Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisan Grand Tour Satın Aldım

Ben de ilk iyileştirmemi lastikleri değiştirip zırhlı lastik alarak yapacam sanırım. 150 km yol yaptım arka lastik 2 kere patladı. İkisi de dışardan gelen darbeler.
Fotoğrafını da koyayım hatta. Ağzıyla içmeyi bilmeyip bira şişelerinin kırıklarıyla yol kenarında ayrı bi şerit yaratanları içimden baya bi anıyorum bu fotoğrafta.

IMG_1842.JPG

Michelin Dynamic Sport'dan sizler memnun musunuz arkadaşlar?

Scudo
Ben de ilk iyileştirmemi lastikleri değiştirip zırhlı lastik alarak yapacam sanırım. 150 km yol yaptım arka lastik 2 kere patladı. İkisi de dışardan gelen darbeler.
Fotoğrafını da koyayım hatta. Ağzıyla içmeyi bilmeyip bira şişelerinin kırıklarıyla yol kenarında ayrı bi şerit yaratanları içimden baya bi anıyorum bu fotoğrafta.

244541 dosyayı görüntüle

Michelin Dynamic Sport'dan sizler memnun musunuz arkadaşlar?
hocam içten patlıyor olabilir jant şeridi çok dandik ona dikkat edin gte modelinde
elektrik bandı çektiler ikisine de ondan sonra 200km civarı sürmüşümdür patlamadı

• Beğen
Tepkiler: TafLan
GTE Eco 52 kadro arayan varsa 2.el sahibinden sitesinden İstanbul satışlı ilan gördüm.Düşünen varsa değerlendirebilir.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
@Nadir.T ben de pro season var sizde niye dynamic sport var ki🤔

Evet arkadaslar yukselen doviz kurundan etkilenmiyim diye sele olayina gecen hafta giristim. Aklimda hep power vardi ama tanidigim cevremdeki bisikletciler onerisi ile marka olarak Selle İtalia’ya kaydim. ID match diye kendine has olcum makinesi var bu selenin. Onu yaptirdim ve L2 bedene karar verildi. Siparisimi haftasonu verdim ve dun itibari ile montajini yaptik. Kisa mesafe surdum henuz ama rahat bir sele diyebilirim, ozellikle orta kanal flow olmasi bolgeyi rahatlatiyor. Sele cok kisisel bir sey ama bu markayi kullanan deneyimi olan varsa yorum yaparsa sevinirim. Kaldi geriye sele borusu ve gidon bogazi. Cumhuriyet bayraminiz kutlu olsun, herkese keyifli pedallamalar.
C79E901C-3A7C-451A-ABA6-887030B2290A.jpegA6FEDDD2-B2CD-4BEA-B056-1CC59A6CEB4A.jpeg

@Nadir.T ben de pro season var sizde niye dynamic sport var ki🤔

@özgür duygu
Grand Tour modelinde pro season var ecoda dynamic sport. Orda da işin ecosuna gitmişler yani.

hocam içten patlıyor olabilir jant şeridi çok dandik ona dikkat edin gte modelinde
elektrik bandı çektiler ikisine de ondan sonra 200km civarı sürmüşümdür patlamadı
@Bilal Altunbulak
O ayrı bi dava zaten. Bisikleti kurdururken yeni şerit bulamadım internetten sipariş edip gelene kadar idare edeyim dedim biri evde dururken olmak üzere 2 kez de öyle patladı. Onu yazmıyorum bile hiç. Lastik patlayınca açıp içten mi dıştan mı kontrol ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: özgür duygu
Sevgili arkadaşlar bu model ile RX9300 arasında ne gibi fark mevcut. Grand Tour Eco Gravel bir modele de benzemiyor.Yardımcı olabilecek var mı bu konuda?

GTE Eco 52 kadro arayan varsa 2.el sahibinden sitesinden İstanbul satışlı ilan gördüm.Düşünen varsa değerlendirebilir.

Anlamsız bir fiyatı var bana kalırsa. Daha bir ay önce bu konuda satan birisi olmuştu. Neredeyse %20 daha uygun fiyata. Bisikletimi sattım, onu alacaktım fakat yetişemedim. sağlık olsun :)

• Beğen
Tepkiler: mudo77
Sevgili arkadaşlar bu model ile RX9300 arasında ne gibi fark mevcut. Grand Tour Eco Gravel bir modele de benzemiyor.Yardımcı olabilecek var mı bu konuda?

@ahmet1914
Kadro geometrisi, jant ve lastikler farklı. Diğer bütün komponentler nereseyse aynı
Gte daha endurance bir geometride rx serisi ise yol-yarış bisikleti isminin daha yarış kısmına hitap ediyor.
Gte’de Alexrims jant ve Michelin Dynamic Sport(700x28c) varken Rx9300’de sanırım kendi markası ya da isimsiz bi jant seti ve Cst 700x23c var.
Bisan’ın gravel modelleri All Trail ve All Trail Eco. Biri GRX setli diğeri sora setli.

• Beğen
Tepkiler: özgür duygu
Benim GT'de arada bir çıt sesi geliyor. Nereden ve neden geldiğini anlamadım. Tek ipucu, kendimi geriye attığımda, yani sprinterlerin finişte yaptığı gibi bisikleti öne attığımda da aynı ses geliyor.
Var mı bir fikri olan?

• Beğen
Tepkiler: Barisc61
Benim GT'de arada bir çıt sesi geliyor. Nereden ve neden geldiğini anlamadım. Tek ipucu, kendimi geriye attığımda, yani sprinterlerin finişte yaptığı gibi bisikleti öne attığımda da aynı ses geliyor.
Var mı bir fikri olan?

Pedaldan geliyor olabilir mi? Arada bir pedala fazla yükleniyorsunuzdur ve aynı şekilde sprint bitişinde geriye atma hareketi de pedala fazla güç uyguluyor olabilir.

Pedaldan geliyor olabilir mi? Arada bir pedala fazla yükleniyorsunuzdur ve aynı şekilde sprint bitişinde geriye atma hareketi de pedala fazla güç uyguluyor olabilir.
Eğer öyleyse, sorun nedir? Ne yapmam gerekir?

@eshquiaa bana sele borusu gibi geldi. Sele borusu kelepcesini kontrol edin, daha sıkı hale getirin.

Sonrasında bir deneyin bakalım ses kesilmiş mi.

@eshquiaa bana sele borusu gibi geldi. Sele borusu kelepcesini kontrol edin, daha sıkı hale getirin.

Çok doğru, sele borusu ya da sele rayları da olabilir. Sele borusunun raylara bağlandığı yerde bir tork değeri yazar. O torkun altında bir kuvvetle sıkıldığında benim sele de çıt çıt ses çıkarıyordu. Test etmesi de çok kolay aslında. Elinle selenin önüne arkasına kuvvet uyguladığında aynı ses geliyorsa, sorun orda demektir.

@ahmet1914
Kadro geometrisi, jant ve lastikler farklı. Diğer bütün komponentler nereseyse aynı
Gte daha endurance bir geometride rx serisi ise yol-yarış bisikleti isminin daha yarış kısmına hitap ediyor.
Gte’de Alexrims jant ve Michelin Dynamic Sport(700x28c) varken Rx9300’de sanırım kendi markası ya da isimsiz bi jant seti ve Cst 700x23c var.
Bisan’ın gravel modelleri All Trail ve All Trail Eco. Biri GRX setli diğeri sora setli.
Çok teşekkür ederim desteğiniz için

• Beğen
Tepkiler: PseudoMember
Çok doğru, sele borusu ya da sele rayları da olabilir. Sele borusunun raylara bağlandığı yerde bir tork değeri yazar. O torkun altında bir kuvvetle sıkıldığında benim sele de çıt çıt ses çıkarıyordu. Test etmesi de çok kolay aslında. Elinle selenin önüne arkasına kuvvet uyguladığında aynı ses geliyorsa, sorun orda demektir.
Aynen dediğiniz gibiymiş. Sele bağlantı vidalarını sıktım, düzeldi. Çok teşekkürler. 🙏

Çok teşekkürler. Rayları sıktım düzeldi. 😊

Bu gidon bogazi isi epey sabir ve zaman isteyen bir seymis. Ustunde gelen stok halinden 11lige gectim oneriler dogrultusunda ve yapilan basit fit sonrasinda. Fakat korkunc boyun ve sirt agrisi cektim, simdilik ters cevirdim pozitiv acisi ile alismaya calisiyorum. Bunun alisma sureci mi boyle oluyor yoksa uzatarak yanlis mi yaptim?11ligin normal acisina gecip alismak icin zorlamalimiyim yoksa eskini mi takayim? Bilemiyorum henuz, kafam cok karisik. Deneyimi olanlarin yorumlari varsa mutlu olurum.
B30E8EF9-897B-4198-8B6E-F7E2A8F43EA8.jpeg

Bu gidon bogazi isi epey sabir ve zaman isteyen bir seymis. Ustunde gelen stok halinden 11lige gectim oneriler dogrultusunda ve yapilan basit fit sonrasinda. Fakat korkunc boyun ve sirt agrisi cektim, simdilik ters cevirdim pozitiv acisi ile alismaya calisiyorum. Bunun alisma sureci mi boyle oluyor yoksa uzatarak yanlis mi yaptim?11ligin normal acisina gecip alismak icin zorlamalimiyim yoksa eskini mi takayim? Bilemiyorum henuz, kafam cok karisik. Deneyimi olanlarin yorumlari varsa mutlu olurum.
245951 dosyayı görüntüle

Merak ettiğim bir şey vardı yeri gelmişken ben de sorayım. Gidon boğazını böyle ters takmanın maşaya, gidona yada herhangi bi aksama olumsuz etkisi var mı acaba?

@Nadir.T Gidon boğazları zaten 2 taraflı kullanılmak üzere yapılmış bildiğim kadarıyla. Bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.
@vusalazeroglu Vücudunuz değişime hemen adapte olmayabilir ancak bu Gidon Boğaz’ını eksi açıyla kullanmak gerçekten zorlar sizi diye düşünüyorum.

Geri