Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet kadroları hakkında her şey

Benim sorun 7005 ile diğer değerlerin arasında ki fark değildi. Ghost modellerinde 7005 DB ve 7005 PG var bu sondaki rakamların ne anlama geldiğini sormak istemiştim.

Scudo
iyi forumlar yaklaşık iki ay önce bu bisikleti ikinci el olarak aldım çokta araştırma yapmamıştım set ve donanımın cezbetmesiyle. Sonradan bisikletin modeli nedir diye araştırdığımda bu kadronun carroro fabrikasından toplu olarak alındığı seri üretime geçmediği gibi bilgiler edindim fakat bunu kadroyu türkiyede satan ve topluyan iki firma belirtti sadece kadro yu tanıyan bilen varsa lütfen yardım etsin güvenilirmidir yüksek hızlara çıkıyoruz kafamda sürekli soru işaretleri var ? birde bu kadroyu satan bir firmanın linkini atıyorum gerçi benim aldığım kişi izmir doruk bisikletten toplatmış bisikleti yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Karbon kadrolar arasında da farklar var. ama teknik araştırma yapmadım. Bakıyosun iki kadroya ikisi de karbon. ama biri digerinden pahalı. Neden bilen var mı?

• Beğen
Tepkiler: Engin Dem
Merhabalar yazı çok iyi olmuş ellerinize sağlık. Ben 1-2 aydır mtb kullanıyorum ilk salcano NG650 ile başladım bugün sattım. şuan birkaç bisiklet var alacağım sağlamlığı çok önemli benim için İdeal marka beyaz kadrolu bir bisiklet ve Orbis Plus Luca diye bi bisiklet var ikisi arasında kaldım tecrübelerinize dayanarak bilgi ve tavsiye rica ediyorum .

(link)

Linkteki kadroyu kullanan var mı acaba ? Scott Scale 740 27.5

Merhaba arkadaşlar bisikletimin kadrosunu dirt jump kadroyla değiştireceğim fakat benim bisikletim vitesli dirt jumplarda vites takmak için yer yok nasıl takabilirim?

@Admin çok teşekkürler...İnşallah bizde birgün dünya çapında kadro ve bisiklet üretiriz.

• Beğen
Tepkiler: ByRe4L
Bu tarz ,üst borusu paralel olan basit görünümlü bisikletleri nerede bulabiliriz? N11, corelli, accell her yere baktım. 16 kilo altı ve. 26 inç tekerlekli bisiklet bulamadım. Yabancı firmaların var ama giriş modelleri dahi 1000 Euro

-26 inç
-v fren
-sabit maşa, amortisörsüz
-alüminyum, cromoly, alaşım, çelik olabilir
61Zf7BCVEnL._SL1500_~01.jpg
İtalyada bu bisiklet XL bedende 100 Euro. Benzerini bulamadım

Merhaba abilerim kardeşlerim

Kendimce düşünüp ortaya çıkardığım bi fikrim var. Bitane kadro alıp bisiklet toplamak istiyorum sadece kadroya 1500tl verebilirim. Üstünede işte güzel şekilde kaliteli jant olsun hidrolik freni maşası vs toplamak istiyorum. Ama benim bi farklı düşüncem var kadroyu özel renk boyatmak istiyorum. Hatasız biçimde aynı şekilde etiketleri alınıp konacak üstüne olarak düşünelim. Ama rengi farklı mesela bmw m serilerinde gördüğümüz individual azurite schwarz individual ruby schwarz individual carbon schwarz gibi individual yas marine blue individuall san marine blue gibi veya yamaha mt09 yarış mavi gibi çevremizde az gördüğümüz ama kaliteli şık özel renklere boyanıp toplanması şeklinde diyebiliriz. Ne dersiniz tutarmı ? Eğer rağbet görürse devamını getirmeyi düşünüyorum. Tabi sadece mtb değil yol yarış bisikletleri içinde aynı şekilde yapabiliriz.

Merhaba, acaba kadro ölcülerindeki bu gördüğümüz sayılar hangi cinsten (metre, santimetre) ölcümler? neye göre bu ölcümler yapılıyor ?

Ekran Alıntısı.JPG

@tar-kutay
Bu ölçümler kadro üreticileri bisikleti üretirken belirleniyor. Bir çok firma kendine has ölçülere sahiptir. Yani Seat Tube ölçüsü 53 cm olan Canyon bisikletle Trek bisiklet arasında diğer ölçülerde baya fark olabiliyor. Bu da farklı kadro geometrilerini ortaya çıkarıyor.

Genel olarak seat tube ve top tube ölçüleri, kadronun bize olup olmayacağı hakkında bilgi veriyor. Diğer ölçüler ise daha çok ergonomi, rijitlik, konfor, güç aktarımı gibi unsurları etkiliyor. Yani Wheelbase ölçüsü kısa olan bisikletler daha atik ve manevra kabiliyeti düşük; Headtube ölçüsü yüksek olan bisikletler daha ergonomik oluyor gibi kabaca yazarsak.

Bu arada kadro ölçüleri genelde mm cinsinden belirtilir. Pek özenmeyen firmalarda direkt 54cm yazar geçer. Tek ölçü verildiğinde bu genelde seat tube yani sele borusunun girdiği dikey boru ölçüsü olur.

Kadro boyunuzu, kabaca boyunuzdan hesaplayabilirsiniz; bununla ilgili forumda veya internette kısaca bi aramayla sonuçlara ulaşırsınız. Daha detaylı hesaplayan siteler de mevcut. İç bacak boyunuz, kol uzunluğunuz vb. ölçülerinizi sorarak hesaplar.

Çok iyi bir ölçüm istiyorsanız da bike-fit yaptırabilirsiniz. Sizin için bu konuda bilgili birisi ücreti karşılığında, gerekli programlar ve deneyimleri aracılığıyla "sizin ölçüleriniz budur" der. Siz de bu ölçüleri baz alarak olabildiğince size uygun bir kadro alıp kullanırsınız. Eğer aldığınız ve kullanmaya devam etmeyi düşündüğünüz bir kadro varsa da mümkün mertebe de gidon boğazı açısı, uzunluğu, sele tipi, sele genişliği vb. değişikliklerle bisikleti sizin için en uygun duruma getirmeye çalışır.

şu kadro boyu konusunda biraz yardım lazım siteler baktım da tam araştirma yapmadım gerci ama boyum 181 bacak boy 86 Merida Reacto 400 almayi planlıyorum fakat sürekli kadro boyu hakkında degişik bilgiler cikiyor karşima ve bu yüzden karar veremedim tam kadro 56 mı yoksa 54 kadro almalıyım bilgi verebilcek varsa cok güzel olur dağ bisikletinden yol bisikletine geçmeyi dört gözle bekliyorum ve temiz ve güzel bilgi verebilcek varsa harika olur

Arkadaşlar, 26 inç kadro ve maşa arıyorum. Kadro boyu 50cm. Alüminyum olacak. Şehir bisikleti için, yol bisikletlerinin 26inçlikleri yok sanırımki kadro ilanlarında rastlamadım. Şehir bisikletlerindeki ilanlarda neredeyse bulamadım.Önerebileceğiniz,dediğim ürüne sahip olan yurtdışı siteleri var mı?

Arkadaşlar bu kadro konik değil di mi düz kadro: Cube attention 2016?

carraronun çoğu bisiklette kullandıgı ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI-ENTEGRE kadronun özelliklerini bilen var mı acaba? hangi aliminyum serisi ile üretiliyor? çok araştırdım ama bir bilgi bulamadım

Tüm emektar forumcularımıza selamlar, bir müddettir eski ve bana hem kadro hem jant olarak küçük gelen bir MTB kullanıyordum ki selesi en üst konumundaken dahi dizlerim oldukça kırık kalıyor. Ben de bu sebepten yeni bir bisiklet almayı düşünüyordum ki hali hazırda bir MTB bisikletim olduğu için yeni alacağım bisiklettin hem boyuma hem de şehre daha uygun olmasına karar verdim ve şehir/tur bisikletlerini araştırdım. Bütçeme uygun bir model bulamayınca tek süspansiyonlu ve daha büyük MTB lere yöneldim. Kalın lastikle bacaklarımı iyice kuvvetlendirip kondisyonumu ilerletir ve bisikleti ulaşım aracı olmaktan öteye götürüp hobi olarak iyice benimsersem belki de bir yol bisikleti alırım diye düşündüm. Her neyse çok uzattım mesele şu ki bir bisikletçide birkaç 26" jant tek süspansiyonlu MTB baktım bunlardan ikisini beğendim ama birinin kadrosu demirmiş, arkadaşlar hemen herkes alüminyum kadro tavsiye ediyor ancak demir kadronun nasıl bir şey olduğunu dahi iyice açıklandığı bir başlık bulamadım.

ÖZET OLARAK
Demir kadro kullanılır mı, avantaj ve dezavantajları nelerdir, yağmur altında 30dk gibi bir kullanım sonrası pas yapar mı?

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Arkadaşlar Carbon mu alsam yoks 7005 mi?

@:DDD
Alemyum al

@-Skynet-
Bende var ama cromoly 50 kadro

Niye alemyum? Daha sağlam ama karbon alsam bir sıkıntı olur mu ki?

Geri