Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bir bisikletliye söylenen ilk söz ya da soru nedir?

klasik turist muamelesi :)

adam : welcome welcome, where are you from ?
ben : ı am from Turkey (hafif sırıtarak:) )
adam : (yanındaki arkadaşına) Türkmüş olm
yanındaki : adı neymiş laa
adam : what is your name ?(ciddi bi şekilde)
ben : burcu (tabi ben yerlerdeyim :D )

mahallenin çocuklarından çektiğim cabası

çocuklar : ablaa ablaaaa
ben : efendim
çocuklar : tekerin dönüyoo ...... kikiirrkirkirkirikriki:D
ben ::rolleyes:

çocuklar : ablaa yarışalım mı
ben :başka zaman belki
çocuklar :kaybedeceğini anladın tabi dimi ( bir karış boylarıyla bir de gaza getirmeye çalışmazlar mı:D )
ben : görüşürüz çocuklar :vroam:

Scudo
daha bugun tura cıkadan once bisikletciye ugradım ve bi cocukta tekerini patlatmıs onu bekliyodum bu arada muhabbet ettik cocukla

ç:abi yarıs bisikleti mi bu
ben:hayır canım
cocuk:hip hop bisikleti o zaman
ç:abi toplama mı orjinal mi?
ben:toplama
ç:senin bısıklet kac lira eder?
ben:.... ytl
cocuk:benimki ne kadar eder sence?
ben:.....ytl heralde(nerden bileceksem:D)
ç: kac vites?
ben:24
cocuk: o kadar mıydı ben de bişi sandım benimkide 24 vites hıh
cocuk: peki frenler hidrolik mi dedi? (ben bi anda:eek: seklinde)
nerden biliyon hidroliği dedim cocuk gecenlerde bi hiphopcu geldi de o solediydi onunki hidrolikmiş dedi:D :D
sonra arkadasın bisiklet gozlugu vardı ona bakarak abi 100 100 camıs bond (007 demek istedi heralde:D) gibi olmusun dedi biz koptuk tabi

ya herkes ön fren niye yok diye soruyorlar?Yada öndeki şey ne işe yarıyor diyorlar?
Disk fren diyorum ,nasıl çalışıyor diye uzatıkça uzatıyorlar.Genelde köy gezilerinde el sallıyorlar.Nerelisiniz gibi sorularla sık sık karşılaşıyorum.

şehir içinde gençlerle(15-20 arası çoğunluk)
- teyze yaa! bu yaşta bravo valaa...
- hee,75 göstermiyorum dimii?
-YETMİŞBEŞ dio laa...???
ve arkamdan gülüşmeler,bazen alkış vb.:eek:

Fikirtepede giderken çocuklar peşime takıldı ,
-Süreyya Ayhan geçiyor! yarış mı var abla ?
diye koşarak bi süre peşimden geldiler :)

?

-ABi bu kaç vites?
+........
-ABi bu nasıl vites değiştiriyor? (Dual ya hani; garip geliyor)
+........
-ABi kaç yapıyorsun?
+"Bir test ediyim bakıyım" diyip ortamdan kaçılır:)

nerde olursa olsun bisikletlerimizi görünce ilk nekadara aldın bu bisikleti oluyor soru..

çocuk:abi kaç vites bu?(soruyu sorarken frene basma huyları var nedense)
ben:24
çocuk:ama burda 21 vites yazıyor (kadrodaki 21 speed yazısını gösterek)
ben: değiştirdim bn onu :)
çocuk:ben inanmam sayacam:boese157:
ben:say :D
çocuk:anaaaaa 24 vitesmiş (vınnnn) :D:D:D:D

urfa siverek ten vapur iskelesine gidiyorum ( atatürk barajı) çocuklar: hello, ayrıyeten yanına bi de "what is this" " its a book" eklediler. bir ingilizce örtmeni olarak düşüncelere daldım.güzel yolculuktu....

• Beğen
Tepkiler: shnoguz000
2 cümle yeterli oluyor benim için :)
Adam:Nerden geliyon sen
Ben:Şu sokaktan :D
Adam::boese157:
ehueheh

bu gece 02:00 gibi işten çıkarken ve bisikletime binmek için sabırsızlanırken, sinemada çalışan arkadaşlar arkadaşlar ciddi ciddi ''abi servisle gel bisiklet sığar minibüse, sarhoşlar var çok tehlikeli'' dediler. işe gelirken o kadar yokuş çıkıyorum inerken minibüse binermiyim :)

ayrıca bunlarıda duyuyorum :) delimisin, yokuşları nasıl çıkıyorsun, kaçvites, kaç para, okadar para verilirmi, motor alsaydın, kışın ne yapacaksın, zor olmuyormu, turist gibi olmuşsun, zegin çocuklarına benzemişsin bize yakışmaz :).

Genelde Birileri Beni görünce gel yarışalım diyorlar...
Bende he tamam Diyorum...

Hadi gelin takip edin dedikten sonra takip ediyorlar...

:D sonra diyorlar yok ya nasıl geçiyosun oralardan...(ufak bi patika yolu...)

işten eve dönerken bir kaç çocuk etrafımı sarıyolar ve abi ben hiç kask takmadım takabilir miyim,tabi tak gitsin :)
diğerleride ver len bende takayım felan..
abi kaç para bu,yarıştanmı geliyon vs. vs.. hep bildiğimiz sorular :)

abi kaç fites abi hareket yapabilion mu ön kaldır daha abi bisikletin kaç para fiyatını söleyin ce abi sen faln işte araba alırım be ben ona abi sen de çok .... felan diolar.

Banada söylenen sözler pek farklı değil.Yav kaç yaşına geldin hala bisiklete biniyon,buna vercen parayla motor alsana,bırak artık bu işleri gibi bir sürü gereksiz laf işte.Ara sırada mahallenin çocukları abi haraket yapsana deyip duruyolar.

"Kaç vites"
"Kaça aldın"
gibi sorularla çok karşılaşıyorum. Hatta 425 $ dediğimde kaç YTL. olduğunu soruyorlar 550 YTL. civarı deyince beeşşş yüzzz ellliii YeeTeeLee miiii? diyorlar adamlar başka markaların üst sınfı full XTR modellerini görseler ne diyecekler acaba. Sırf bunun için bazen 250-300 YTL diyorum ona bile çüş diyen var. :)

Bisiklet kullanırken en çok duyduğum kelime hello:)
sonrada anaa kızmış bu:)

Geçen gün bisikletle durmuş tlf konuşuyordum iki kişi yanıma gelmiş aralarında konuşuyrlar Almanın ne işi var burda falan.Bana bişeler söylediler bende cvp verdim aa Almana bak türkçe konuşuyor diyorlar :)

bana da oldu. bir keresinde iki adam tam arabaya binecekler bende arkadaşların mahallesinde arkadaşın cama çıkmasını bekliyorum. adamlar doğulu tam türkçe konuşamıyorlardı.. konuşmalar aynen şöyle oldu...

1, Adam: olum baksana loo bu yabancı mi yaw! durist herhal dur hele bi merhaba diyek. ( bağırarak ) HELLLLOOO

ben: buyur abi bişey mi istiyorsun? dedim

2, Adam: Aaannaaaa bu turkmüş loooo

bu kısacık konuşmadan sonra ben 10dk oturduğum seleden inemedim gülmekten...:D

@çağatay_çankaya

Aynı banker bilo 'nun filmi gibi :D
Ben daha doğru dürüst ön kaldıramam, ama mahalleye hızlı bir giriş yapınca bütün çocuklar ufffff hareketci abi geldi diyolar.

Geri