Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bir bisikletliye söylenen ilk söz ya da soru nedir?

adananın köylerindede aynı karakterde yardım sever insanlar var.

• Beğen
Tepkiler: Raven_35
Scudo
@başarist

Adana'nın insanı harika,bu kadar misafirperver hiç kimse görmedim başka.bütün köylerimiz ilçelerimiz böyledir eminim, ama Adana bambaşka

• Beğen
Tepkiler: başarist
genelde çocuklar abi ön kaldırsana falan diyo kendini akıllı ve espri kabiliyeti yüksek sananlarda hop birader teker dönuyo gibi insanı sinir edici laflar söyleyebiliyo :)

çocuğa bak salak kask takmış geziyo tarzı laflar oluyor birde arada abiler çevirip 25-30 yaşlarında sen bunu ne kdara aldın arada sırada aldığım fiyatı söliyorum salkmısn sen bir bisiklete o kdar para verilir tarzı lafşar çok. birde şu 3 aylık birazcık daha önem verek bisiklet kullandığım günler ağustos ayında başıma geçen bir olayı anlatiim:D :beşiktaşdan ortaköye doğru giderken kabataş lisesinin önünde 15-20 kişilik bir türist topluluğu 25-30 km hızla yola doğru eğri bir ağacın altından istifimi bozmadan geçdiğim için sanırsam beni alkışlamışlardı(tabi alay etmedilerse:D) . ordan ii ki bu bisikleti sürüyorum hissi içimi sardı bence çevredekilerin ne dedikleri artık beni ilgilendirmiyor çok da rahatım!!!

o kafandaki ne
hello,vat iz yor neymıs
abi bi tur binebilirmiyim
kaç fites
(polis durduğunda)manyak mısın oğlum sen

özellikle sabahları bir okulun önünden geçersem yada bir öğrenci servisiyle karşılaşırsam baya bi laf yiyorum:D, saolsun çocuklar sabah sabah o kadar lafı nerden buluyorlar bilmiyorum ama baya bi güldürüyorlar beni :)zaten bir kaç tanesi bir araya gelince kimse durduramaz artık onları .... canavar gibi hepsi maaşallah

9 mart 2008 pazar günü tuzladan dönüyorum. Bi taksi duragına yol sordum sen nerelisn diyor. Buralıyım diyorum inanmıyor sebep kafamda kask var

klüple antrenmana çktığımızda genelede '' o ne lan,bunlar kim,nerden çıktı la bunlar'' die laflar söyleniyor.birde kamyoncuların bir sözü var ''daaaat'' :D

Bir defa sa; Kavaklıdere köyünde yol kenarındaki çimlerde top oynayan çocuklardan birisi biz 20-25 km. hızla gecerken (sadece benim duyabileceğim şekilde) "bi tur versene abi" dediğini duydum, çocuk bunu gayri ihtiyari söylemişti (sonuçta o hızla giden 15 bisikletli durup da bi tur vermeyeceğini adı gibi bilir...).

Son bir haftadır işe bisikletle gidip geliyorum. Üsküdar-maslak arası. Bunu duyan herkesin ilk sorusu 'köprüden nasıl geçiyorsun' oluyor. İşin ilginç tarafı bu soruyu arkadaşın teki motorla karşıdan karşıya geçerken elimde bisiklet varken sordu :) sadece 'yuh be' diyebildim :)

• Beğen
Tepkiler: Dinamo ve Raven_35
küçük çocuklarla karsılastığımda genelde su soruyu işitiyorum
-abey kaç vites bisikletin:D

konu süper , ne demiyolar ki , hele de ufaklıklar
yarışalım mı ,off beee hepsi senin mi , hello welcome how are you ,anaa bu ne laa ( uzaylı muamelesi ) , bu bisikleti ne kadara aldınkinee ? , kaskını bi kez takabilirmiyimmmm :( ?? , vs vs vs ......... :D

*Tipe bak!!
*Havamı atıyon?...
*ben geçerimhaa seni..

bana da genellikle:
kaç vites bu?
kaça aldın?
dual kullandığım için söylenen bir söz
bunun vitesini nerden düşürüp yükseltiyon?
bide taktırdığım şeyler için söylenenler:
nerden aldın bunu?
kaça aldın?
ne işe yarıyo bu düğme?

bisiklet kullanmamanın zararları işte
bide:
yavaş yavaş üstümemi çıkcan?
bana hareket yapma?
ellerini bırakma la düşcen?
ön kaldırsana
pati çeksene

arkadaşa söylenen bi söz hoşuma gitmişti aktarmak istedim

(arkadaş disk fren kullanıyor)
-abi bu nası duruyor frenleri yok bunun (pabuç tarafına bakarak)
tabi o anda yerlerdeydik :D:D:D

-Abi Bu pedallar neden küçük(SPD)
+Yıkayınca Çekti :)
-Abi bu kol ne işe yarıyor(Lockout)
+Nitrojen abicim o

• Beğen
Tepkiler: ozqun_lp
Geri