Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet bakım ve onarım ücretleri

@everhard fiyat ve içerik güzelmiş.
Antalya için tavsiye verebilecek varsa beklerim :)

Scudo
Ankara da Murat Bisiklet Aşık Veysel, Bağlarbaşı Cd. No:100, 06620 Mamak/Ankara bir hafta önce gittim iki tekeri değiştirdi çamurlukları taktı 20 tl versen yeter abi dedi 30 tl verdim 10 tl de çırağına ver dedim gayet memnun kaldım tavsiye ederim Angaralı hemşerilerime

Sıkıldım zaten yol bisikletimi satıp tarz değişikliği yaparak bir Hollanda tarzı bisiklet alıp bu bahsi kapatacağım inşallah.

Son düzenleme:
@bonder76 öpüşme eylemi tek taraflı olmuş sanki 😁 şaka bir yana böyle durumlarda esnaf ya söylediği ilk fiyata sadık kalmalı yada sonradan çıkan masrafları müşteriye bildirip onay sonrası işlem yapmalı sonuçta iletişim çağında yaşıyoruz.

• Beğen
Tepkiler: DeaKeN ve bonder76
@everhard fiyat ve içerik güzelmiş.
Antalya için tavsiye verebilecek varsa beklerim :)

Merhaba, sanırım ilk mesajımı da bu vesileyle atmış olacağım. Ben de Antalya'da yaşıyorum. Bahsettiğiniz iki firmayı da çok rahat tahmin edebiliyorum. Benim kullandığım bisiklet markasının ana servisi olduğu için ben Bahçelievler tarafında kalan yere sabah 09.00 civarı götüreceğim. Fiyatlar da dediğiniz gibi aynı. Normalde kendim bakım yapardım ancak bisiklet yeni olduğu için ikinci bakımı gibi bir şey olacak. İşin kötü tarafı garantisi bitti ve ben bu süreçte 250 km. ya yapmışımdır ya yapmamışımdır. Biraz içime sinsin istedim açıkçası. Gelişmeleri yine bildiririm. Forumda daha fazla aktif olmayı da düşünüyorum bundan böyle. Selamlar.

arkadaşlar bisiklet tamirciliği diye bir meslek grubu olmaması lazım zaten. bisiklete yeni başlayan çolukçocuk değiliz ki başkasına tamir yaptıralım. 10 adet bakım parasına gereken bütün alet edevatı alırsınız, sonra kendi bisikletinizin ustası olursunuz. gerekenler:
-basit bir akort sehpası, anahtar, jant bandı
-çeşitli anahtarlar (açık ağız set, alyan set, orta göbek sökme anahtarı, ruble anahtarı, bilyalı milleri açmak için yaprak anahtar)
-gres, gres çözücü olarak mazot veya gazyağı
-vites ve fren teli kesmek için keski
-rulman değiştirmek için çin malı bir çektirme
Her müessese bir amaca, bir ihtiyaca hizmet eder. Bisiklet tamirinden, bakımından anlamayan çok sayıda kişi var onlar için bisiklet tamir hizmeti gerekli olabiliyor. Veya çok fazla iş, önemli bir iş sunumu, vize veya final haftası gibi durumlarda bisiklet tamirine yeterli zaman ayıramıyorsan verirsin bisikletçiye gider. Ama bisiklet tamircilerine de %100 bağımlı olmamak lazım, bisikletlerden bu kadar korkmamak lazım. Ben hafif kazma sayılırım buna rağmen dün hem arka rubleyi değiştirdim hem de arka göbeğin içini güzelce temizleyip gresleyip bilyaları geri dizdim göbeğin ayarını da güzelce yaptım bugün de ön göbeği yağlayıp yeni aldığım zinciri de takacam.

Ben bu konuda şansliyim. Bisiklet tamircim durust ve bilgili. Sizde benin gibi tamir konusunda yeteneksizseniz sunlara dikkat edin:
1.Tamirciye gitmeden Bisikletin arizasinin ne olabilcegine dair bir araştirma yapin az cok bilginizin olmasi tamirciyi de dogru yönlendirmenize sebep olur.

2. "Sen birak iki saat sonra gel diyenlere". "Ben beklerim acelem yok" deyin. Yapilirken basinda bekleyin.

3. Basit işlemlerde para istemesede muhakak birseyler verin.

4. Tamir icin dukkanin sakin zamanlarini denk getirmeye dikkat edin.

5. Herseyi internetden almayin. Hesaplı olan seyleri bisikletcinizden alin.

6. Tamirden memnun kaldiginizi mutlaka beyan edin. " cok guzel olmuş, ellerin dert gormesin, sen bu isin pirisin v.s."

Boyle davranirsaniz tamircinin size bakisı, davranisi, fiyat skalası farkli olcagina emin olabilirsiniz.

@Fota proxxon takım nefistir, kıymetini bilin.

Ben küvette yıkıyorum, sonra küveti yıkıyorum :)
Kapı pervazlarından birine de kanca taktım, bisikleti asıp her işimi görüyorum.

Ama basit işlerin dışındakilerde, elimden gelmesine rağmen zorda kalmadıysam bisikletçime gitmeyi tercih ediyorum.
Hem yeni ürünlere bakıyorum, hem kahvemi içiyorum. Zaman zaman da cazip fırsatlar yakalıyorum.
Onlar bize lazım.

• Beğen
Tepkiler: suat akman ve Fota
1.Tamirciye gitmeden Bisikletin arizasinin ne olabilcegine dair bir araştirma yapin az cok bilginizin olmasi tamirciyi de dogru yönlendirmenize sebep olur.

Bana işimi mi öğretiyorsun? Çok biliyorsan gel kendin yap!

2. "Sen birak iki saat sonra gel diyenlere". "Ben beklerim acelem yok" deyin. Yapilirken basinda bekleyin.

Seni bana sayıyla mı verdiler kardeşim? Yok mu başka işin gücün, iskele babası gibi başımda mı bekleyeceksin?

3. Basit işlemlerde para istemesede muhakak birseyler verin.

Belli ki adam zengin, bir dahaki sefere 3'ü 5 söyleyeyim. Ne koparsak kar.

4. Tamir icin dukkanin sakin zamanlarini denk getirmeye dikkat edin.

İki dakka soluklanayım dedik, piyangodan çıkar gibi çıktı geldi. Başımdan savayım da Instagram'dan sağa-sola beYeni atayım.

5. Herseyi internetden almayin. Hesaplı olan seyleri bisikletcinizden alin.

Ultegra aynakolu, Brooks seleyi gider internetten alır, bize gelince zil, elcik. Gelişi 2 lira olan zili 20 liraya okutayım şuna.

6. Tamirden memnun kaldiginizi mutlaka beyan edin. " cok guzel olmuş, ellerin dert gormesin, sen bu isin pirisin v.s."

Aklı sıra işi yağlayıp-ballayıp iskonto koparacak. Yer mi Anadolu çocuğu bunları?

@Mehmet Altuğ
Bunlar bi tamircide mi geldi başina? Yoksa farkli tamircilerde geldiyse sende bir sıkintı olabilir.

@Mehmet Altuğ öyle bir tanimlamissin ki heran eline makinalı tufek alip önüne geleni tarayacakmiş gibi bir halin var.
Butun tamircilerde ayni seyi yaşaman tesaduf olamaz.

@Mehmet Altuğ öyle bir tanimlamissin ki heran eline makinalı tufek alip önüne geleni tarayacakmiş gibi bir halin var.
Butun tamircilerde ayni seyi yaşaman tesaduf olamaz.

Az bile yazmışım...

Nuri Bilge Ceylan'ın yönettiği Ahlat Ağacı filminde bir sahne var. Esas oğlan arkadaşıyla konuşurken, doğup büyüdüğü Çanakkale'nin Çan ilçesi için "Diktatör olsam atom bombası atarım" diyordu. Ben de benzer bir hissiyata sahibim tamircilere karşı :)

Antalya da iki yere sordum full bakım fiyatı ikiside 200 TL dedi. Amortisör ve fren hidrolik bakımları yok bunun içinde !!
Fiyat bana çok geldi yanlış mı düşünüyorum?
Sadece süspansiyon bakımı 200 liradan fazla tutar normalde. Tabi süspansiyona bakım yapmaktan bahsediyorum. Fiyata herşeyi dahil edip sadece "bakıp" geri verenlerden yakınanları forumda zaten görüyoruz. Bir ihtimal sadece lower bakımından bahsediyorsak o olabilir belki. 75-100 liraya yapılan bir şey.

Yarın full bakımdan alıyorum bisikletimi. Ön, orta, arka göbeklerin sökülmesi temizlenip yağlanıp takılması, vites bakımı, ihtiyaç varsa akort, zincir bakımı, amortisörün sökülerek bakımı, fren kontrolleri ve bisikletin tertemiz yıkanması da dahil 100 lira vereceğim. Biraz fazla talep etmişler sizden.
Umarım bisikletinizi geri aldığınızda dediklerinizin hepsi yapılmış olur. Bana böyle bir fiyat çekseler güvenip bisikletimi teslim etmezdim.

• Beğen
Tepkiler: everhard
Umarım bisikletinizi geri aldığınızda dediklerinizin hepsi yapılmış olur. Bana böyle bir fiyat çekseler güvenip bisikletimi teslim etmezdim.
Bisikletimi geri aldım. Çok acayip de bir tur yaptım. Yapılanlardan oldukça memnun kaldım. Aslında fiyat konusu kafa kurcalıyor evet ama gerçekten güvenilir ve işinin ehli bir usta ve esnaftır Harun bey. Ankara Emre bisiklet diye forumda da konusu var hatta.

• İnanılmaz
Tepkiler: Mustafa Zeybek
@Mehmet Altuğ 2.tespitiniz çok önemli.
Geçen haftaki turumda, tüm yedeklerim bitecek kadar lastik patlatınca arazide, bölgedeki bir bisikletçiye yama için uğradım.
Hem elimdekiler, hem de takılı olanlar yamansın diye. Üst seviye jantımdan dış lastiği sökmek için eline demir levye ve tornavida almasıyla "Aman hocam benim levyeleri kullan" demem bir oldu.
Biraz bozuldu tabi ama benim jantımın bozulmasından iyidir.

Bisiklet esnafının eline birkaç kez düştüm ve tövbe ettim. Ne gerekiyorsa aletini satın alıp öğrenip kendim yapıyorum. Girişip te beceremediğim bir tamir işi olmadı şu ana kadar. Yeminim var kapılarından adım atmayacağım. Bisikleti yakarım yine lastik bile sisirtmem. 😁

Geri