalar bile sinyal vermezken sen bisikletle veriyorsun.
...
Kırmızı ışıkta durmuşum, ne olduğunu bile anlamadan, orta yaşlı amcanın biri nerden çıkıp geldiyse ben farketmeden, kaska vuruyor;
Tık tık tık...
-Sağlam mı bari?
:) :)
...
Geçenlerde bir çocuk arkadan seslendi. Durup döndüm. Kask, bisiklet özellikleri gibi soru-cevaplardan sonra bir siteyi sordu. Üye olup olmadığımı merak etmiş. Ben de yok dedim, bisikletforum.com'a üyeyim. Bilmem aramıza gelmiş midir. :)
...
vs.

• Beğen
Tepkiler: N.Erdem TUGRAHAN
Geri