Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bisiklet kadroları hakkında her şey

@denizt Ömür boyu garantisi var ama bugün bisikletin kadrosu yorulmuş olabilir mi?Ama diğer açıdan kadro çok fazla sağlam gören söylüyor kadro freeride için çok uygun bir kadro ama 6 yıllık acaba freeride yapabilir miyim.Teşşekür ederim.

Scudo
Freeride hakkında çok bi bilgim yok sağlamlık açısından yeterli olur gibi ama kadro boyu 14-15inç gibi görünyor dirtjumpların. Kadronuz yeterince alçaksa teker boyunu da 26 olarak değiştirirseniz yapılır gibi görünüyor. 27.5 ile de yapılabileceği hakkında bazı yorumlar okudum. Kask takmayı unutmayın ve atlayıp zıplarken çevrenize de dikkat edin. @Bisikletli genç iki teker

Kadronun ömür boyu garantisi varsa hiç dokunmadan ana firmayla iletişime geçin derim

@Bordo Soulrider'e ek olarak bildiğim bunlar var.
(link)
(link) (link). Yapan kişinin Instagram hesabı arada İzmir'e falan gidiyor.

@Bordo Bu arkadaşlar bikefit yapıyor, çıkan verileri alıp bisiklet olarak yaptırmak istiyorsanız Soulrider'e gidiyorsunuz yine.

@mazot Ayağımda düz tabanlık olduğu için bikefiti yapmanın zorunlu olduğunu düşünüyorum ama öğrenci olduğum için şuan zor. Varımı yoğumu bisiklete vererek Decathlondan almayı düşünüyorum satış elemanına güvenebilir miyim. Birnevi mini bikefit gibi.

Düz taban olmanın bisiklet kullanmak için bir engel teşkil edeceğini zannetmiyorum. Varınızı yoğunuzu da bisiklete vermenizi tavsiye etmem. 2. el bisikletlere bir gözatın. @Bordo

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve Bordo
@denizt Günde 4-5 saat kullanmayı düşündüğüm için ileride sakatlık olmasından korkuyorum. Gücünü yola daha iyi aktardığı için pedal ayarı yaptıklarını okumuştum bikefitde. Yeni heves ettiğim için pek anlamıyorum bisikletten 2.elden bu sebeptendir ki korkmaktayim. Sıfır olsun bizim olsun:hhhhhh:

• Beğen
Tepkiler: 𝕥𝓪lℍค
@Bordo İnanır mısınız benimkiler de düz taban. 4 saatlik sürüşlere çıktığımda omzum ve kollarım ağrıyor, ayaklarım değil. Bu da bisikletin bana uygun olmayışından. Yani bir nevi kendi hesaplamalarınızla kadro boyu, stack ve reach ölçüleriyle doğru bisikleti bulmanız lazım ki fiziksel ağrı hissetmeyesiniz.

• Beğen
Tepkiler: Bordo
@Bordo Kilitli pedal (spd) kullanıcaksan ona ayar yapıyorlardır. Onun için bikefit yaptırmana gerek yok ki bilen birine sorsan gösterir. Çift amortisörlü ve/veya karbon bisiklet almadığın sürece 2. ellerden çekimene pek gerek yok. Bisiklet kolay "bozulan" bir araç değil tabiri caizse.

• Beğen
Tepkiler: Bordo
@Muhibbi teşekkürler 🤙
@denizt merhaba size başka bir şey daha soracaktım. Benim bisikletin tüm parçaları orijinal üzerinde ekipman da var.Sizce kaç bin tlye satabilirim.Özellikleri alivo arka aktarici 9 lu,kaset ruble alivio on vites altus vites kolları altus frenler tektro auriga hydraulic seleside baya güzel ekipmanlar b'twin in gidona takılan büyük çanta kron sele altı çanta compas 4 iç lastik,üzerindeki dış lastiklerde cst nin baya güzel lastikleri 2.10 erime yok. 2 on 2 arka ışık sedona kask,basit bir aksiyon kamerası mudx 120 tl değerindeki camurluklar suluk furc takimida yenilendi fsanin
merhaba size başka bir şey daha soracaktım. Benim bisikletin tüm parçaları orijinal üzerinde ekipman da var.Sizce kaç bin tlye satabilirim.Özellikleri alivo arka aktarici 9 lu,kaset ruble alivio on vites altus vites kolları altus frenler tektro auriga hydraulic seleside baya güzel ekipmanlar b'twin in gidona takılan büyük çanta kron sele altı çanta compas 4 iç lastik,üzerindeki dış lastiklerde cst nin baya güzel lastikleri 2.10 erime yok. 2 on 2 arka ışık sedona kask,basit bir aksiyon kamerası mudx 120 tl değerindeki camurluklar suluk furc takimida yenilendi fsanin
@specific merhaba. Benim bisikletin tüm parçaları orijinal üzerinde ekipman da var.Sizce kaç bin tlye satabilirim.Özellikleri alivo arka aktarici 9 lu,kaset ruble alivio on vites altus vites kolları altus frenler tektro auriga hydraulic seleside baya güzel ekipmanlar b'twin in gidona takılan büyük çanta kron sele altı çanta compas 4 iç lastik,üzerindeki dış lastiklerde cst nin baya güzel lastikleri 2.10 erime yok. 2 on 2 arka ışık sedona kask,basit bir aksiyon kamerası mudx 120 tl değerindeki camurluklar suluk furc takimida yenilendi fsanin

Son düzenleme:
@Bisikletli genç iki teker Dağ bisikletlerinde 2. el fiyat kriterlerine pek hakim değilim sahibinden.com üzerinden bakın aşağı yukarı bir fikir edinirsin. Ama şu ortamda değerinin altında ve geç satılır bence kadro size küçük gelene kadar kullan sonra bakarsınız.

1.67cm boyundaki birisi nin alacagi bisikletin kadrosu kac olmalı
Şehir bisikleti alacagim

@Kalinkafa 40 cm civarı kadrolar uygun olur diye düşünüyorum. Katlanır bisikletleri de değerlendirin onların kadroları sizin boyunuza uygun olucaktır.

Ben Birtane kadro yapmak istiyorum çelik kadro. ama çelik kadrolarda kullanılan çelik boruların hangi tür çelik , boru çapı , boru et kalinlikları nereden temin edebilirim gibi konularda bilgi edinmem lazım . Yardım edebilecek varmıdır.

• Hahaha
Tepkiler: seljuk11
Ben Birtane kadro yapmak istiyorum çelik kadro. ama çelik kadrolarda kullanılan çelik boruların hangi tür çelik , boru çapı , boru et kalinlikları nereden temin edebilirim gibi konularda bilgi edinmem lazım . Yardım edebilecek varmıdır.
Şuradan temin edebilirsiniz:
(link)

En çok reynolds(ingiliz) veya columbus(italyan) borular kullanılıyor. Niye türk çeliği kullanılmıyor bilmem:) Aslında türk çelik firmalarının da bu boru işine girmeleri gerek bence.

Reynoldslarda sayı büyüdükçe dayanıklılık ve fiyat artıyor. Reynolds 525 sıklıkla duyduğumuz cromo 4130a denk geliyor.
(link)
1642451501237.png
(link)
Columbus Cromor: UTS=750MPa, Ys=700MPa, Ap5 ≥ 12%
Columbus 25CrMo4: UTS=900MPa, Ys=800MPa, Ap5 =12%
Columbus Omnicrom: UTS=1300MPa, Ys≥920 MPa, Ap5>15%.
Columbus XCr:UTS=1450MPa Ys=1000MPa, Ap5: >10%

Anladım teşekkür ederim

Geri