Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bir bisikletliye söylenen ilk söz ya da soru nedir?

ilk enteresan soru ile karşılaştım.
Büyük Bir marketin önünde oturuyordum ve Yaşlıca bir teyze:
_Siz şu uzun yola çıkan insanlardan mısınız? Televizyonda gösterdikleri, yoruldun dinleniyorsun dedi.
_Yok teyze burada oturuyorum.
_Arkadaşım içeride alışveriş yapıyor dedim.
_Allah sağlık versin dedi ve gitti :)

• Beğen
Tepkiler: olympos
Scudo
Arabadan ve genizden bağıran vatandaşları hesaba katmazsak, yinede insanların meraklı ve safça sordukları sorularda bir güzellik var denilebilir.

Ben bir turumda akşam üzeri bir bakkal önünde durduk ve birşeyler alıyoruz. Genç birisi geriden süzerek yanıma kadar geldi ve
-Abi siz nereden geliyorsunuz, dedi.
+Şuradan şeklinde cevap verdikten sonra gelen ikinci soru beni dumura uğrattı.
-Abi siz hiç yemek yemiyor musunuz? ?! Hönk...
+Terminatörüm ben, kolumu kesip içindeki mekanik sistemi gösterebilirim istersen! Bakkala da gres yağ almaya geldik :D:D

Yok böyle bişey...

kaskı eline alıp "oğlum bu hiç sağlam değil kuş gibi ne işine yarayacak" demeleri sanki kaskla betonu kıracaz bir şeye zarar vereceğiz sadece kafamızı yere vurduğumuzda kafamız yerine kaskın kırılacağını anlatmaktan öldüm

• Beğen
Tepkiler: umutcanv
aynen.duyduklarımız. aöaöaöaaöağhhhhkkkk böğğğk auuuuuuuu fffırırırırır. "............küfür kısmı" bi de hellooooooo!!

Arkadaşımın bisikletiyle plaja giderken vardığımda birkaç çift benim yaşlarımda(15-18)çocuklar vardı

"Biri bana tekerlek dönüyor "dedi
Bende"O kadar teli sanada soksalar sende dönersin" dedim

@Berat Öztürk
Helal olsun valla keşke benim aklımada gelseydi böyle bişey :D

Bana genelde,
-> Bolulu musunuz ?
-> Kaç para bu ?
-> Niye kask takıyosun ki ?
gibi gibi uzaylı görmüş gibi bakmalarını saymıyorum

• Beğen
Tepkiler: M.E.
Kaskımda prowell'in kırmızı çakar ışığını kullanıyorum. Kaskı çıkarmadağan insanlar ile konuşurken sanki adam ben ile konuşmuyorda kaskım ile konuşuyormuş gibi geliyor :) hep gözleri kaska kayıyor.
En sık yapılan espiri ise "kafan yanıyor la !"

Birde geçen kar yağarken sürdüm mahalledki çocuklardan şöyle tepkiler geldi

Çocuk 1: olum kaymıyor mu la?
Çocuk 2: kar lastiği var olum baksana
Çocuk1 : ne kar lastiği saçmalama.

Sonrası dönerken beni soru yağmuruna tuttular :)

• Beğen
Tepkiler: olympos
arkadaşla hazırlığımızı yapıp yola çıkıyorduk 2-3 çocuk geldi
her zamanki gibi "abi siz yarışçımısınız" dedi biri sonra diğeri "yarışçı tabi olum çok hızlı gidiyo bunlar" dedi
Bizde de mtb var benimki 29er arkadaşnda 26" sonra biri rotarları gördü "aha olum bak ABS var bunda ABS" demezmi gülsemmi ağlasammı bilemedim sonra biri arkadaşın çantasını gördü abi onlar ne dedi biber gazı var bisikleti çalmaya kalkanlara sıkıyoruz dedik sonra " heee öylemii tamam o zaman biz gidelim" dedi diğeride diyo " yürü memet yürü adamlar dövcek bizi simdi kaç kaç" dedi gittiler :D

• Beğen
Tepkiler: mykuzu ve gayruli1
cadde kenarında gece 10 gibi hafif yokuştan yukarı doğru yavaş yavaş çıkarken yolda araç beklyen malum bir bayandan '' aa bisikletin ne güzelmiş benide gezdirsene '' ve ardından oradan hızla uzaklaşmam :)

bi tur versene derlerdi bana küçükken hep.Bende bisiklet yok henüz bisikletli birini gördüğümde hemen markasından memnun mu tavsiye eder mi gibi sorular soruyorum

Grupla gezintimiz sırasında, elinde birasıyla birlikte yalpalaya yalpalaya "ne ayaksınız lan siz" diyen dayıyla birlikte konuya dahil oluyorum.:uzgnm:

18. Madde harici bütü sorular soruldu.

Kafayimi kirdin.Allah zihin açikliği versin… ::)
Ilk turumda aynen bana bunu soylediler…

aslında bizlere sorulan bu sorulara bakarak ülkemizde bisiklet sporunun ve bisiklet kültürünün neden gelişmediğini ve bundan daha uzun bir süre daha gelişemeyeceğini anlayabiliriz.

Yokuş aşağı inerken arkamdan biri seslendi bende durdum .5yaşlarında bir erkek çocuğu abi elini bırakır mısın dedi bende yokuşu elimi bırakıp indim. Çocuğun arkamdan el sallaması paha biçilemez

Lan biriside bana hello demedi ki boşa hazırlık mk okudum ben

Geri