Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet alırken boy seçimini doğru yapmak

Scudo
Merhabalar olsun arkadaşlar,

Triban 500 model ve kadro büyüklüğü 45 cm bir bisiklet almak istiyorum. Ancak 1,83 cm boy ve iç bacak uzunluğu 83-85cm arası ölçülerim var. Acaba Triban 500 model 45 cm kadro büyüklüğü olan yol bisikleti bana küçük gelir mi?

Yokuş ve çıkışlarda küçük yol bisikleti daha rahat olur, kanaatindeyim.

Tecrübe ve bilgilendirme için şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar 186 boyum var. 49 kadro carraro 327 küçük gelir mi?

@idinc hocam 45 cm çok küçük gelir.Boyunuza göre 54 veya 56 kadro ideal olur diye düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: idinc
arkadaşlar merhaba. boyum 1.80 iç bacak boyum 84cm.. giant rx 3 modeline bakıyorum.. fitness bir şehir bisikleti kendisi. M kadrı 50 cm L kadro 55 cm denk geliyor. ara kadroları yok hangisini tercih etmeliyim acil yarıma ihtiyacım ihtiyacım var sipraiş vericem birazdan

@mizagom internetten sipariş vermeden önce tercih ettiginiz modeli gidip mağazada görün deneyin uzanma mesafesi kullanım şekli duruş posizyonu herşey etkiler ve yanlış bi kadro boyu seçerseniz fiziksel sakatlık yaşarsınız izmir bisiklet doruk bisiklet seda bisiklet sundu bisiklet buralarda istediginiz her modeli bulabilirsiniz ve boy konusunda da yardımcı olurlar ben 48 kadro kullanıyorum boyum 162 cm benim boyuma göre 5 cm büyük bu kadro burdan yola çıkabilirsiniz

Merhaba arkadaşlar, Ghost marka dağ biskleti almak istiyorum biskletçide bir tane Medium-M kadro, 29" lastik, tacana 4 model, beğendim satıcı tek kaldığı için uygun fiyata verecek boyum 1.66, bacak içi boyumu ölçtüm 77 cm. bisikletin orta çıtası bacak arama ayakkabı ile tam değiyor boşluk kalmıyor. ama kollarım duruşum uygun gibi geldi. satıcı 1,65 cm ve yukarısı için kadro uygun diyor. bacak aranın değmesi sıkıntı yaratmaz diyor. 29" lastiktede hem hızlı gidersin hemde rahat edersin diyor. başka bir biskletçide kato 27,5 jant al diyor 29 sana büyük gelir diyor. ghostun sitesinde M kadro boyunu 1,65 den 1,75 e kadar gösteriyor kafam karıştı ghost tacana 4 de uygun fiyat olunca almak istedim sizce kadro bana uygun mu ? şehir içi kullanacağım bisklette tek kalmış acele etmek istiyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim çok tşkler

1.76 boy ve 90 kg birisi için linkteki bisiklet nası sizce?
(link)
(link)
(link)

ah ah keske şu konuyu once gorebilseydim 1.80 boyla 46 cm sehir bisikleti sectim pismanim simdi ugras gidon boğazi ile

cranklength.jpg

Aynakol uzunlu hesabı.

@Pamuk
Benim bacak 92 boy 93. Aklıma kurt düşürdünüz hocam ya :( halihazırda diz ağrısı çekiyorum. Benim aynakol 175 ama daha uzarsa arazide pedallar sağa sola çarpmaz mı? Ayrıca ben hiç 175' den uzununu görmedim o_O

@Mustafa Zeybek

Mobilden girmenin zararları, Cağrı'nın bir videosunda vardı bu tablo aynısı diye attım videodaki daha farklıymış.

Bacağı 34 inch den uzun olanlar 175 kullanıyor normal yani

(link)

220mm :eek: görmez olaydım onu nasıl bir insan kullanıyor.

@Pamuk
Ben de mesajı yazdıktan sonra pek fark yaratmayacağını düşündüm. Fark yaratacak uzunlukta olsa bile arazide sıkıntı zaten :rolleyes:

@Mustafa Zeybek
Arkadaşlar önceki setim 170mm idi şimdi 175 oldu. Bu kadar fark edeceğini düşünmezdim. Gerekli destekle durduğu yerde ağrıyan diz ağrım kayda değer miktarda azaldı.

Arkadaşlar boyum 1.73 bacak boyum 75-76
S beden triban 100 uyarmı
2. El alacağım :)

@Denizcagan Yönlendirmeleriniz için yeniden müteşekkirim. Zira iyi ki 54cm kadro almışım; 57cm kadro aldım kullandım, sürüş konforu yerinde diyorum, sanki 60cm kadro olsaymış daha iyi olurdu gibi de diyesim geliyor...
Ancak minimal olarak 57cm kadro doğru bir seçim oldu :)

Arkadaşlar merhaba,
Sedona 300 alacağım , boyum 176 cm bacak boyum 79 cm. İnternet üzerinden alacağım bisikleti sizce 48 kadro mu yoksa 52 kadro mu tercih etmeliyim?

• Beğen
Tepkiler: kamilburak35
Arkadaşlar iki bisiklet arasında kaldım,bayide de denedim karar veremedim,
Sedona gusto ve carraro elite 804,ikinci el almayı düşünüyorum,
Sedona gusto 48 beden var 1000 tl ye bırakacak,
carrora elite 804 var M beden (m olunca kaç kadro oluyor,alırken 52 beden diye aldığını söylüyor sahibi)
benim boy 176,iç bacak boyum 75 bana hangi beden uygun

Kodro boyu şu cm bu cm olayı bana biraz tuhaf geliyor. 42 numara ayakkabı giydiğinizi bilseniz bile yinede deniyorsunuz sonra satıcı abi bunların kalıpları küçük der size :)

Kadro boyu orta göbekden sele borusunun olduğu yere kadar ölçüdür benim bildiğim odur (yanlışsa düzeltin.). Şimdi 28 jant bir bisiklet ile 27 jant bisiklet aynı kadro boyunda olsa bile sizce aynı yüksekliktemidir ? Tabiki hayır.

Benim yaptığım şey şudur iç bacak boyumu duvara dayanarak ölçüyorum ardından bisikleyin orta demirinin yere yüksekliğini ölçüyorum. Arada bisiklet tipine göre makul bir boşluk var ise benim için kadro boyu budur.

Hepinize güzel sürüşler dilerim.

@mehmetburhan
Cevabiniz mantikli geldi fakat gidon ile sele arasindaki mesafe de önemli olmali bence duruş bozukluğunu önlemek için.

Geri