Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bir bisikletliye söylenen ilk söz ya da soru nedir?

benzincide yol bisikletimin lastiklerini şişirmek için pompayı 110psi ya ayarlarken wv passat aracıyla gelen abi 110psi çok değil mi? patlar dikkat dedi! bendeki yüz ifadesi kısacası trolden pekte farklı olmayarak. " buyur abi sen işini hallet demek oldu" orada teknik bilgi aktaracak durumda ve havada değildim.

Scudo
@umutcanv

evet malum işi yapan kadınlardan birisiydi işte.yoldaki araçlardan daha güzel gördü benim bisikleti heralde.

Gecen Gülhane parkının içinden topkapı sarayına girmeye calıstım.Kapıda iki jandarma genc vardı.Tabi önde turist kafilesi gidiyordu.Bisikletle girmek yasakmış.Ama öyle bir tabela görmedim.Sadece oturup biraz manzarayı seyredecektim.Neyse tam kapıdan gecerken,askerin teki basladı çat pat ingilizce girmek yasak demeye calısıyor.Bozuntuya vermedim dinledim dinledim (gülmem geldi zor tutuyorum kendimi).Dedim gardaş ben Türk'üm :) Hee ozaman bisikletle giriş yasak abi dedi.Döndüm geriye.Yolda çokca cocukların ilgi odağı oluyorum.Abi çok mu hızlı bu,yarış bisikleti dimi bu,kaç paraya aldın,aynısından babamda bana alcak,vs gibi muhabbetler dönüyor seviyorum cocuklarla muhabbet etmeyi.Kırmızı ışıkta camları açık bir araç denk gelirse genelde söylenen,Sen neden bekliyorsun polis ceza yazmaz geç diyenler cok oluyor..

• Beğen
Tepkiler: Cihan M.
"Bu yaz sıcağında ne yaptında kendine bu cezayı verdin" diyen amcaya buradan saygılarımı iletiyorum..

• Beğen
Tepkiler: Cihan M.
Konu mükemmel. :)

Tekerin dönüyor muhabbetini ilk defa burda duydum ve anlayamadım. Ne demek oluyor şimdi bu? Neyi imâ etmeye çalışıyorlar? Yoksa tamamen saçma sapan boş bir muhabbet mi?

dün iş yerinde olan bir anı mı paylaşmak istiyorum sizlerle. herkes biliyor bisiklete bindiğimi kask tayt vs bu arada mağazada 5 kişiyiz ve tek erkeğim içlerinde.

masa da 3 bayan bi ben oturuyoruz. içleriden bi tanesi bi anda soruyu patlatıyor bana.
x bayan: Çağatay taytla rahat ediyor musunuz?
ben: evet abla çok rahat
x bayan: ya ne biliyim.! sen kardeşim sayılırsın yabancım değilsin, tayt sonuçta daracık. sizde erkeksiniz anla işte. hiç bişey belli olmuyor filan dedi? ( bu arada diğer iki bayan utangaçlıkla beraber pür dikkat konuşmalara kitlendiler.
ben: abla senın giydiğin gibi taytlar değil bunlar. ( işte biraz teknik bilgi filan )
x bayan: valla erkeğe de tayt hoş durmaz ki canım filan. ( bu arada avm olduğundan beni kot pantolonla bile görmüşlükleri yok maalesef. hep gömlek kumaş pantolon)
ben: dedim görmek ister misin taytlı fotoğrafımı?
x bayan: kem kum iyi bakalım inş terbiyemiz bozulmaz dedi ( sanki gel depoya karşında giyinecem dedim.)
telefonu çıkartım son yaptığım turdan 5-6 foto gösterdim.
x bayan: hımm cidden düşündüğüm gibi değilmiş. ama biraz belli oluyor dedi ( arkadaş ne gözle bakarsan o şekilde görürsün.)
ben: EEee!
x bayan: ama hakkını yememiyelim bacaklar kalçada maşallah bize taş çıkartırsın sutun gibi dedi.

hal böyle olunca artık daha da uğraşarak kafalarındaki imajı düzeltemiyeceğimi anlayıp. hadi ben kaçtım şu işim vardı diyerek topukladım. Dipnot: bayan 30 kusur yaşında halen bekar :D

-bu bisiklet de seni iyi taşıyo valla ehe ehe

-Hello wer ar tu from,,
-yukarı mahalle semt karagümrük dayı:)

• Beğen
Tepkiler: İhsnn_zyvl
bugün eve dönerken küçük bir çocuğun 'abi yarışalım mı' demesi üzerine yorgun olduğum için 'sen geçersin beni' diyip devam ettim :D

komşularda genelde 'oğlum manyak mısın o kadar bisiklete binilir mi, hiç sıkılmıyor musun?' demekten bıkmıyorlar :)

Türkiye'de açlık sınırı asgari ücretten fazla olunca ve asgari ücret de 1000 tl nin altında olunca 1000 tl bir bisiklete vermek insanlara çok garip gelebiliyor ne yazıkki. ağlanacak halimize gülüyoruz.

genelde kafada kask arkada heybe falan olunca ilk söz Hello, Hi oluyor :)

ben artık bundan sonra iphone dur, samsungdur vs gibi 1000tl ve üstü sıfır yada ikinci el cep telefonu alanlara ohaa ben o paraya bisiklet alırım spor yapar sağlıklı ve stressiz bir hayat yaşarım diyecem. artık bazı şeyleri tersine çevirme vakti geldi bence...

Kırmızı isikta yanımda duran motorsikletli genc:
-Haci kapisalim mi? :)

Gectigimiz gunlerde prostat ameliyati geciren bir abi:
-Ya ilk teshis koyduklarinda "bisiklete biniyo musun?" oldu sorulardan biri... Birak olm artik su bisikleti!
-O zaman Çin'de herkes prostattan muzdarip desene abi :p
Abi bu arada hala gunde bir baket sigara, bi ufak raki goturuyo, sporla ilgisi TV ekrani uzerinden :)

Bu arada ilk soru "genetik yatkinlik var mi?" oluyormus

Ufak çocukların vuuuuu yarışçı ya baaakkkk. Demesine hastayım.

Birde semtime girince eve doğru yorgun ve normal bir hızla giderken sanki bitiş duzluğune giren bisikletçi nidasıyla yanımdan geçen bebelere hiç aldırış etmeden ileride yorulup yavaşlamalarını izlemek beni gulumsetiyor.

Geri