Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bir bisikletliye söylenen ilk söz ya da soru nedir?

Scudo
Katlanır bisikletimi görenler;
-Bu bisiklet mi? aaa ne değişik...
-Açılınca bisiklet mi oluyor bu!
-Bu katlanır bisikletlerden değil mi?
-Bende almayı düşünüyordum da...
-Normal bisikletten farkı ne?
-Şimdi katlanınca ne oluyor?
Mahalle arasından geçiyorsam çocuklar;
-Lan lan lan bisiklete baaak!
-O ne laaan...
-Hellooooo...
:)

Benimki uçuk örnekler, niyetim herkesi güldürmek.

Harput'a tırmanmıştım, tepede çiğköfte yedim, fotoğraf filan çektim vs sıra inişe geldi. Ben rahatça iniş yapayım bisikleti iyice bir yokuş aşağı salayım diye. Yolun boş olmasını bekledim. Sonra fırsatını bulunca bir bıraktım bisikleti saatte 62 ile filan iniyodum önümde beyaz doblo benzeri bi araba vardı. 40'la filan gidiyodu herhalde yanından hızlıca geçerken bağırdı 'lan ollum ne taktın o bisiklete' diye. Sonra iniş bitince Runtastic'ten kayıtlara baktım maksimum 73 yapmışım. Demekki ibre yanlış adamı hakkaten bağıracağı bi hızda sollamışım :)

Bir keresinde de ilçeden şehir merkezine gidiyordum, ışıklarda bekledim. Sonra kalkınca baktım yanımda bir otobüs var, hızlı da değil tam tünel fırsatı. Hemen pedala yüklenip yapıştım arkasına, saatte 55'le şehir merkezine kadar gittim. Bi ara yanda kavşakta bi arabadan bağırdı biri 'lan geberecen geberecen' diye. :)

Bugün semt pazarına gittim.
Bisiklette kocaman heybe de var..:)

Önce bir yeni yetme musallat oldu.
Aabi kaç kilo bu bisiklet..??
Eee.. 15 kilo civarı.
Ağır değilmi.??
Eee çamurluk var.bagaj var ...heybe var..hepsi dahil..
Hımmm..:)
Pazarda elinde 10 kiloluk birkaç poşet taşıyan karı kocaya denk geldim.
Selamii.. bak bisikleti içeri sokuyorlar..git bisikleti getir kollarım koptu torbalardan..:)
Ben o arada heybeye aldığım mey e poşetlerini dolduruyorum..
Kadın pis pis bana bakıyor..kollar ağırlıktan muzdarip..:)
Selamiii. Boyun devrilmesin..git şu bisikleti getir..
Kollarım koptu..:D:D

@hasanmustafa
Kayınvalideye bittim :D

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Bu kac para? neee o kadar paraya elektrikli motor alsaydin keske.

O kadar yolu bisikletle mi gittin? Otobuse binseydin keske.

Yavrum yavas git kaldirimdan sur arabalara yaklasma.

Kac yasina geldin hala bisiklete biniyorsun.

Ataköy plus'un karşısındaki ışıklarda bekliyordum ışık yandıktan sonra sol yapıp sahil yoluna gidecektim. Genellikle orada solda dururum çünkü hızlıca kalkış yapar konaklara girme riski olan araçlarla hiç papaz olmam. Buraya kadar her şey yolunda gidiyor fakat bir gün telefonda bir şeye bakmam gerekti daha sabahtı ve yanımda bir araç vardı. Yeşil yandı ben telefondaki işimi anca bitirdim neyse dedim kalkış yapmadım ve o sırada yanımda ışıklarda bekleyen aracın yoluna gitmediğini fark ettim. Sağıma doğru baktım belli ki bütün aile aracın içerisinde fakat şoför koltuğundaki adam bir anda "senin iş de iyiymiş hee" dedi. Ne olduğunu anlayamadım tam başımı öne hafifçe eğdim sonra adam gaza basıp gitti.

Bir diğeri de otogarda:

+ Bu bisiklet en fazla kaç görüyor?
- 65 yapabildim en çok ama uygun ortamda daha hızlı giderim
+ bmx al bmxle düz yolda 70 görüyorduk biz

Son olarak da okulda karşılaştım.

+ Bisiklet mi sürüyorsun?
- Evet
+ Nerede oturuyorsun?
- Ataköy
+ Ataköy sakin orada tabi bisiklet sürersin.
- O öyle değil

Elbette ki bir insan bisiklet alıp sadece kendi semti içerisinde veya sadece bilinen bir sahilde sürebilir fakat okuluna bile bisikletle giden biri olarak böyle bir diyalogla karşılaşınca insan ister istemez şaşırıyor.

Bana hep o paraya motor alırsıncılar geliyor :D :D Onun disinda agzinin suyu aka aka bakan insanlardan pek bi laf cikmiyor :D

@Auron Sanchez
Arkadas ne motormus o beee alalim onu bi tören mören yapalim yaaa :D birisi 15 bin varmi bu dedi bislete kafa yapiyor sandim " naptin bilader sen :)" deyince arkadasimda 8 bin.liralik var bu ondan kat kat ustun dedi :( derin bi of cektim bislet 14 kilo torney setli:D

@mariokaldato abi millet anlamiyor ki aletten :D Ben de anlamiyordum zamaninda en iyi bisilet 800 liradir saniyordum :D :D. Mercedes isminin gücü, harry potter ruh emicileri ingardiyın leviyossa diye degil mercedes diyerek geri göndermistir :D

@Auron Sanchez
Evet yaşam denen sey cok katmanli ve sayisiz boyutlara sahip misal mahalle cocuklarinn efsanesi ? E s wörkü ne bilim lan iste çervelosu " salkano" dur mesela ne tuhaf degil mi? Hani forumda taşa tutulan marka baska insanlarin hayali oluyor

En ilginçi bende babamın ilk sözünü paylaşıyorum bizim dükkanda 1 muhasebeci abimize "git şundan kurtar şunu" vardı bende değişik renkte düz bisiklet hurda halde beyaza boyadığım cenixi ona aktarıyordum. Onun haricinde "ön kaldırsana" " kornaya bassana" herkes gibi "bunu alacağına motor alırdın" bisikletçiler bile diyor :D tabi arkadan zortt zortt korna çalanlar ayrı mesele kaldırımdan git diyen 1 defa bile olmadı

-senin gittiğinin yolu biz arabayla giderken yoruluyoz
-seninki akıl işi değil
-la get manyakmısın bisikletle şileyemi gidilir
-kafayı yemiş bu
-böyle spormu olur
-okadar rampayı nasıl çıkıyon
-sen ne içiyon bizede söyle
gibi şeyler
aslında bilseler nekadar sıradan ve kolay olduğunu sadece biraz zaman lazım kondisyon kendiliğinden oluveriyor sürekli yapınca

Geri