Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bir bisikletliye söylenen ilk söz ya da soru nedir?

@nuriaktürk

benim başıma da şöyle birşey geldi.galiba kızın kafasında şöyle bir düşünce yerleşmiş''üniversiteye sadece araba ile gelinir''.çok yadırgamış ki garibim söyle dedi. aaa a çocuğa bak bisikletle gelmiş okula(bunu üstelik gülerek söylüyor).kıza baktım aşırı beslenmeden mantar gibi görünüyordu bende ona güldüm valla.....:D :D :D

Scudo
Dün meydanda kaskı bisiklete asmış -60 km antreman için- arkadaşı bekliyorum, çocuklar soruyor.
Ç: Abi yolculuk nereye?
B: Hiiç, gezecez biraz. Niye sordun?
Ç: Baya profesyonel duruyosun da...

Geçen hafta da ormana doğru çıktım, girdim patikaya, patikanın girişi, sitenin olduğu bölge, çocuklar bisiklet sürüyo falan.

Dönüşte 2 çocuk sanki uçak kaldırıyormuş elleri makas gibi yapıp yukarı aşağı sallayarak yolumu kesiyor ve
Ç1: Abi şu ne pompa mı?
B: Evet.
Ç1: İstanbuldan mı aldın aldın?
B: Evet. ORTADAN GİTMEYİN, SAĞDAN GİDİN, MİNİBÜSLER VAR.
Bu arada yandaki yetişmek için azcık hızlı pedal çevirmeye başlıyor.
B: Yarış mı yapmak istiyorsun?
Komik titrek bi ses tonuyla
Ç2: Yooo abi.
Ç1: Kaç paraya aldın abi?
B: 400-500 falan.
Ç1: Benimki de 300 ama abi bisikletin çok güzel.
Ç2: Nerden geliyorsun abi Çerkez'den mi?
B: Evet.
Ç1: ooo senin yolun uzundur o zaman.
Dönüşün yokuş aşağı ve toplam 4 km :D

baglarin yanindan gecerken;
giz hatca bak pisiklet yarişcilari gelmiş gavur heral
amca:hello
ben:aleykum slm
amca:waşşş topragim turkmusun bacim bizde yingenle garpuz yiyok buyur
ben:saol amca terim sogmasin ben gidiyom
amca:anaaaa deliye bak hele dag bayir gaçmiyoya gordun mu hacca illerin gizlari dag bayir geziyo senin torun 2 çapaya laf diyo
yiyenim gel çapa yapak senin antremendan daha ii gelir
ben :yok amca saol ben gitsem i olacak :D

Bu pazar Bakırköy'den Bebek'e doğru pedallayayım dedim. 1,5 saat sonra Bebek Parkı'nda dinlenirken yanıma 24-25 yaşlarında bir genç büyük bir ihtimalle para istemek için yanaştı. "Abey, bir şey sormak istiyordum... Urfa'dan dün geldim..." vb. laflara girişecekken bu sefer ben turist numarasına yattım... "What? What do you talking about?" filan diye lafa girişince adamın tepkisi görülmeye değerdi... "Şansımı ...!!!" diyip uzaklaştı...

bizim buralardada yani adana tarafında şu şekil deniyo genelde:allahıma turistler geliyo,hımmm lastikler sertmiş hızlı gider,abi bu kaç basıyo,bunların freni hızlı giderken kaç metrede durduruyo,siz dağcımısınız,bakın bakın teker yarışçıları geliyo yani şimdilik aklıma gelen bunlar.

Bu haftasonu;

Ortaköyde ışıklarda duruyorum. Yanımdaki arabanın camı açıldı ve bir kız bana aynen şöyle dedi.
''Hiç böyle bir bisikletim olmadı'' :D

Aynı gün ani bir fren yapma ve o hızla bisiklet üstünde 1 metre kadar kayma durumu söz konusu oldu. Olayı gören çocukta
''Vayyyy be..abi bu frenler çok sağlam...Fren kolları sert mi? yumuşak mı? '' dedi.

:D bana genelde SURATA BAK HAYIR YOK diyorlar:D :D yani sonuc olarak her kelimeden nasibimizi alıyoruz arkadslar kısaca :D :D

• Beğen
Tepkiler: feroden
Çocuklardan yoğun şekilde "abi bi ön kaldırsana" talebi alıyorum. Adam gibi stabil ön kaldıramadığım için bunny falan yapıyorum ben de veya duymazdan geliyorum :)

Erzurumda "pşt lan conconlar" demişti çocuğun biri.

Bir de şöyle ilginç bi olay yaşadım. Atatürk fen lisesi mezunuyum ve oradaki arkadaşlarımla şöyle bir diyalog olmuştu:

A1:"Kaç vites bu?"
Ben: "Ya beyler vites önemli değil önemli olan vites oranları, vites 21miş 24'müş farketmez önemli olan malzeme kalitesi"
A2:"Şu öndeki disk ne lan? Olum freni yok mu bunun??"
Ben:"Disk fren işte, freni sıkınca bu tel burayı çekiyor, balatalar da diske bastırıyor."
A2:"Kaç para verdin buna?"
Ben:"500 falan"
A3: "Oha oğlum 150ytl'ye bisikletler var bunun farkı ne ki, bi önü disk fren bi de alüminyum o kadar"
Ben:"?!+&%&+&"

İşte böyle, mahalledeki çocuklarla fen lisesindeki insanların sordukları sorular aynı olabiliyor, olay oturup kafayı kitaplara gömmek değil yani birazcık gözlem ve ilgide bitiyor iş ;)

@Sahinoz
Dediklerine kesinlikle katılıyorum.
Ayrıca pşst lan conconlar çok komiğime gitti.:D:D:D

bugün yarış için sağlık raporumu doldurmaya giderken benden( bnm 16) 2 yaş kçk bir öğrenci şöyle bir şey söledi;
çocuk : bunu kaça aldın
ben : ....ytl
çocuk :baba baba abiye bak bisiklete .... para wermiş :D:D:D:D:D:D

şöyle bi konuşma geçmişti baba oğul arasında
Oğul: baba baba turiste bak hello diyimmi?
Baba: de tabiki oğlum :D:D:D

• Beğen
Tepkiler: ahmedseref
1 : abi bu kaç basıyor
2 : hello
3 : kaç vites
.... bunun gibi bir sürü acayip kelimelerle karşılaşabiliyor insan helede bir köy kesimine girdiğiniz zaman bazen gülmekten ölebilirsinizde..

Kesinlikle, arkamdan
-Hello, how are you? What is your name?
Gibi cümleler duyuyorum. Bir gün birini çok fena şakalayacam ama ne zaman bakalım.
Bir keresinde de motosikletlinin biri Beşiktaşta trafik yüzünde kaldırıma çıktığım sırada o da kaldırımdan inerken
-Oh yeah...
Demişti. Belki de ingilizce olarak sadece bu 2 kelimeyi bildiği için demiştir.
Yukarıdakiler gibi ingilizce seviyes UPPER-BEGINNER :D olsaydı eminin o da şakır şakır konuşurdu.

İstanbul yoluna çıktığım zaman ise, kürtçe konuşmayı bilen büyük ihtimalle Van'lı inşaatta çalışan bir kardeşimiz
-Hey babaoğlu
diye seslenmişti.
Elimle selam verdikten sonra ise anlamadığım için turist olduğumu zannederek belki de kürtçe bişeyler söylemişti sanırım.
Saydırdı mı, sevgi sözcükleri mi söyledi bilmiyorum artık.

bana en çok söylenen 3 şey

1)yarış bisikleti mi?
2)şimdi yarıştamısınız abi?( o zaman diğerleri nerede)
3)özellikle şehirlerarası yollarda ise hello,how are you gibi ingilizce söylemlerin haddi hesabı yok zaten ;)

Geri