Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bir bisikletliye söylenen ilk söz ya da soru nedir?

Scudo
eskiden bursada benim kuzenin trek ile geziye çıktık.saat sabah 08:00 1 saat yolculuktan sonra nihayet cumhuriyet'e geldik.orada milli park var biraz yakınlarda orada turlarken çocuklar önümüze çıkıp
çocuklar:abi senin bu bisiklet kaç para
ben:bilmem olm şu yandaki abinin bisikleti
çocuk kuzenime:abi bunu kaça aldın olm 1 milyar
çocuk:sallama abi yaa bu demir parçasına 1 milyar verilmez yalanın belli
ben-kuzen:sinirler gelirdi,
çocuklardan birisi bir explorer marka bisikletle geldi:D
bisikletli çocuk:abi bak senin bisikletten güzel hemde ucuz hemde daha güzel:D
ben:kaç ytl bu
çocuk:80 ytl dedi
ben-kuzen:ya olml senlemi uğraşçaz git başımızdan dedik çıktık yola:D

• Beğen
Tepkiler: RahmiEmir
Geçen gün de bir grup velet benim bisikletin başına üşüşüp

-Abii bu dağ bisikleti mi?
-Evet. Sizinki de dağ bisikleti
-Kaç kere dağa çıktın.
-??

Bu arada bir dükkana giriyorum ve veletler bisikleti kurcalıyorlar ben bir yandan bisiklete göz kulak olmaya çalışıyor bir yandan da kasiyerle konuşmaya çalışıyorum.
Aralarında.

-Laaaan, saat de var bunda..
-Kilometreyi falan ölçüyo.
-Pedallara bak lan.
-Güzel bisiklet ama zincirleri yağlı değil.
-Kesin 700 vardır bu. Ayna mı lan bu? (Kask aynasından bahsediyor)
-BIRAK KASKI YERİNE
-Tamam abi bir saniye takayım.
-Abi buna karşıdan karşıya geçerken mi bakıyon.
-Heee
Kaskı falan kurcalıyorlar.
-Abi satar mısın bunu bana?
-Ne kadar veriyosun?
-Sen söyle
-1 milyar vercen mi?
-Olur abi veririm.

ne zaman trafik lambalarında durayım abi bi tek çek beah diolar kaç para bu bisiklet kendimi gidio diolar

Abi kaç paraya aldın?
Kaç vites?
Ooo tam takır maaşallah..
O ne kamera mı? Zuhahaa (Kask aynasını kastediyor)
gibi soru ve cümleleri eleyerek daha orjinal, hayal gücüne dayalı zeki yurdum insanından şaheserleri yazıyorum.

-Bu ne uçaksavar mı?

Saray tarafında Büyükyoncalı köyünden geçerken
-Erdeeeeem, dayıya bak laaaan.. :D
Saray'da kahvede oturan amcalar ve abilerden biri
-Baya rallici

@Fatih Özgenlik

way kıro way

@encralis

abi tuttum seni tam benim kafadan :D yurdum insanı,kask takınca dalga geçince kafalarına kaskı fırtlatmak geliyor ama ne yapalım:D

• Beğen
Tepkiler: ahmedseref
Bir de bazı çocuklar sanki öcüymüşüm gibi benden bisikletle kaçıyorlar.
Arada bir acaba yetişti mi diye de arkalarına bakıyorlar.
Ben de kaza falan yapmasınlar sonra üzülürüm diye daha fazla arkalarına bakmasınlar diye yavaşlıyorum.

herkes kabul etsinki o kadar da sevimli durmuyoruz...
o tayt ustune her tarafi reklam dolu forma ,ilginc bir forma ve de yanmis bir yuz genelde kipkirmizi oluyor...
yani normal durmuyoruz Turkiye sartlarina gore ,yurdum insani cogu insan belki sizin o muthis harikami karika carbonlu aliminyumlu cancanli boyle kimilkimil bisikletinizi ilk defa goruyordur ,boyle muhabbetlerin olmasi gayet normal,kusura bakmayin garip olan biziz...
yok suspansiyonluymus disk frenliymis toplam 9 kg geliyomus
ben babamin yorumunu soyliyim "hayirdir sen bisiklet diyodun uzaygemisi almissin ama ucamiyor ,sen bisikleti bosverde adam ol adam ,millet ac geziyor sokakta sen gidiyosun buna bu kadar para veriyosun ,komsusu ac gezerken kendisi tok gezen bizden benden degildir "
haklisin baba...abartiyoruz insallah aklimizi basimiza aliriz....

Babam:Kaça aldın bu bisikleti?
Ben:250 ytl baba.
Babam :vallaaa .İyimiş be fiyatı biraz pahalı ama nerden aldın.?
Ben : Carrefour 4 tane getirmişti kaptım bende birini hemen(yalaaannnnn)
Babam:Bana al bari bi tane
Ben: Baba bitmiştir artık ama bi bakarım.

:D çok güzel ve komik sözler bunlar bunun için bir kitap yazılmalı bence :) valla ben yeniyim daha bisiklette en çok şimdilik aa turiste bak diolar

@encralis
ya niye hiç karşılaşmadık daha bu haftasonu bisikletle büyükyoncalıya gittik hiç kimse bulamıyom orda sürmeye gidince anca bu sefer bi arkla gittim oraları da fazla bilmiyom nerelerde gezilir falan, hem manikada kimse o kadar farklı tepki vermemişti :D
biz çerkezköyden geçerken arkadaş sormuştu bu yoldan mı gidicez byoncalıya diye adam da evet ama biraz uzak lafı filan yaptı gidemezsiniz diye, bizim eleman da istanbuldan geliyoz lafını yapıştırınca adamın rengi değişmişti biraz :D

• Beğen
Tepkiler: ahmedseref
Neler neler, diğer sayfalarda belirtilenlerle paralel şeylerde var. Daha 2 aylık bisikletçi olarak işin başındayım... halkımız çok bi sosyal yahu:p
Bu arada bir diğer konu başlığında sedona bisikletini gasp eden bir grup insanın bu eylemi gerçleştirdiği yere yakın geçenlerde ritmimi bulmuş giderken kaldırımın park tarafından üç velet yola doğru oturmuşlar gelene geçene bakarken bana aynen tipini şey edeyim dediler. Onlara yaptığım tek hareket orta parmak oldu. Gerçi bunun anlamını bilip bilmediklerinden emin değilim. Neyse sonuç itibariyle, bisikletten atlayıp direkt onların üstüne mi gidecektim yada onlarla sıcak temasa girip derslerini mi vermeye çalışacaktım, yada bende onlara karşılık mı verecektim vs. Hiç birini yapmadım, balici bile olabilirledi ve anlamsızdı herhangi birşey yapmak. Yürüdüm gittim...

@murty

kerdeş kusura bakma burada bir konu açılmış herkes yazıyo ama bence garip olan sensin yanlış yere üyelik yapmışsın yaptığımız şeyler ve biz garipsek.

Geri