Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisan Grand Tour Satın Aldım

Bizim lastikler en fazla kaç olabiliyor 700x23 üstüne

Scudo
Bizim lastikler en fazla kaç olabiliyor 700x23 üstüne
Bizim lastikler 700x28 mm ve en üst sınır da bu diye biliyorum.
Jantlar 30'a izin verse, acaba çatal sürter mi bundan emin değilim. Çok yakın görünüyorlar.

• Beğen
Tepkiler: fatihgocmez
Arkadaşlar bisikleti aldım sonunda viteslere alışamadım 😄 bacaklarım yanıyor fena hamlamışım. Aynakol döndükçe bi gıcırtı var artık kontrole gidince göstereceğim. Birde fren sıkınca tık tık ediyor. Arka taraf şimdilik bu kadar fotoğraf atarım yakında
Bu başlığıda takip ediyordum arada. Dostum yazdıkların dikkatimi çekiyordu, vallahi kendim almış gibi sevindim, kazasız belasız problemsiz sürüşler olsun :) gerçi aynı gün almışız bisikletleri:)

Arkadaşlar pedallar için bir ayar oluyor mu bu bisiklette dönüşlerde yere sürtüyor hatta pedal çevirirken ayak ucunun yere sürtme durumu oluyor ?

• Hahaha
Tepkiler: Oklüzal Builder
Arkadaşlar pedallar için bir ayar oluyor mu bu bisiklette dönüşlerde yere sürtüyor hatta pedal çevirirken ayak ucunun yere sürtme durumu oluyor ?
Bizde yere sürtme durumu yok. Yalnız bisiklet sürerken dönüşlerde ne tarafa dönüyorsan o pedal yukarda olmalı. Bu şekilde mi viraj alıyorsun? Ayrıca ayağının ucunun yere sürtmesi için pedala çok yanlış basman gerekir. Eğer pedala topuğuna yakın tabandan basıyorsan bu çok yanlış. Ayağının parmaklara yakın tabanı ile pedala basmalısın.

1622494141281.png1622494071017.png

Bizde yere sürtme durumu yok. Yalnız bisiklet sürerken dönüşlerde ne tarafa dönüyorsan o pedal yukarda olmalı. Bu şekilde mi viraj alıyorsun? Ayrıca ayağının ucunun yere sürtmesi için pedala çok yanlış basman gerekir. Eğer pedala topuğuna yakın tabandan basıyorsan bu çok yanlış. Ayağının parmaklara yakın tabanı ile pedala basmalısın.

265785 dosyayı görüntüle265784 dosyayı görüntüle
SPD pedal sanırım bu yüzden önemli iş dönüşü dalginlikla iki kez sürttüm sanırım daha dikkatli olmam gerekiyor, teşekkürler bilgilendirme için.

Bu başlığıda takip ediyordum arada. Dostum yazdıkların dikkatimi çekiyordu, vallahi kendim almış gibi sevindim, kazasız belasız problemsiz sürüşler olsun :) gerçi aynı gün almışız bisikletleri:)
Eyvallah kardeşim sanada hayırlı olsun :) alışma sürecindeyim biraz dün yağmurda sürdüm arkadaşlar hiç tavsiye etmiyorum hele ki trafikte frenler yok denecek kadar az tutuyor
o değilde bisikleti alınca masraf arttı :D

olmazsa olmaz,
kask,
iç lastik,
yanına pompa,
iç lastiği koyacak çanta,
km sayacı,
suluk + kafesi,

Son düzenleme:
Eyvallah kardeşim sanada hayırlı olsun :) alışma sürecindeyim biraz dün yağmurda sürdüm arkadaşlar hiç tavsiye etmiyorum hele ki trafikte frenler yok denecek kadar az tutuyor
Çok teşekkür ederim. Haftasonu kullanabilme fırsatım oldu benimde. Yol bisikletinde yeni olmama rağmen hiç yabancılık yaşamadım diyebilirim. Ama yağmurlu havada sürüş tecrübesi edinmeden erken konuşmak ta istemem :)

Çok teşekkür ederim. Haftasonu kullanabilme fırsatım oldu benimde. Yol bisikletinde yeni olmama rağmen hiç yabancılık yaşamadım diyebilirim. Ama yağmurlu havada sürüş tecrübesi edinmeden erken konuşmak ta istemem :)
ben vitesleri anlayamamıştım :D evde durduğu yerde incelerken çözdüm. Dün epey ıslandım ama bi ara korktum gerçekten kaldırımdan felan sürdüm :D

ben vitesleri anlayamamıştım :D evde durduğu yerde incelerken çözdüm. Dün epey ıslandım ama bi ara korktum gerçekten kaldırımdan felan sürdüm :D
Usul usul diyorsun :D Benim için esas alışma süreci bu haftasonu başlayacak kilitli pedallarla nasıl olacak bakalım o_O

GT'de bu lastik yok mu zaten? GTE mi yoksa bahsedilen?
(yine şiir gibi konuştum 😆)
İlk gt lerde allseason var. Sonradan değişti sanırım dynamic sport oldu:)

Hatta ilkinde cstler vardı galiba. Lastik konusunda biraz şanslıydık biz.

Son düzenleme:
bende cst var lastik iyi gibi ama jant şeridi lazım :(

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
Ben jant şeridini ücretsiz satın aldığım yerde değiştirtmiştim.
Hem de sağlam bir şeritle. :)
adam öyle yoğun ki yüzüme bakmadı. servisteki adam jant şeridinden patladı diyorum hmm diyor ne zaman geleyim diyorum başka servise git diyor. aldığım yerin servisçisiymiş.

adam öyle yoğun ki yüzüme bakmadı. servisteki adam jant şeridinden patladı diyorum hmm diyor ne zaman geleyim diyorum başka servise git diyor. aldığım yerin servisçisiymiş.
Bisan'la direk irtibata geçmek sorunun çözümünü hızlandırabilir. Yada hiç uğraşmayıp iyi kalite bir jant şeridi satın alın.
Merak ederseniz, benim bu konuyla ilgili buradaki resimli paylaşımım:

Bisan'la direk irtibata geçmek sorunun çözümünü hızlandırabilir. Yada hiç uğraşmayıp iyi kalite bir jant şeridi satın alın.
Ben bugün eski mesajları okudum ne beklemişiz bisikleti yahu.
Bizim bisikletin esinlendiği bir model vardı renk vs olarak onu aradım eski mesajlarda, hatırlayan var mıdır acaba😀

jant şeridi de ucuz bişey değil galiba, sizin ön fren claris mi geldi :eek:

Ben bugün eski mesajları okudum ne beklemişiz bisikleti yahu.
Bizim bisikletin esinlendiği bir model vardı renk vs olarak onu aradım eski mesajlarda, hatırlayan var mıdır acaba😀
Ben de eski mesajlara biraz baktım. O sürecin heyecanı ne güzelmiş :). Bisikletine kavuşanın mesajlarını merakla takip edip cevaplıyorduk. Sanki biz kavuşmuşuz gibi seviniyorduk. :hhhhhh:
jant şeridi de ucuz bişey değil galiba, sizin ön fren claris mi geldi :eek:
İlk siparişlerde ön frenler Claris gelmişti. Pandemi başlarıydı, sıkıntılar vardı. Bisan, Sora takımlar geldikçe ücretsiz değişimini yapacağını söylemişti. Ni tekim, benim bisiklette ücretsiz değişimi yaptılar.

54kadro bulduğum an ben de katılacağım aranıza umarım
Bir tane 54cm buldum fakat 2020 model geçen sene ve bu seneki model arasındaki fark nedir acaba

Son düzenleme:
Geri