Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet kadroları hakkında her şey

Bisikletim de ki etiketleri tamamen çıkartıp siyah bir görünüme sahip olmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim ?

AYHT8340.jpg

Scudo
Bisikletim de ki etiketleri tamamen çıkartıp siyah bir görünüme sahip olmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim ?

AYHT8340.jpg

Jantlardan bahsediyorsanız, genellikle dıştan yapıştırma sticker tarzında oldukları için izopropil alkol gibi boyaya zarar vermeyen çözücülerle çıkabiliyor etiketler.

Kadrodaki desenler ise problemli. Birçok markada desenler etiket değil boyama olduğu için ince su zımpara ile boyanın üzerindeki verniği ve yazı katmanını almak, sonrasında tekrar boya ve vernik uygulamak gerekiyor. Youtube üzerinde bu konu ile ilgili tonla video mevcut. Yabancı diliniz orta ve üzeri seviyedeyse ETOE (Martin Grey) çalışmalarını tavsiye ederim.

Bazı ucuz uzak doğu ürünlerinde kadro desenlerinin komple sticker olduğunu da gördüm ama sizin Salcano için muhtemelen bir üstteki paragraf geçerli.

Jantlardan bahsediyorsanız, genellikle dıştan yapıştırma sticker tarzında oldukları için izopropil alkol gibi boyaya zarar vermeyen çözücülerle çıkabiliyor etiketler.

Kadrodaki desenler ise problemli. Birçok markada desenler etiket değil boyama olduğu için ince su zımpara ile boyanın üzerindeki verniği ve yazı katmanını almak, sonrasında tekrar boya ve vernik uygulamak gerekiyor. Youtube üzerinde bu konu ile ilgili tonla video mevcut. Yabancı diliniz orta ve üzeri seviyedeyse ETOE (Martin Grey) çalışmalarını tavsiye ederim.

Bazı ucuz uzak doğu ürünlerinde kadro desenlerinin komple sticker olduğunu da gördüm ama sizin Salcano için muhtemelen bir üstteki paragraf geçerli.

Jantlarda ki sticklerlar çıkıyor denedim biraz. Kadroda yazı ve şekiller boyama hiç bir şekilde kabarık vs hissedilmiyor. Boya zarar görmeden çıkarabilsem süper olurdu. Ena azından o kısımları silsem tekrar boyanabilir ama aynı şekilde aynı tonda boya tutturamam sanırım.

Biraz araştırmakta fayda var. Teşekkür ederim.

Jantlarda ki sticklerlar çıkıyor denedim biraz. Kadroda yazı ve şekiller boyama hiç bir şekilde kabarık vs hissedilmiyor. Boya zarar görmeden çıkarabilsem süper olurdu. Ena azından o kısımları silsem tekrar boyanabilir ama aynı şekilde aynı tonda boya tutturamam sanırım.

Biraz araştırmakta fayda var. Teşekkür ederim.

Bir diğer yöntem olarak mevcut boyaya zarar vermeden uygulanabilecek kaplama ya da plasti dip boyama olabilir.

Bisiklet geometrisi oldukça karmaşık birleşim noktalarına sahip olduğu için kaplama işinin uzmanlık gerektireceğini düşünüyorum. Plasti dip ise gerekli ekipman mevcutsa daha kolay uygulanabiliyor.

Merhabalar, MTB almaya niyetim var. Boyum 182, bulduğum bisikletin kadrosu 43cm 17 kadro. Bu kadro bana uygun mu? Yoksa daha büyük bir kadro mu alınmalı?

AYHT8340.jpg

Yapacağınız işlem basit, öncelikle bisikletinizi üzerindeki tüm parçarı sökerek ham kadro haline getireceksiniz. Daha sonra sanayide eloksal kaplama yapan bir işletmeye verip boya rengini seçerek boyatacaksınız. Eloksal dediğim elektrostatik toz boyadır, profilciler yapıyor bu işlemi. Ne zımpara ne kimyasal ile uğraşın, heleki kendim boyayim diye sakın uğraşmayın , onlar boyanızı ve stickerları sökerler gerekli tüm işlemi yaparak boyarlar, gördünüzmü hayran kalırsınız. Elektrostatik toz boya alüminyumda çok iyi sonuç verir.

Kendiniz boyamaya kalkmayın yapamazsınız, alüminyuma evde boya tutturamazsınız. Hem bu işlemin avantajı tüm parçaları sökeceğiniz için yerine takarken temizleyip yağlayıp, yada degiştirirsiniz, ağır bakım yapmış olursunuz. Bisikletiniz sıfırlanır.

Geri