Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisan Grand Tour Satın Aldım

@suyunsesi çok teşekkür ederim, şehir tur bisikletinden sonra, zor geldi duruşu falan ama alışırız herhalde

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
Scudo
@suyunsesi çok teşekkür ederim, şehir tur bisikletinden sonra, zor geldi duruşu falan ama alışırız herhalde
Bu yol bisikletleri için bikefit gerçekten önemli. Hem alışmanı hızlandırır. Hem daha fazla zevk almanı sağlar :).
Çocukluğumdan beri yıllarca şehir bisikletleri, pazar bisikletleri kullanmış biri olarak bunca yaşımdan sonra ilk kez daha bu Temmuz ben de bir yol bisikletine geçiş yaptım. Hayatımda ilk kez bir yol bisikleti sürmeye başladım. Ancak sanırım doğru kadro ölçüsü ve doğru ayarlar sayesinde çok hızlıca alıştım. Sanki ben yıllardır yol bisikleti de sürmüş gibiydim. :)
Kesinlikle kendi beden çiftteker ayarlarını yaptırt ya da kendin bir şekilde netten araştırarak ayarla.

Selam dostlar an itibari ile kavuştum canavara, metin bisiklette kurulumunu yaptırdım, yeşilköy sahilde pedallayacağım( anlık)
Bir ipte iki GT oynamaz. Sahil yolu benim ona göre 🤣

@eshquiaa hahahah bu akşam orada olacağım efenimm :)
Arkadaşlar ankara ılgaz bisiklet GTE 52 için sahibindene ilan açtırmış, bilginize

GTE kadrosu disk fren uyumlu mu?

Selamlar, bir şey sorucam sele’nin altında dikey boruda yarım ay şeklinde detay var, int sitesinde öyle, ama elimde olan GT modelinde öyle bir şey yok, bisan’ı aradım bütün üretimler düz üretildi o fotoğrafta ki numune görseli dedi, sizlerde var mı o detay

Selamlar, bir şey sorucam sele’nin altında dikey boruda yarım ay şeklinde detay var, int sitesinde öyle, ama elimde olan GT modelinde öyle bir şey yok, bisan’ı aradım bütün üretimler düz üretildi o fotoğrafta ki numune görseli dedi, sizlerde var mı o detay
O detay hiç birimizde yok. Hepimizin düz boru ve bence daha sağlam görüntü veriyor.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Tam yerin sorayım ; arkadaşlar GT kullanalar 52-36 aynakol ile nasıl gidiyor ? Ruble de 11-30 idi sanırım.. 50-34 olsaymış cuk otururmuş ama 52-36 bence gereksiz Endurance bir kadroya.

• Beğen
Keyifli Pedallar Herkese Ben de GTE almaya karar verdim ancak İstanbulda hangi bayiye sorduysam ne GT ne de GTE kalmamış ve üretimin de yeni yılda yapılacağı söylendi bana .

• Beğen
Tam yerin sorayım ; arkadaşlar GT kullanalar 52-36 aynakol ile nasıl gidiyor ? Ruble de 11-30 idi sanırım.. 50-34 olsaymış cuk otururmuş ama 52-36 bence gereksiz Endurance bir kadroya.
Yokuş çıkamıyorum. Fakat sorun aynakolda değil bende. 😉

Bisikletim Bianchi Touring 727M, bu bisikletten Bisan GT gibi bir modele geçiş yapsam gidon tutuşu ve frenleme konusunda vb. çok sıkıntı yaşar mıyım ? Yardımlarınızı bekliyorum, kullandığım bisiklet 15.5 kg ve bu yükten kurtulup hafif bir şeyle yoluma devam etmek istiyorum ama tutuş konusunda korkuyorum. İçimi rahatlatın lütfen :)

Hayırlı olsun abi bisikletin bisan bu işinüstüne düşecek gibi.Büyük kadro sıkınntısını çözecek inşallah.Birde spor ayakkabısına el atılsa bizi ithal markalardan kurtarsalar.Yerli olan büyük numaralıspor ayakkabısıistiyoruz ama fırsatçılık yapıp yüksek fiyattan satmayacak. Maalesef yerli markalarda bu hep oluyor.Bisikletin eksiğini ya tamirci tamamlar yada kullanıcı.Ne olur yani ürün banttan dikkatli çıksa .Ya jant içine şerit(patlak koruması) atmazlar ya lastik sıkıntılı çıkar....Bizbize anlayışı hala hakim .....İhracat yapıyoruz acaba o adamlar ne düşünür hakkımızda.Firma olarak zaten büyüksün bi yerlere gelmişsin ismin var.Yap dört dörtlük plaket versinler,namın yayılsınn.Arge ,kalite kontrol,iş güvenliği,tse falan daha oturmadı bizde.Bu araçlar iki tekerli ve motorsuz.Ruhsat istemez vergiden muaf.Yılların esnafıyım ineyim bir üretim haneyi dolaşayım işin inceliğinde eksik varmı diye düşünen müdürlerimiz yokmu acaba fabrikalarda.İnsanda esas duruş olmalı.Ya emir yada ölüm bozmalı o duruşu.Bak japona bak koreye okyanus ötesinden mal satıyor avrupaya .Biz dibindeyiz ama bir tane görmedim avrupa turlarında yerli marka.Rakam peşinde değil kalite peşinde olmamız lazım diye düşünüyorum

Bisikletim Bianchi Touring 727M, bu bisikletten Bisan GT gibi bir modele geçiş yapsam gidon tutuşu ve frenleme konusunda vb. çok sıkıntı yaşar mıyım ? Yardımlarınızı bekliyorum, kullandığım bisiklet 15.5 kg ve bu yükten kurtulup hafif bir şeyle yoluma devam etmek istiyorum ama tutuş konusunda korkuyorum. İçimi rahatlatın lütfen :)
Ben geçtikten sonra herkes geçer. 😆 Hiç korkmayın.
Bisan Grand Tour'u da her gören hayran kalıyor. Hele turuncu bandı sarınca çok yakışıklı oldu piç 😎

Merhabalar herkese, bu başlıkta biri demişti yol bisikletiyle ilgilenmeye başladıysan o zehri bi kere tatmışsın illa alacaksın diye. İşte o zehri tadıp da aylardır yol bisikleti bakanlardan biri de benim. Uzun arayışlardan sonra en sonunda ilk bakmış olduğum bisiklete tekrar yöneldim ve internette bulunca ben de Grand Tour Eco siparişimi verdim. Nasip olursa bir iki güne elimde olacak. Fakat GTE alanlara yanında sorun da standart özellik olarak geliyor ya hani :hihi: (lastik şeridi, malzeme farklılığı vs falan gibi :hihi: ) benim de daha bisiklet elime geçmeden şöyle bir problemim oldu. Fikrinizi almak istedim.

Şöyle ki burda bulunan bisan yetkili servisi pek güven veren bi yer değil. İnternetteki yorumlara bakınca bazı kişilerin işini yarım yamalak yaptığını farkettim. Bir iki tane de nispeten uzakta servis var ama onlar da eski tip bisiklet tamircilerinden, yol bisikleti ile ilgileri nasıldır hiç bilmiyorum. Evimin yakınında ise bisikleti gözü kapalı teslim edebileceğim iki bisikletçi var ama onlar da servisi değil. Şimdi ben bu bisikleti garanti için illa ki servisinde kurdurmak zorunda mıyım? Daha önce hiç böyle başka yerden kutusuyla gelecek bisiklet alıp kurdurmamıştım. Kendi bildiğim yerde kurulumunu yaptırsam garantisi bozulur mu? Siz ne önerirsiniz?

Merhabalar herkese, bu başlıkta biri demişti yol bisikletiyle ilgilenmeye başladıysan o zehri bi kere tatmışsın illa alacaksın diye. İşte o zehri tadıp da aylardır yol bisikleti bakanlardan biri de benim. Uzun arayışlardan sonra en sonunda ilk bakmış olduğum bisiklete tekrar yöneldim ve internette bulunca ben de Grand Tour Eco siparişimi verdim. Nasip olursa bir iki güne elimde olacak. Fakat GTE alanlara yanında sorun da standart özellik olarak geliyor ya hani :hihi: (lastik şeridi, malzeme farklılığı vs falan gibi :hihi: ) benim de daha bisiklet elime geçmeden şöyle bir problemim oldu. Fikrinizi almak istedim.

Şöyle ki burda bulunan bisan yetkili servisi pek güven veren bi yer değil. İnternetteki yorumlara bakınca bazı kişilerin işini yarım yamalak yaptığını farkettim. Bir iki tane de nispeten uzakta servis var ama onlar da eski tip bisiklet tamircilerinden, yol bisikleti ile ilgileri nasıldır hiç bilmiyorum. Evimin yakınında ise bisikleti gözü kapalı teslim edebileceğim iki bisikletçi var ama onlar da servisi değil. Şimdi ben bu bisikleti garanti için illa ki servisinde kurdurmak zorunda mıyım? Daha önce hiç böyle başka yerden kutusuyla gelecek bisiklet alıp kurdurmamıştım. Kendi bildiğim yerde kurulumunu yaptırsam garantisi bozulur mu? Siz ne önerirsiniz?
Bence servise kurdurun ama ince ayarları yaptırmayın,vites ve fren gibi,onları da güvendiğiniz yere götürüp yaptırın.

Servise kurulum yaptırtmazsanız daha sonra garantiden faydalanmanız pek mümkün olmaz.

• Beğen
Tepkiler: PseudoMember

Temmuz ayinda benzer yollardan gectim sizinle. Bisikletimi yetkili bayiden aldim kurulmus sekilde teslim edildi, garanti belgesini faturasini her seyini aldim. Tek pedal dahi vurmadan arabanin arkasina yukledim ve yallah isinin ustasina. Ustam aldi vites ayarlari yapilmamis, pedallar sikilmamis, sele ayarsiz, gidon acisi ayarsiz, fren klipsleri kapatilmamis,gidon bandi sokuldu yeniden sarildi ve s. O bu bisiklet tamamdir deyince ilk kez ustune bindim ve pedal. Aynisini tavsiye ederim, simdiden hayirli olsun.

@mudo77
Teşekkürler fikir için.

@Tolga_123
Teşekkürler.

@vusalazeroglu
Teşekkürler. Benim de korkum tam olarak böyle bi şey. Kuruldu tamam denerek elime verilse de işini bilmediğim kişiye güvenip yola çıkamayacağım.

En iyisi sanırım sizlerin de söylediği gibi servisine kurulumunu yaptırıp tüm ince ayarlarını da bildiğim kişilere göstermek ve öyle binmek olacak.

Bisikletini gozunun onunde tutmayi sevenler icin bir urun. Aliexpress uzerinden aldim 12. gün teslim edildi. 16₺ vergi odedim. Meraklisi icin urun linkini de birakiyorum asagiya.
DB87C04D-6C05-4F93-94F4-2B64CA9C6686.jpeg
TRY 61.89 52% Off | Bike Protector Cover MTB Road Bicycle Protective Gear Anti-dust Wheels Frame Cover Scratch-proof Storage Bag Bike Accessories
(link)

Geri