Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisan Grand Tour Satın Aldım

28 mm lastik genişliği. Dediğim basincta özellikle ince keskin bozukluklardan geçince lastikte ezilme ve sanki darbeyi jant karşılıyoruz hissi oluoyr bazen. Ondan dolayı sordum 🖐
28mm de hiç sıkıntı olmaz. Ben yol bisikletinde 28mm kullanıyorum. 84kgyum 90 civarı basıyorum hava bir problem yaşamadım :)

Scudo
28 mm lastik genişliği. Dediğim basincta özellikle ince keskin bozukluklardan geçince lastikte ezilme ve sanki darbeyi jant karşılıyoruz hissi oluoyr bazen. Ondan dolayı sordum 🖐
Bence pompanızın göstergesini test amaçlı başka bir göstergeli pompa ile karşılaştırma yapın. Bana pek normal gelmedi yazdıklarınız.

Btwin 900 ayaklı göstergeli pompa var. Ya benim sibopta sorun var ya da pompanın sibop kısmını ben doğru takamiyorum veya orada arıza var.
Üstteki gorseldekine yakın bir durum söz konusu aslında.
Bence pompanızın göstergesini test amaçlı başka bir göstergeli pompa ile karşılaştırma yapın. Bana pek normal gelmedi yazdıklarınız.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Bisan Grand Tour ve Triban rc500 arasında kalsanız hangisini tercih edersiniz.
Ömürlük bir bisiklet olsun istiyorum , uzun bir süre parçaları geliştirerek kullanmak niyetindeyim.
Kadro bakımından triban rc500 m boyda 1780gram.Grand tour kadrosu hakkında bir bilgi bulamadım.

Bisan Grand Tour ve Triban rc500 arasında kalsanız hangisini tercih edersiniz.
Ömürlük bir bisiklet olsun istiyorum , uzun bir süre parçaları geliştirerek kullanmak niyetindeyim.
Kadro bakımından triban rc500 m boyda 1780gram.Grand tour kadrosu hakkında bir bilgi bulamadım.
Grand tour kadro olarak kaynak izleri silik, kabloların içten geçtiği, karbon masalı güzel bir kadroya sahip. Ben de sora setli olani mevcut ve Haziran 25 den bu yana kullaniyorum. Gayet memnunum. Gerek performansı, gerek dişli oranları sayesinde her türlü şarta ayak uydurmasi, üzerindeki michelin lastikle gayet guzel yol tutuşu olan bir bisiklet. Üzmez kısacası.

Selam dostlar uzun uğraşlar sonunda 1 adet GT buldum ve siparişini verdim bugün kargoya vericekler,GT için en başta yapmam gereken bir durum var mı?(GTE jant şeridi gibi)

Selam dostlar uzun uğraşlar sonunda 1 adet GT buldum ve siparişini verdim bugün kargoya vericekler,GT için en başta yapmam gereken bir durum var mı?(GTE jant şeridi gibi)
Hayırlı olsun. Mutlu pedallamalar dilerim.
GT'lerde jant şeridi sorunu yaşanmadı diye hatırlıyorum. O sorun GTE'lerde yaşanmıştı (bizzat sahibiyim). Yine de GT kullanıcılarından cevap gelirse iyi bir hatırlatma olur.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Keyfini cikarin bolca surun. Gt sorun cikarmadi bende veya cevremde. Benim bir ay sonrasinda yaptigim ilk degisim gidon bandi oldu. Ustunde gelen bant guzeldi ama jel destegi yoktu cok inceydi 10km sonrasinda avuc iclerinde agri yapiyordu. Jelli kaliteli sargi alarak degistirdim, cok guzel oldu.

• Beğen
@vusalazeroglu nereden aldınız, link verebilir misiniz?
Direkt link veremiyorum, benim aldigim saticinin urunleri tukenmis. N11 uzerinden aldim Supacaz marka, siteden aratarak bulabilirsiniz. Kaliteli, ust duzey bir urun. Bir diger marka Lizard Skin, onu da arastira bilirsiniz. Her iki markayi da yillarca, komforla kullanirsiniz. Simdiden hayirli olsun.

• Beğen
Hiçbir sorun yok. Şıkır şıkır gidiyor. Üç temas noktasını upgrade edin zamanla; sele, gidon bandı ve pedal.
Benimkiler: Specialized Power Comp, Fizik Tempo Microtech Bondcush Classic ve Shimano PD-T400 CLICK'R (buna ayakkabı da lazım tabi 😆).

• Beğen
Kronik sıkıntısı yok, aslan gibi bisiklet:) alın geçin bulduysanız.

• Beğen
Hiçbir sorun yok. Şıkır şıkır gidiyor. Üç temas noktasını upgrade edin zamanla; sele, gidon bandı ve pedal.
Benimkiler: Specialized Power Comp, Fizik Tempo Microtech Bondcush Classic ve Shimano PD-T400 CLICK'R (buna ayakkabı da lazım tabi 😆).
Power sele (bir de pro sele) benim de hedefimde hocam, nasil memnun musunuz? Nerden aldiniz? Gule gule kullanin.

Selamlar yaklaşık 4 aydır gt kullanıyorum ilk yol bisikleti deneyimim selesi bana çok rahat geldi belki de daha iyi bir sele denemediğimdendir sizce değiştirilmesi gerekiyor mu? Decathlonun rc 500 taytını kullanıyorum

Power sele (bir de pro sele) benim de hedefimde hocam, nasil memnun musunuz? Nerden aldiniz? Gule gule kullanin.
Üzerinde gelen uzun süreler sele üzerinde oturma alışkanlığım olmadığından yarım saat sonra rahatsız etmeye başlıyor ve sürüşümü bir saat ile sınırlandırmama sebep oluyordu. Power Comp çok daha rahat. Acemi bir bisikletçi olarak değerini çok kavrayamasam da, biraz geleceğe yatırım olarak gördüm.
Aktif Pedal'dan aldım.

Selam dostlar an itibari ile kavuştum canavara, metin bisiklette kurulumunu yaptırdım, yeşilköy sahilde pedallayacağım( anlık)

Dosyalar

• 0A198964-75B3-44FD-AADF-F06E48225922.jpeg
    0A198964-75B3-44FD-AADF-F06E48225922.jpeg
    1,4 MB · Okunma: 171
  • C61AD737-579E-46C9-B5B2-CD64D611891E.jpeg
    C61AD737-579E-46C9-B5B2-CD64D611891E.jpeg
    1,4 MB · Okunma: 168
Hayırlı olsun, mutlu pedallamalar... Güzel alettir kendileri :).

• Beğen
Geri