Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet bakım ve onarım ücretleri

@ugurus Benim bütün işimi görüyor bu sehpa. Kaldırıp katladığımda harcadığı hacim de yok gibi bişey. Tamir/bakım işlerini ayakta, iki büklüm olmadan, yorulmadan yapmak için ayaklı sehpalar var en iyisi onlar aslında. Ama hem pahalılar, hem de çok yer kaplıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Mr nc ve ugurus
Scudo
Arkadaslar zincir temizligi yaparken zorlandim. Acemilik de var tabi . Ama soyle bir stand alsam isim daha kolay ve hizli olur diye dusunuyorum .

tek başıma tekerleği kaldırmak , pedal çevirmek Hatta vites değiştirmek zor geldi .
Bu uygun mudur ? Bunu seçerken bir şeylere dikkat etmek gerek mi ? Sizin bildiğiniz daha uygun yada bu bütçeye daha iyisi var mı ?
Birde ilk olarak olmaz ise olmaz vazgecemediginiz alet ne olurdu bisiklet icin . Bende simdilik bisiklet ve zincir icin firca ve Temizlik Malzemeleri var .
küçük boya fırçaları ilede temizleyebilirsin bisikleti bi yere daya pedalı ters çevir. mazota batırarak fırçayı güzel temizleniyor. en etkili yöntem zinciri çıkarıp temizlemek ben genelde çıkarıp temizliyorum powerlink var

Arkadaslar zincir temizligi yaparken zorlandim. Acemilik de var tabi . Ama soyle bir stand alsam isim daha kolay ve hizli olur diye dusunuyorum .

tek başıma tekerleği kaldırmak , pedal çevirmek Hatta vites değiştirmek zor geldi .
Bu uygun mudur ? Bunu seçerken bir şeylere dikkat etmek gerek mi ? Sizin bildiğiniz daha uygun yada bu bütçeye daha iyisi var mı ?
Birde ilk olarak olmaz ise olmaz vazgecemediginiz alet ne olurdu bisiklet icin . Bende simdilik bisiklet ve zincir icin firca ve Temizlik Malzemeleri var .
Ben kullaniyorum. Temizlik yağlama için bence yeterli oluyor. Kullandıktan sonra katlayıp kaldırıyorsun, pek pratik

Ben de kendi kullandığımı önereyim. Az yer kapladığı için seviyorum. Stand olarak da kullanıyorum.
(link)
1645209431970.png

Merhabalar,

Gravel G2 bisiklete sahibim. Rica etsem bakımı için neler gerekli ve gerekli olan ürünlerin en kalitelileri hangileri acaba yazarsanız çok mutlu olurum.

Bisikletimi en uygun. Nereye bakım yaptırabilirim vites ayarları akort ayarları..birde 2 adet asistan marka göbek aldım onlar degisicek.izmir Mithatpaşa parkur bisiklet nasıl...gres yağım zincir yağım var ama.vites ayarı göbek değişimi hiç anlamam yardimcin olacak var mı

@emircan kaya İzmir başlığına yazarsanız, varsa bulunduğunuz ilçeyle ilgili bir başlığa, daha iyi cevap alırsınız.

Bisikletimi en uygun. Nereye bakım yaptırabilirim vites ayarları akort ayarları..birde 2 adet asistan marka göbek aldım onlar degisicek.izmir Mithatpaşa parkur bisiklet nasıl...gres yağım zincir yağım var ama.vites ayarı göbek değişimi hiç anlamam yardimcin olacak var mı

Zor bir süreç, kolaylıklar dilerim.
Yapacak yer bulmak ayrı zor, iyi yapacağından emin olmak ayrı zor.
Eski göbeklerle yeni göbeklerin flanş çapı çok farklıysa tellerin değiştirildiğinden ve doğru boyda olduğundan emin olun. Karşıyaka'nın "en iyi" diye bilinen bisikletçilerinden birinin jantın içine doğru tel başlarından ~9mm çıkan tellerle jantı teslim ettiğini gördüm.
unknown.png

Geçen yaz teller için 150, örüm için 100 olmak üzere jant başına 250 lira istiyorlardı. Tellerle ilgili maliyet en az 2 katına çıkmıştır, işçiliği bilemiyorum. Doğru teller hesaplanıp internetten daha ucuza temin edilerek sadece örüm işçiliği de verilebilir. Bisikletçi teli beğenmezse, ölçüsünü beğenmezse, malzeme ondan alınmadı diye örmezse ayrı konu. Bunları da gördük zamanında.

@Spartiat Bu tel seçimini çok beğendim. Büyük ustaymış gerçekten.

Tel seçmemiş aslında, kırık jantı değiştirirken önceki telleri kullanmış, göbek aynı ama jant yüksek profilli olunca teller aşırı uzun kalmış. Oysa müşterisine tellerin değişmesi gerektiğini söyleseydi müşteri masrafından kaçınmazdı, değiştirilirdi. Düzgünce açıklandığında müşteri tel değişiminden kaçınırsa da ben olsam yapmazdım, o jantı öyle teslim etmezdim.

Parkur bisikleti biliyorum ama daha önce bir iş yaptırmadım,karşı taraftaysanız Çankaya sundu var,Güzelbahçede hermes var.Bu arada bunlar uygun sayılmaz ama işlerini iyi yapan profesyonel yerler,ara sokaklardaki tamircilerden iyi iş yapan tanıdığınız bir usta yoksa,bu işlemlerden tam randıman alamayabilirsiniz.

Parkur bisiklet iyidir kendileri ile bisiketimin tiagra aynakolunun onarımını yaptıracağım zaman tanışmıştım. Yanılmıyorsam sahibi de eski yarışçı. Esnaflık ve ustalıklarından ben memnun kalmıştım.
Karşıyaka taraflarında bisikletçi arasanız kaymakamlık yanında Erdem usta var onu da tavsiye ederim.

Bende geçen ay İstanbul Bostancı Bisiklet Sepetinden; Ön/Arka Hidrolik fren seti, ön arka rotor, ve arka vites kolu değişimi yaptırdım.
Genel yaz öncesi kontrol de yapıldı. Değişimlerde malzemeler bendendi (Fren yağı onlardan).
350 tl tutu. Kişisel görüşüm; işçiliğe ve verdikleri güvene göre gayet yerinde bir ücret.

Ordu'da full bakım ücreti bu. Bisikletim sıfır gibi oldu ve çok memnun kaldım.
Ordu'da iken ben de aynı yere gittim. İstanbul'daki bisikletçilerime kıyasla fiyat ve işçilik olarak daha çok memnun kaldım. İstanbul'da yetkili Shimano Service Center'da vites ayarını bile yaptıklarında verdiğimden daha kötü aldığım zamanlar oldu. Ordu'da ise iki bisikletteki problemleri çözsünler diye gittik. Sıfır problemle çıktık. Ne sorun varsa söylediler, ekstra bizim bilmediğimiz sorunları da söyleyip önceden bizden onay aldılar. Keşke her bisikletçi böyle olsa dedirten bir memnuniyetti benim için.

Arkadaşlar abimden bisiklet ödünç aldım . Hidrolik yağı bitmiş . Bunun değişim tamir ücreti nedir ortalama ? İzmir de otuyorum . YouTube da 2 video baktım ona göre bitmiş dedim )) Kendi bisikletimde V fren var mis gibi 😀

Ordu'da full bakım ücreti bu. Bisikletim sıfır gibi oldu ve çok memnun kaldım.
Yanlış bilmiyorsam bisikletinizin bakımını yapan dükkan işin ehli bir yer ve orada çalışan ya da çalışanlar bisikletle de iç içe olan bireyler.

• Beğen
Tepkiler: AeroKnight
Geri