Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bir bisikletliye söylenen ilk söz ya da soru nedir?

Scudo
http://lh4.ggpht.com/serefguneysu/SEO_n9Z9VAI/AAAAAAAAEKY/KrPjfKUCJi8/s288/P1220011.JPG
Bu kılıkta altımda krem rengi keten pantolon, kaskımın içinde suluk, pompa, km saati vs, koluma takmışım, kan vermeyi bekliyorum.
Laboratuardan çıkan bir hanımefendi -yalnız dikkat sağ ayağımda da paça bandı var- önce yukarıdan aşağı süzdükten sonra koluma uzanıp

-KARGO MU VARDI?

deyince
-Yo, hayır. Kan verecektim dedikten sonra kendimi zor tuttum. Ama Düşündüm de gülünecek pek bir şey yoktu. Zira paça bandı hariç üzerimdekiler kargo uniformasını andırıyordu.
Acaba üzerime KARGO DEĞİL diye yazı mı bastırsam. :D

beni gören tanıdık ise:
1-teker dönyo hiioooaaa.
2-kafandaki ne öyle yarışçı mısın sen hioaaa.
tanımayan biri ise:
1-hello
2-ön kaldırıyon mu?
3-kaça bu?
4-yarışıyon mu?

@athletic

abi bunu duyduğum iyi oldu yazın ailemin yanına izmire gelicem kordonda yakalarım seni:D :D .bisiklet ne vardı sende?kadrosu boyuma uyar umarım :D :D :D

• Beğen
Tepkiler: RahmiEmir
Klasik Sözler;
*Kaç Vites?
*Kaça aldın?
*Ön Kaldırsana?

Yurdum insanı işte napıcan..

Spd'yi mi kopmuş zannetmiş ki? :D
Başka bişey gelmiyor aklıma da.
Neyse geçen gün bisikletçiyle aramda geçen muhabbete bakın.
Bisikleti Kaçkar'dan alıp Tekirdağa getirdiğim için ufak tefek şeyleri mesela spd pedalın takılması gibi işlemleri burada yaptırıyorum.

Bisikletçideki büyük kardeş az çok anlıyor malzemeden, ufak kardeş de eccük anlıyor.

Giderken bir yandan yolu kolluyorum, spd'yi kitledim.
Arkamdan: (Arkanıza yaslanın ve okuyun :D)

-Hoop, gelsene az..
-Vaay manyak bisiklet. Nerden aldın?
-İstanbuldan.
-Ne kadara?
- X Dolar.
-Nerden geliyorsun? (Turcu-Turist zannediyor olsa gerek)
-Burada oturuyorum abi.
-Kaç kilo bu?
-13 kilo gibi.
-Ben de bisiklet toplamıştım. Ön amortisörü vardı. 7 kg idi. 700'e verdim. ( :D)
-( 700 Avro mu ? demek aklıma gelmedi) Bedeva'ya vermişsin abi. Amortisörü varsa 7 kgdan fazla gelir.
-Yok her parçası özel geldi yurtdışından.
-Karbondur o zaman?
-Kem, küm.. he ya karbondu. Hidrolik yağı falan da hafifti zaten.
Senin pabuçlar da yenmiş. Bir şey olursa gelirsin. :D
-Gelirim abi.
(Bisikletle topu topu 300 km yapmışım. 1 ay anca olmuş. Pabuçları incelemeden yenmiş diyor.)

Bende yolda giderken arkamdan çocukların "Mayk, Mayk şşşşttt" diye bağırdıklarını hatırlıyorum :)

Arabanın içinde megafondan bağıran polis: Bisikletliii!!!
Ben: (el ve yüz ifadesiyle) neee!!
Polis: yavaş git yavaş!!
Ben: yorumsuz...

arkadaş bazıları beni acayip deli ediyo ne gibi derseni buyrun
1-tekerin dönüyo
2-kaç nala koşuyo
3-artise bak eldivenide var...gibi

Çerkezköy'de tepe piknik alanına giden tek gidiş tek geliş -dar denebilecek- bir yol var.
Genelde istanbul'dan gelen kamyonlar ve minibüsler kullanır bu yolu. Yolun sağı da bozuk olmasına rağmen hep sağ taraftan giderim ama beni bir taksi zannedip yolun en soluna geçip sollayanlara uyuz oluyorum.
Bir gün biri kafa kafaya kaza geçirirse -maazallah- suç bende olmadığı halde çok vicdan azabı duyacağım.

Neyse: Başlıyoruz
Öncelikle tasvir.
Kendisinde çift amortisörlü boyundan büyük bisikleti olan 10-11 yaşlarında bir çocuk.
Ç: Abi bu dağ bisikleti mi
B:Evet
Ç: Dağa çıktın mı hiç bunla?
Ben:Tepeye çıkıyorum her haftasonu. Senin ki de da bisikleti ama.
Hem çift amortisörü var, yaylana yaylana gidersin.
Ç: (Hööö?? bakışı)

Aynı olaydan 2 dakka sonra.C şahsı bisikletimi önceden gören market görevlisi. A ise ilk defa görüyor.
A: Bu ne işe yarıyor?
Ben: Pompaaa
A: Dağ bisikleti mi?
B:Evet.
A: Ama tek amortisörü var?? Hem bu frenlerin arasındaki boşluk çok az.
C:NASIL BİSİKLET?
A:Güzel de tek amortisörü var. Yarım dağ bisikleti yani.

Yurdum insanı demek ki dağ bisikleti deyince çift amortisörlü bisiklet anlıyor.

• Beğen
Tepkiler: RahmiEmir
Ben bır bısıklet tutkunuyum bır yardımcı olursanız sevınırım mersın/tarsusda yasıyorum ama buralarda pek bısıklet turu olmaz ama ben uzun bır bısıklet turuna cıkmak ıstıyorum bana bır yardımcı olursanız sevınırım ceyhun oguz

MSN:ceyhun.555@hotmail.com

Bu konunun hala gündemde olması beni çok duygulandırdı(Bu konuyu askere gelmeden açmıştım,askerliğim bitti ve gündemede)

evet turist zannedenler cok oluyor, ozellikle cocuklar. gecenlerde konya yolunda bir surusumde durakta bekleyen bikac cocuk bir sure cekinerek baktıktan sonra 'niye geldin yaa geri git, ne isin var turkiyede' gibi laflar ettiler. tabi boyle kasklı falan oyle yerlerde dolasınca boyle seylere hazırlıklı olmak lazım.

-abi o kafandaki ne?(kasktan bahsediy)
-abi kaç para bu melet fiyatını duyunca abi ben o paraya bisikletci dükkanı açarım.
-o da ne kız gibi daracık şey(tayttan bahsediyo).
-aaa ayakkabıya bak len takılı kaldı oraya.

ben genelde şehir içinde gezdiğimden beni tanıyan çocuklar abi sen çok güzel ön kaldırıyon şurdan şuraya bi gitsene arkadaşlar görsün diyorlar tabi bende kıramıyorum istedikleri kadar gidiyorum sonra bazıları bunun fiyatı ne diye soruyorlar duyuncada hadi canım dilin sürsştü galiba diyorlar

Geri