Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bir bisikletliye söylenen ilk söz ya da soru nedir?

bisikletle gezerken çocuklar hello diye el sallıyor.Bisikleti olanlarda benimle yarışma gayretine giriyor.

Gezilerimi yaparken çoğunlukla bi yürüyüş yolundan geçmem gerekiyor ve orada zayıflamak gayretiyle yürüyüş yapan bir çok bayan beni durduruyor ve klasik rejim yapan kadın sendromuyla:"bu zayıflığını bisikletemi borçlusun? işe yarıyor mu? ençok hangi bölgeleri eritmeye yarar? enaz kaç saat binmek gerekir? " diye soru yağmuruna tutuyorlar(sağlıklı zayıflama danışmanı gibi algılayıveriyolar bi anda) ki beni durduran bayanlardan bitaneside biz hergün yürüyüş yapıyıoruz ve seni görüyoruz ama yazık değilmi zaten oldukça zayıf ve düzgün fiziğe sahipsin , neden kendini saatlerce yoruyosun" demişti.

Motor veya arabalarıyla farklı havalara giren magandaların tavırlarını azçok herkes tahmin edebilir.

Ama bisiklet kullanırken hiç tanımadığım insanlarla selamlaşmak ve öpücükatıp elsallayan küçük çocuklarda bisikletin farklı bir keyfi özellikle...

Scudo
benm en cok duyduklarım
1-O kafandaki ne lem (kasktan bahsediolar :D)
2-Dagamı cıkacan ?? die sacma bi soru
3-abi yarıscımısın ?
4-kaca aldın ??
pff diip basıp gidiorm her seferinde

• Beğen
Tepkiler: Umut AL
Bende geçen eve doğru gidiyorum Bisiklet'le
Bi çocuk durdurup heyecanla,Abi bu bisiklet senin mi? diye sordu:)
Hafta sonu turlarındada hello turist sözlerini sıklıkla duyuyorum
hafta öncede Eşkel'e gitmiştik Onur abi ile,sahile vardık.
Ordan bi teyze
nerden geliyoğunuz?
Biz:Bursadan
teyze
Aman be oğlum,bacaklarınıza gareziniz mi var
biz gülerek uzaklaştık

Abi sen yarışçı mısın ?
Nereye gidiyorsunuz ?
Nereden geliyorsunuz?
Cevap:İzmir'den .
Ohaaaaaaaa

• Beğen
ben genelde abi tek çeksene kaç yapıyo bu sele borusu neden bu kadar uzun yarışçımısın

• Beğen
banada genellikle kayseride gören kişiler abi hareket yapsana,abi önünü kaldırsana,kaç vites abii, 7 deyince tabi biraz bozuluyorlar.benim önde modifiye edilmiş tek dişli kullanıyorumda.birde görenler şimdiye kadar bu bisiklete ne kadar para verdin diyorlar :D...

• Beğen
uuuuff adama bak. (ne adamı yav 18 yaşındaykende zoruma gidiyodu şimdide.. yaşlılık kompleksi yapacaklar.. :D )
anaaaa hala gidiyoo uuuuffff
abi bi daha yap abi bidaha hadi hadi.

he bide kaç vites sorusuna

şahandaki metin tok diyoloğunda olan " 'sekkkizzzz' " cevabını veriyorum. :D

adama oturup vites sistemini anlatamazsınki
hem espriyle geçiştirmiş oluyorum

off çocuğa bak bee (16 yaşındayım:D:D)
lan acaba kafasındaki ne işe yarıyo??
(ufaklar) abi yarışlara giriyonmu??
(büyükler)ah ulan ben gençken böyle şeylermi vardı haa hatırladım bi keresinde.......
buna kaç para verdin??
bu saatmi?(hız göstergesine)

ve daha uzayııııııııııpppp giden komik sorular ama sıkıldım bende hep aynı cevaptan(acaba broşür felanmı bastırsam:rolleyes: :rolleyes: )

ha bide bisikletin fiyatını söleyince şaşırıp"ben o paraya motor alırdımm"(mobilet lerden bahsediyoar)

hello... kelimesi hep söleniyo.. bide yarışcımısın sorusuda..
birinde mola vermiştik 10 kadar cocuk gedi abi bisikletin cok güzelmiş dediler bende saolun dedim
cocuklar-abi kaca aldın
ben-750 ytl
cocuklar-ohaaaa
abi o paraya... bende bekliyomki 10 bisiklet alırız dicekler diye bekliyorum cocuğun biri ohadan sonra abi o paraya kimbilir kac kontor alınır beee dedi...
genelde bide satılık mı kaca satacan diye soruyolar.. ben üzerinde binerken neden satıyım dimi ve nerden böle hisse kapılıyolarsa.. bende diyorum ki kac para vercen.. cevap: almıcam ki... almıcanda neden soruyon değilmi... haklımızın tümü böle değil tabikide kimiside biz gencliğimizde binemedik binin gezin gencler diyen teyze ve dedelerimizde var... yurdum insanı işte...:)

bizim türk milleti fazla bisikletli türk görmediğinde kasklı eldivenli bisikletçileri gördüğünde hemen hello derler bizde onlara merhaba dedikmi şaşırırlar

Şimdiye kadar duyduğum en absürd laf:

" AAA...DİŞİYMİŞ LAN BU! "

Yorum sizin...

@Zuhâl

Benimde saçlarım uzun olduğu için aynı tepkiyi AAA ERKEKMİŞ LAN BU!
Şeklinde oluyor...

Bir keresinde 2-3 tane ergen bayağı uzakdan bana laf attılar "bisikletinin selesi olim yavrum" diye...Yanlarına gittiğimde "Önce hanginiz olcak?" dedim dumur oldular :D

Hayır işin garip tarafı ayıptır söylemesi ayı gibi kıllıyımda :)

En çok sorulan sorular;
"Uffff abi makina kaç para?"
"Yeni bir bisiklet alıcamda,bayağı araştırdım bu bisikletten memnun musunuz?"

:) genelde yakınlarımdan hoş sözler duyuyorum, canlarım benim......
...''oğlum bırak şunu''... ya da ....''aaa, ta oraya kadar bisikletle mi gittin''...kimi zamanda.....''bak uzaylı amcan geldi''.....
(tabi bi de, yamaç paraşütü yaparken duyduklarım var....''oğlum düşersin''..)
tabi selelik ve dişilik mevzuu ayrıca ilgimi cezbetti :)

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Özkara
Geri