Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bir bisikletliye söylenen ilk söz ya da soru nedir?

Selam forum dostları. Bugün düşündüğüm bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim. Biz binbir heves ile bisikletimizi alır ve kendimizi tam motive ederken, bazı söylenen komik ve şaşırtıcı sözlere maruz kalıyoruz. Hem komik hem de o an cevap veremediğimiz bazı diyalogları ve sözleri bu başlık altında toplamak istiyorum.

İlk açılışı ben yapıyorum;
Ailemin bir tepkisi "Oğlum, evdeki bodrumda bisiklet vardı (eski BMX 16 cant) neden bu kadar para verdin başka bisiklet aldın! :)"

Dostlarımın ve pek de bisiklet dünyasından bir haber olanların bir tepkisi;
"Hocam o bisiklet ile ciddi ciddi Kızılaya mı gidiceksin? :)"

"Bu paraya motor alırsın hocam yapma"

Ben bisiklet arayışı içindeyken birine telefon açtım ve dedim ki "Bu bisiklet uzun yola gider mı? "

Adam ise bana "Dalga geçme lan, git dolmuşa bin" dedi :)

En son olarak da Babamın garip tepkisi oldu;
Ben : "Baba bisiklet aldım artık sizin eve bisiklet ile gelicem"
Babam: Ben seni alırım oğlum yorma kendini..! :)

Bunun gibi enteresan olaylar mutlaka sizin de başınıza gelmiştir. Sizdeki bu diyalogları da merak ediyorum.

dialog.png

Scudo
Tekerlekler neden bu kadar ince abi ?

Abi kaydırsana tekeri

Allah mı almış oğlum sabah sabah ne antrenmanı

Aga üstüne biraz daha katıp motor alabilirdin

Bu güneşte kendini boşuna niye yoruyorsun

Kaskosu var mı bunun?

Oturma yeri niye bu kadar yüksek belin ağrımıyor mu?

Yarışçı mısın?

Gibi gibi işte :)

@nevzatsercanoktay
Bunu okurken baya güldüm :)

@hasanmustafa

Kayınvalide işin son noktasını koymuş üstadım :)

@kuşlar gibi özgür

Elinde 2 bin tl lik telefon diyerek gerçekten gözden kaçırdığım bir detayı da hatırlattınız. Haklısınız bunu diyenler altındaki arabaya her 6 ayda bir 500 TL vergi veren insanlardan da çıkıyor! .
Bu bisiklet mantığı ve anlamlandırması umarım toplumumuzda bir an önce daha iyi seviyelere çıkar ..

"Eşşek kadar adam olmuşsun hala bisiklete biniyorsun! Cık cık cık!"

"Kaç basıyoo bu?"

"Helllooo!"

"Abi yarış bisikleti mi bu?" (CS 227)
"Ne, o kadar yolu bisikletle mi gittin? "
"Tamam git ama çok yormadan kendini "
Ve tabi ki toplulumuzun en sevdiği soru "Kaç para?" :)

@ventiol

Evet en çok kaç para diye soruyorlar.
Ben de o an aklıma kaç gelirse onu söylüyorum. Ne dersem diyeyim istisnasız herkesin suratında "vay arkadaş" ifadesi beliriyor ve uzun sessizlik..
Anlayamazsınız...

@gokean
Bisikletin ücretini söyleyip ardından yaptığımız bu aksesuar masraflarını söyleyince de yüzümüze bakıp " Allahını seversen niye bu kadar para veriyorsun" da diyorlar :)
Karbon yol bisikleti vs. alsak ve ücretini söylesek demek ki oldukça tepki toplamak an meselesi :)

Ben 500 TL ye aldim diyorum sorun bitiyor.. ama o zaman da inanmayip safca bakiyorlar :)

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sanırım katlanır bisiklet kullananlar bu tür sözlere daha çok maruz kalıyor.

Katlanır bisikleti ilk aldığım zamanlar komşumuzun eşime söylediğini aktarayım.«Eşinizin bisikleti sürekli kırılıyor herhalde,hep tamire gôtürürken görüyoruz»

Bir de şöyle tipler var.[emoji4]

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160912/b4d4369643b5b68a9152acb78ba8b709.jpg

@burhan çetin

Evet ya bu tipler var gerçekten. "Bah bah g.zekealıya bah" diye bakan çocuklar, gençler, yaşlılar.. :)

Benim 3 kez yaşadığım olay:
Sola dönen taşıt bunu benim bulunduğum sağ şerit üzerinden yapıyor dolayısıyla kaza yapmayı benim temkinli oluşum sayesinde atlatabiliyor. Ve camdan elini kaldırıp BURASI BİSİKLET YOLU MU KARDEŞİM diye bağırıyor.[emoji16]

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri