Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bir bisikletliye söylenen ilk söz ya da soru nedir?

Scudo
Çocuklar genelde sen bisikletçi misin diye sesleniyorlar:), bugün de vatandaşın biri arabasından sarkıp satılık mı bu bisiklet diye bağırıyordu. Genelde spontane diyaloglarla karşılaşmak mümkün :)

Delikanlının biri bugün hiç benzememesine rağmen(süspansüyon yok sabit maşa)Abi dağ bisikletimi?Dağa mı gidiyorsun? diye sordu.

Eee?Hadi canlandıralım burayı:)

Bende katlanır bisiklet var.Karşı kaldırımdaki küçük çocuğun, yanındaki arkadaşına "Olm bemiks pistlet lan." demesi beni sürüş esnasında güldürmüştü.

Bu gün en farklı sorumu duydum :D
çocuk:Abi bu kitliyomu
ben: ne kitliyomu
çocuk: abi kumandaya basıyon çunk diyo kitliyomu , araba gibi :koptum:

@Canince
En cok bu lastigin dolma mi degil mi olayindan muzdaribim. Her ciktigimda elbet birileri yanima yanaşıp lastikler dolma mi, bisikletin çok güzelmiş, kac para gibi sozler duyuyorum. Bazen nazara bile geldigime inaniyorum ki bir kac sefer birileri cok begenip ilgilendikten sonra basima kotu seyler geldi. Birinde lastik boydan boya yarildi, birinde spd acilmadi dustum, birinde kavga ettim, birinde gozlugumu düşürdüm gibi seyler.
Aldiracaklar sonunda bana migrostan 199,90'a bir bisiklet o olacak. Tangir tungur giderim nazar falan da degmez. Soran olursa da göğsümü gere gere "200 milyona aldim" derim, oh mis :D

@tugrulboraerkil
100 çok iyimser bence en az bir kaç yüzyıl lazım yeni neslin dahil değişmesi için. Çünkü beyinleri fena yıkandı

• Beğen
Tepkiler: tugrulboraerkil
bugün yaşadığımı sıcak sıcak aktarayım.
90tl' ye aldığım ikinci el jantlar için;
b- baba
a- annetem
s- ben

b- bu ne olm tozlu bunlar geri gönder bunları bu ne? bi bok olmaz bunlardan.
s- ya he baba he tut şunun milini bi çevirelim. (akort gayet düzgündür)
b- baksana ne biçim yamuk bu gönder şuanları geri
s- (susmayı tercih eder)
a- bi kargocu daha gelirse ya kargocuyu ya seni dövücem artık ne aldın lan yine bisiklete?
s- ebeni aldım anne o geldi...

ardan vakit geçer ruble bisikletçide janttan söktürülür eve gelinir. önce jantların ikiside açılıp bilyeleri yatakları güzelce masanın üstünde temizlenir. ruble duş teknesinde fırçalanır temizlenir tekne iş bitimi temizlenmek üzeri terkedilir. anne babanın yürüyüşte olduğuna ve onlar gelmeden işin biteceğine güvenilir. göbeklerin ikincisini açarken anne baba gelir.

a- ay yazıklar olsun yine eve gelmiş o alet. halıda batmış. banyonun haline bak. bıktım ben bunun bu fikirsiz işlerin yeter artık ya... (akabinde tansiyon düşer içeri uzanılır.
b- olm bak o jant öyle takılmaz... (1dk sonra) olm yamuk bu jantlar boşver geri yolla... (1dk sonra) olm bak öyle takılmaz o lastik sibobun karşısını sona bırakmıycan... (1dk sonra) olm o frenleri niye o kadar sıkı ayarlıyosun sen?... (1dk sonra) hadi bakalım evi temizliyorsunuz yaptığınız işi yüz üzerinden puanlıyorum banyoyu kardeşin temizlesin sende buraları temizle bisiklette aşağı gidip bidaha geri gelmiyor.
s kişisi defalarca haykırıyor yeteeer diye ama anlayan kim...

siz siz olun üniversite bittikten sonra baba evine dönmeyin. boktan bi iş bulun çalışın ama eve geri dönmeyin olm lan çok fena:ckskc:

efsanem de Çanakkale' de sanayinin batı kapısından girip karşına çıkan ilk dükkan olan lastikçide ceryan eder.
L - Lastikçi usta
S - ben

S- Abi selamın aleyküm kolay gelsin
L- Aleyküm selam kardeşim sağol
S- abi nitrojen bastırıcaktım ben
L- basalım kardeşim hangisi senin?
S- Bisiklete abi
L- o_O:naslyany: bisiklete mi? :naslyany::naslyany:
S- Evet abi?
L- tamam basalım
S- indireyim abi havasını iyice
L- dur sökeli sibobu... 32 basıyorum ?
S- Abi ne 32'si 63 bas.
L- Aba nabüüün eey gümletçen mi sen bizi?
S- Abi sen bas bisiklet lastiği böyle zaten bak yazıyor üstünde maksimumu 73 onun
L- Haaa mişlenmiş zaten lastiklerde elamet beya tamam bişey olmaz buna
S- (bıyık altından huhahahaha :koptum::koptum::koptum:)

5 tl verilip ordan çıkılır nitrojenin çokta bir faydası görülmez bi ara bi kere daha gittiğinde hiç yadırganmadan 65psi nitrojenini babalar gibi bastırır :)

@suat akman soyle bir durum var biz erkekler prostatin ustune oturuyoruz o acidan atabiner gibi bisiklet motosiklet vs aslinda zararli dikkat etmek lazim

• Beğen
Tepkiler: suat akman
Bugüne kadar duyduğum en güzel cümle Maslak - Kilyos yolunda araçla yanıma yanaşıp camdan 1lt su şişesi çıkararak ''Su lazım mı su?'' diyen aileydi. Nedendir bilmem çok mutlu oldum. Trafikte onca sıkıştırmanın , gereksiz küfürün ardından nadir de olsa duymak lazım böyle şeyler.

Kaldırımdan gitsene araba yolunu işgal ediyosun:D

@Sinan A. Ben balkonu kullanıyorum, jant-kadro-maşa ne varsa hepsini balkonda söküp temizleyip takıp kapatıyorum. Tavsiye ederim hem içeri ile muhattap olunmuyor hemde tek başına rahatça hallediyorsun işlerini. Kış olayını düşünmedim daha :) Şimdilik havalar güzel.

Katlı halde taşıdığım bisikleti amca gördü yanıma geldi oğlum geçmiş olsun kaza mı yaptın bisikletin mi kırıldı? dedi. Yok amca dedim bunun cinsi böyle :D

Birde bizim üstteki teyzenin bana verdiği nasihat:
-Bizim Aysel'in kocası bisikletten düştü artik çocuğu olmuyo dikkat et çok binme
Sonuç=:eek::eek::eek:

Soru sormazlarsa biz sorduruyoruz illa :)

A:Edirne de çok soğuktu yav.
B:Aynen aynen
Merakli kalabalik:Siz nereden geliyorsunuz yav?!??!(Olay Balkes'te geçiyor)

Geri