Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet bakım ve onarım ücretleri

Arkadaşlar abimden bisiklet ödünç aldım . Hidrolik yağı bitmiş . Bunun değişim tamir ücreti nedir ortalama ? İzmir de otuyorum . YouTube da 2 video baktım ona göre bitmiş dedim )) Kendi bisikletimde V fren var mis gibi 😀
İzmir'in neresinde oturuyorsunuz? Ona göre bir yer tavsiye edelim.

• Beğen
Tepkiler: ugurus
Scudo
Yanlış bilmiyorsam bisikletinizin bakımını yapan dükkan işin ehli bir yer ve orada çalışan ya da çalışanlar bisikletle de iç içe olan bireyler.
Kesinlikle öyleler Mars Bike ve Aykut Usta'ya selam olsun...

• Beğen
Tepkiler: Sinyor ve Ali Eren
Kesinlikle öyleler Mars Bike ve Aykut Usta'ya selam olsun...
Mekaniker olup olmadığından emin değilim ama teknik bilgisinin iyi olduğunu ve işini sağlam yaptığını iyi biliyorum.

Mosso bisikletimin garanti kapsamındaki bakımlarını Ümit bisikletin onaylı bisikletçisinde yaptırıyorum. Servis kelimesini kullanmak yanlış olur. Bisikletimde ufak tefek ayarlamaları zaten kendim yapıyorum ama sırf garanti kitapçığına imza almak için 6 ayda bir bisikletçi abiye gidiyorum.

En son 2 ziyaretimde 100TL ve 75TL aldı. 75TLye dahil olanlar: arka vites pabuçları değişti, yamayı tutturamadığım bir lastik tamir ettirdim, V freninin alüminyum ayar vidaları yalama oldu (ben zorladım esasında) onları değiştirdi, gidonda boşluk vardı onu halletti ve orijinal jant bandı çok kötüydü lastikten bir jant bandı uydurdu ve değiştirdi. Bunun haricinde de abinin söylediği genel olarak teker akkoruna, vites ayarlarıan ve yağlara bakıyormuş.

Gittiğim yer mahalle bisikletçisi olunca tarife ve yedek parça kavramı yok. Yukarıda fatura fotoğrafları paylaşılmış, bana çok uzak bir kavram.

Bisikletin orijinal jant bandı sıkıntılıydı, şurada paylaştım: Mosso Kullanıcıları Kulübü ve çözüm olarak bisikletçi abi hemen eski bir lastikten şerit kesip yeni bir bant üretti. Yedek parça olarak yok mu diye sordum da, buralarda böyle bir şey bulmazsın deyip güldü.

Sanırım 75TL almasının sebebi, jant bandından biraz şikayetçi oldum da ve lastiği de jantın yardığını söyledim ve bunu Ümit bisiklete iletmesini söyledim. Bisikletçi abim de bunu kendince garanti kapsamında sayıp ücrete dahil etmedi diye düşündüm, kullanıcı açısından doğru olan da bu esasında ama olan emekçinin emeğine oluyor. Ümit bisiklete böyle bir bilgi vereceğini sanmıyorum ama umarım verir.

Abiyle aramız iyi...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Atasoy ve ugurus
Eskişehirde Atölye bisiklet öneririm. Standart bir işçilik ücretleri var. Onun dışında arızalı/yada değişmesi gereken ne varsa size söylüyor. Önceden şu tutara kadar yapalım diye belirtti iseniz resimle neden değiştiğini anlatıyor. Sıfır gibi yapıyor bisikleti tek başına çalışan bir Usta

Teşekkürler hocam. Tahmini bi fiyat var mi aklınızda ? Kaç para tutabilir aşağı yukarı ?
Hocam yapilan islem v bisiklet donanimina gore fiyat degiskendir muhtemeln ama en son Balçovadan bir arkadaşım dağ bisikletini götürdü, göbek ve frenlerde bakim yapıldı, bir kaç işlem daha yaptırdı detaya hakim değilim 1 ay kadar önce 250 TL vermişti.
Esnaflık, güven v iletişim olarak ben memnunum açıkcası bu yüzden önermiştim. Arkadaşımda memnun kaldiğini soyledi.
Çankaya da Sundu var birde ama orası çok yoğun oluyor genelde. . Alternatif olarak orayıda düşünebilirsiniz.
Hava çok kötü olmazsa, Doruk pazar günleride açıyor bu arada. .

Çok teşekkür ederim 🙏

• Beğen
Tepkiler: by0ne
Doruk bisiklet ve Karşıyaka kaymakamlığı yanında erdem bisiklet iyidir.

• Beğen
Tepkiler: mertburgu
küçükyalıda doruk bisiklet, narlıderede delta bisiklet ve karantinada parkur bisiklete bakım yaptırdım üçünden de ayrı ayrı memnun kaldım. bana saatleri daha çok uyduğu için doruktan bakım yaptırmaya devam ediyorum.

parkur bisiklete bahçede paslanmış olan dağ bisikletini götürmüştük. gayet güzel bakımları yapmışlar, paslı telleri yenilemişler vs komple bakım 2023-nisan 400 lira verdim.
delta bisiklete geçen gittiğimde sordum, oraya iş çıkışı yetişemediğim için cumartesi gün içinde yapılabilirse bırakıyorum. 3 çeşit bakım sundu, genel kontrol için 150 lira istedi. işlere göre 450 liraya kadar çıkıyordu. 2023-mayıs

doruk bisiklete 6 ayda bir götürüyorum, orada da istediğin türe göre fiyat değişebiliyor. şuan büyük ihtimal orası tam bakıma 450 lira alıyor olabilir. net bilgi değil.

parkur bisiklete bahçede paslanmış olan dağ bisikletini götürmüştük. gayet güzel bakımları yapmışlar, paslı telleri yenilemişler vs komple bakım 2023-nisan 400 lira verdim.
Sadece 5-10 tane teli mi yenilediler, yoksa jantı komple dağıtıp sıfırdan akortladılar mı? 2. ise, 400 tl sudan ucuzmuş.

Sadece 5-10 tane teli mi yenilediler, yoksa jantı komple dağıtıp sıfırdan akortladılar mı? 2. ise, 400 tl sudan ucuzmuş.

fren-vites tellerini kastetmiştim. jant tellerindeki pasları temizlemişler. akort ayarını yapmışlar, temizlenmiş, zincir sağlamdı dediler. lastikler kötüymüş lastik değişimi önerdiler.

• Beğen
Tepkiler: Can Çelik
Kocaeli çevresine de marsbisikleti tavsiye edebilirim bu konuda hem ilgili hem de bilgili bir arkadaş Oğuzhan kendiside zaten bisiklet sporcusu yolu düşen kesişen zamanı olan bi uğrasın derim kesin memnun kalırsınız

İstanbul Beylikdüzü'nde tavsiye edeceğiniz yerler var mı? Yakında Torium AVM'de Decathlon var, oranın bakımları iyi olur mu?

İstanbul Beylikdüzü'nde tavsiye edeceğiniz yerler var mı? Yakında Torium AVM'de Decathlon var, oranın bakımları iyi olur mu?
Beylik Pazarının olduğu ana caddeden aşağıya doğru sallanırken sağda CORELLI mağazası var bi tane, orda ruble değişimi yaptırmıştım ama hiç memnun kalmadım. Çocuk bisikleti kötüleyip durdu, 10 dakika sonra rublede küçük dişlilere geçtikçe artan bir gurultu sesi geldiğini söyleyip tekrar götürmüştüm, askıya alıp vitesleri baştan sona 2-3 defa geçirdikten sonra problem yok deyip paketlediler beni. O yüzden tavsiye edemeyeceğim, amatörle uğraşmaktan pek hoşlaşmıyorlar gibime geldi.

Onun tam karşı arasından girince Shimano'nun yetkili distribütörü var tam mağaza ismini bilmiyorum ama orayı denemeyi düşünüyorum tekrar ihtiyacım olursa.

Bu arada Torium Decathlon'a bisikletin ilk ücretsiz bakımı için götürmüştüm, gençten bi arkadaş vardı atölye sorumlusu olarak ve çok iyi ilgilenmişti. Temizliği, yağlaması, vites ayarı, vs. gibi çok basit işler yaptı gerçi ama iletişim açısından hoşuma gitmişti. Daha farklı birisi varsa o nasıldır veya daha kallavi işleri nasıl yaparlar o konu hakkında maalesef fikrim yok..

• Beğen
Tepkiler: TalhaB.
Bakırköy'de en basit bir işlem 100 tl'den başlıyor. Hayat pahalılığını göz önüne aldığınızda normal aslında.

Ben de arka jantımın akordu ve bisikletimin bakımı için Denizli'de Bikestor'a gittim. Jantımın kötü halde olması sebebiyle tüm jant tellerinin değişimi ve akordu dahil bisiklet bakımına 800 lira ödedim. İlgi ve alakadan memnun kaldım.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
  • İnanılmaz
Tepkiler: StanicEnemy
Kendim halledemeyeceğim bir sıkıntı olduğunda gözüm kapalı gittiğim bir yeri tavsiye etmek isterim Kızıltoprak Kadıköy İstanbul’da. Kendi dükkanından önce Giant mağazanın servisinde çalışıyordu, elinden iş gelen düzgün bir arkadaştır.

Atom Cycle - Yunus

(link)

• Beğen
Tepkiler: StanicEnemy
Geri