Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet giyimi nasıl olmalıdır?

"aa kot pantolonla giyiyor" "aa gömlekle giyiyor" diyenleri anlamıyorum, adam işe gidip geliyor belki üstünü çıkartıp giyecek yeri yok veya tayttan nefret ediyor, bu çok normal değil mi? öyle yadırgayanları anlamıyorum, sanane ne giyerse giyer :)

Scudo
Arkadaşlar önceki mesajları okumadım bana soğuk havalar için bir termal içlik lazım. Önerilere açığım..

@Hüseyin Külcüoğlu

Kışın kullandığım termal bir içlik var gayet memnunum, incelemeye değer.

(link)

http://www.blackspade.com/images/products/thumbs/374.jpg

http://www.blackspade.com/images/products/thumbs/395.jpg

(link)

Siyah olanını beğendim. Kalitesi nasıl peki ? Sadece bunu giysek üstümüze de kısa şort tarzı bişey giysek yeterli olur mu ? Bisiklet sürerken kat kat giyinmek istemiyorum.

(link)

Şu sayfada bisikletli var.

@Hüseyin Külcüoğlu
Ben kullanımlarımda gayet memnun kaldım, ürün özelliklerinden kalitesi ve kullanılan malzemesi konusunda bilgi alabilirsin.
Şimdi ben kaliteli derim bir başkası kötü diyebilir. Ben şort altına hiç giymedim. Kışın işe giderken veya tura giderken pantalon altına giyiyordum sıkıntı yok.

Mayo sort ustune kot uste forma bisiklet gozlugu ve gunesten koruyucu sapka. Kisin termal iclik forma ust yine kot. Tayt giyip bisikletten inecem dolasicam yok ben sortla gezerken bakanlar tayt giysem nasil bakar onu da gectim oyle dar tayt giymek bana gore degil. rahatliktan bahsedenler bisiklete kambur pozisyonda binmek mi rahat ?

Aaaa tayt giyiyor diyeni de gormedim aaaa kot giyiyor diyeni de mtb de yol kullansam evet kot komik dururdu ve cok rahatsiz ederdi mtb de o kadar rahatsiz etmiyor

ben daha bisikleti yeni aldım ve uzun süredir bisiklet kullanmıyorum ilk olarak başkasına ait (kadro boyu bana çok küçük gelmesine rağmen) bisikleti alarak arkadaşların yanına takıldım ve inişli çıklışlı 20 kmnin ardından ben geri dönüyorum diyerek geri döndüm o an 15 kmden fazla yola çıkacaksan altına mutlaka tayt giy diyen başka arkadaşımı hatırladım ve eve gidince hemen kendime aliexpress ten tayt ve boxer tarzı taytlardan aldım artık rahatım ve normal kıyafet ile bisiklete binenler için bu tarzda bir şey iş görür
(link)

benim asıl takıldığım konu ise ben gözlük kullanıyorum ve gözlük zaten çalışırken bile bana rahatsızlık veriyor suratım terleyince yağlanıyor ve gözlük kaymaya başlıyor bende gözlüğün arkasına fazla sıkmayacak şekilde lastik bağlayıp kullanıyorum acaba sürekli gözlük takan kişilerin bu gibi durumlarda ne gibi sorunları oluyor ve çözümleri neler gerçekten merak ediyorum

Benim de gözlerim bozuk. Uzun yolda lens kullanıyorum; çok rahat. Bu arada, tayta gerek yok; biraz bin, zamanla alışırsın.

Yazı çok güzel olmuş;
Üç aydır kısa mesafeli turlar atıyorum, Hiçbir sorun yaşamamış olsam bile, yaşanabilecek en büyük sorunlara engel üç eşya var. Kask, Eldiven, Gözlük.

@Muhsin Şimşirlioğlu

orjinal bisiklet gözlükleri kaymıyor rahatsız etmiyor

evet ama günlük kullanımda gözlük kullananlar için demiştim ben bisiklete binince yasanabilen zorluklar sıkıntılar

merhaba benim de bir sorum olacaktı dizlikler hakkında düşme anında beni korur mu çocukken dizlerimi yaralamıştım şimdi de biraz korkuyorum açıkçası fakat eğer bir işe yaramazsa da boşuna almak istemiyorum, bir de cahaletime verin motor kaskları bana hep güvenli gelmiştir fakat bisiklet kaskları için aynı şey geçerli değil başın yan kısımlarını bile örtmüyor takke gibi kafanın tepesine takıyor çoğu gördüğüm insan, şimdiden teşekkürler.

@Muhsin Şimşirlioğlu Ne tür bir gözlük kullanıyorsunuz, ben kemik diye tabir edilenlerden kullanıyorum, benimkiler kaymıyor. Kask da kullanıyorum sıkı bir şekilde belki de o tutuyordur :)

Numaralı cam takılabiliyor Oakley Bisiklet gözlüklerinde,ben kullanıyorum ve gayet memnunum. Diğer markalarda da vardır belki. Emin olun çok fark oluyor günlük gözlük ile kullanımı arasında.

@Enver T. Bütün aksesuarlarımı tamamladıktan sonra düşünebilirim, benim için öncelik sırası baya bir düşük :)

• Beğen
Tepkiler: Enver T.
@Antares
Ego konusuna katilmiyorum. Ben de o dedigin tam takim giyinen bisikletcilerden biriyim. Rahatlik, performans, ergonomi, hepsi degisiyor. Ha soyle soyleyeyim, 40 yasindayim ve 25 senedir bisiklet uzerindeyim. Yeni nesil cok sansli. Benim zamanimda ne kask vardi, ne forma, ne dri fit kiyafet, ne de pedli tayt. Kumasin icine sungerleri gecirip annemize diktirip selenin uzerine bagliyorduk ki biraz konforu yakalayalim. Oyle nike, adidas falan giyinmek her babayigidin harci degildi. Beklerdik ki gurbetçi bir arkadasimiza siparis verelim de kurbana gelirken getirsin. Simdi 15 yasindaki arkadasim tek tikla aliexpressten ebayden merlinden begendigi urunu adresinde teslim alabiliyor. Bu imkanlar yoktu eskiden. Ablamin deri montunu gizli gizli kesip gidon bandi yapmistim kendime. Aklina gelir miydi?

Bu imkansizligi ve yoklugu yasadik iste. Simdi de mevcut imkanlarin kiymetini biliyoruz. Bunun adi ego degildir. Belki egositler vardir ancak bunlarin icine beni de katarak genelleme yapamazsin sevgili dostum. 40 yasindayim, petformans surucusuyum, hayata gozlerimi yumdugum son gune kadar da performans suruculugune devam edecek ve gelisen dunyanin tum nimetleri ve imkanlarindan yararlanacagim. Sevgiler, saygilar...

not: bu entrydeki "almancı" ifadesi, @SerkanH arkadaşımın uyarısı ile "gurbetçi" şeklinde editlenmiştir.

@Gökhan Toros
Eldiven: dustugumuzde refleksif olarak yere koydugumuz ellerimizin zarar gormemesi,
Gozluk; hareket halindeyken gozumuze toz, sinek gibi harici materyallerin kacmamasi ve gunesten korunmasi icindir.

cevaplar mısınız lütfen :(
merhaba benim de bir sorum olacaktı dizlikler hakkında düşme anında beni korur mu çocukken dizlerimi yaralamıştım şimdi de biraz korkuyorum açıkçası fakat eğer bir işe yaramazsa da boşuna almak istemiyorum, bir de cahaletime verin motor kaskları bana hep güvenli gelmiştir fakat bisiklet kaskları için aynı şey geçerli değil başın yan kısımlarını bile örtmüyor takke gibi kafanın tepesine takıyor çoğu gördüğüm insan, şimdiden teşekkürler.

@felisilvestris dizlik düşme esnasında işe yarar.
motor kaskı kullanırsan nefessiz ve çok terlersin baygınlık bile geçirirsin.

• Beğen
Tepkiler: felisilvestris
@felisilvestris dizlik/dirseklikler düşme esnasında korur tabiki. Bisiklet kaskları çok cılız gözükse de aslında cidden çok işe yarıyorlar. Tabi motor kaskıyla karşılaştırılamaz ikisininde tasarım farkları var(kullanılan hızlara göre) örneğin motor kaskları 100 km ve üzeri hızlarda çok iyi korurken bisiklet kaskları bu denli kuvvetli değildir. ancak bisikletle yapacağınız herhangi bir kazada ciddi beyin travmalarından , yaralanmalardan sizi korur.

• Beğen
Tepkiler: felisilvestris
Geri